Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 23:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Dziwne szumy przy zgryaniu przez firewire 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Dziwne szumy przy zgryaniu przez firewire
Podobny temat byl juz chyba poruszany, ale mimo to prosze o pomoc w tym konkretnym przypadku.

Mam kamerke Sony DCR-TR7000E Digital8 i podalczam ja do kontrolera firewire na plycie glownej (Epox 8RDA+) wszystko sie pieknie zgrywa bez strat klatek i wogole.
Niestety obraz jest po prostu zalosnej jakosci. Najbardziej widac to na jednolitych powierzchniach. Jest pelno dziwnych szumow, ktorych nie moge w zaden sposob zlikwidowac. Jakakolwiek rekompresja na inny format tylko pogarsza sprawe. Nie ma tez znaczenia jakim programem to zrzucam, zawsze jest identycznie.

Myslalem ze zrzucajac bezposrednio cyfrowo z kamery jakosc bedzie co najmniej taka ladna jak na telewizorze a to jest po prostu tragedia. Jak cos takiego wyeliminowac? Moze zle ze zrzucam obraz w pelnej rozdzielczosci czy co? Bo ja juz nie wiem.

wtorek, 22 lipca 2003, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Prawdopodobnie wszystko jest OK.Poprostu obraz na monitorze komputerowym jest gorszy.Zgraj kawałek jeśli posiadasz Tv-out w grafice i zobacz jak ten kawałek będzie wyglądał na TV.

wtorek, 22 lipca 2003, 11:04
Nowy
Nowy

Hmm ale ja to wlasnie bym wolal zostawic na kompie a nie spowrotem na TV. Czy to znaczy ze nie ma mozliwosci uzyskania ladnej jakosci na kompie poprzez zlacze cyfrowe? Jakies glupie to...

wtorek, 22 lipca 2003, 11:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zgrywasz w DV PAL a to format dostosowany do TV a nie do kompa - zrób jakiś format typu MOV,AVI, MPGE,DIVIX - wtedy jakość na komputerze powinna się poprawić, uwaga na przeplot i bitrait.

pozdrowionka

wtorek, 22 lipca 2003, 12:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]