Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 15:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 ogólnie dostepny format??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ogólnie dostepny format???
Witam. mam problem. Zrobilem film instruktazowy i za cholere nie wiem w jakim formacie nagrac go na plycie. Chodzi o to, ze po zgraniu materialu z dv na SVCD programem nero express u mnie odtwatrza film bez problemu. Nie mam stacjonarnego DVD ale powinno chodzic. Wszystkie foldery sa. Natomiast nie kumam czemu na innych kompach - nie na wszystkich nie odtwarza i szuka kodekow w sieci. Chyba wszystkie kompy powinny bez problemu odtworzyc mpeg2 czy sie myle? A jesli nie to jaki to kodek zeby zalaczac do plytki?
Drugi problem i zaskoczenie: W nero format filmu to 768 na 576 a Media Pro 480 na 576. Czyli jest wydluzony w gore. Ktore parametry sa odpowiednie i czy DVD stac. poradzi sobie z obydwoma rozdzielczosciami?
A moe uzywac zupelnie czegos innego mysle np. o mpeg1. DivX za bardzo mnie nie interesuje bo trzeba instalowac program. Chodzi o to zeby kazdy mogl wlozyc 15 min. film i go obejrzec bez zadnych cyrkow.
Od razu mowie, ze microsoft avi jest do d....

Mam nadzieje, ze ktos mi pomoze, bo nie wiem o co chodzi z tymi SVCD
pozdrawiam i dzieki

wtorek, 22 lipca 2003, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Formaty
SVCD jak i DVD to kompresja mpeg2. W systemie nie ma instalowanych domyslnie dekoderów tego formatu więc zarówno SVCD jak i DVD trzeba odtwarzać specjalnymi programami (WinDVD itp) albo zainstalować kodek systemowy który pociągnie te formaty. Np. MAinConcept Mpeg Encoder instaluje filtry w systemie i praktycznie mozna sobie obejrzeć pliki vob z DVD czy też pliki z płyt SVCD.
Co do rozdzielczości - SVCD to 480x576 - i to jest źródłowa rozdzielczość tego formatu. A to że w niektórych programach np WinDVD pokazuje 768x576 wynika z faktu że SVCD domyślnie jest rozciągany do takiego formatu aby obraz miał proporcje 4/3.- więc niektóre programy pokazują rozdzielczość końcową a nie początkową...
Stacjonarne odtwarzacze ciężko sobie radzą z SVCD - nadal w/g mnie jest to format niszowy i chyba takim pozostanie ze względu na drastyczne cięcia nagrywarek DVD (<750PLN a będzie jeszcze taniej). SVCD to tylko 45 minut na CD w wątpliwej jakości...
Jeśli film ma być czytany w każdym kompie i każdym odtwarzaczu to pozostaje VCD... Przygotowanie takiej płyty nie jest problemem (np Ulead DVD Movie Factory banalne) a uzyskany efekt wystarczający do filmu instruktazowego.

Pozdrawiam

emes

środa, 23 lipca 2003, 10:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]