Teraz jest piątek, 18 października 2019, 06:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kodowanie AVI do DVD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kodowanie AVI do DVD
Witam

Mam zmontowany materiał ok 1 godziny 40 minut AVI DV (bardzo duży)
Chciałbym teraz aby zmieścił mi się na płytkę dvd 4,7 GB
W jaki sposób oraz jakim kodekiem to zrobić?
Słyszałem że CCE przy kilku przebiegach daje bardzo ładny obraz a plik wynikowy zmieści się na jedną taką płytkę. Czy to prawda? A może zna ktoś inny sposób na upchnięcie takiego materiału na płytkę DVD 4,7.

Bawiłem sie troszkę CCE 2,7 i rzeczywiście plik się zmieści ale jakość obrazka nie jest dobra, nawet przy 4 przebiegach i bitrate w granicach 6000

Używam Pinnacla 14 oraz Premier-a.

wtorek, 23 lutego 2010, 23:43
Moderator
Moderator

Post Re: Kodowanie AVI do DVD
1 godzina i 30 minut, można śmiało stwierdzić jest ostateczną granicą pozwalającą na zachowanie jako takiej jakości, każdy dłuższy materiał podczas większej kompresji (aby zmieścić na krążku) objawi się jej pogorszeniem, nie ma na to siły.
Opcjonalnie świetnym rozwiązaniem, o ile ma to być na jednej płycie jest zastosowanie krążka DL (dual layer) dwuwarstwowego (9GB). Przy takiej płytce bitrate możemy zastosować maksymalny, a kompresja nie wymagała będzie kilku przebiegów.
Wyprzedzę pytanie, którego można się spodziewać w tym momencie:
- dlaczego filmy oryginalne trwające niekiedy ponad 2 godziny na jednej płytce są wyśmienitej jakości?
Krążki oryginalne mają często własne, znacznie większe pojemności;
Materiał przechodzi szereg zabiegów pielęgnacyjnych mimo, że sam w sobie był już świetnej jakości pochodząc z profesjonalnych kamer.

środa, 24 lutego 2010, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

5400- 5500 variable to będzie 100 minut ale wszystko zależy od kodera i ilości dynamicznych scen..pisałem tu o tym nie raz- nie sprawa w kompresji ale w wykorzystaniu dobrego sprzętu do dekodowania- z software najlepszy procoder

środa, 24 lutego 2010, 18:01
Bywalec
Bywalec

No tak.
Zapomniałem że istnieją jeszcze płytki DL :)
Lecz jak gotowy materiał poddaję kompresji czy to w Pinnacle czy Premierze, do dvd nawet do pojemności DL to obrazek nie jest za ciekawy. Jest dość wyraźny i ostry ale często, lecz tylko na ciemnym obrazku pojawiają się artefakty.
Procoderem jeszcze się nie bawiłem.
Ponadto potem chyba trzeba jakimś softem do authoringu się pobawić. Nie znam dobrego takiego softu.

EDIT:
Spróbowałem Procoderem i wyszły mi dwa pliki. Jeden z obrazkiem drugi z dźwiękiem. Jakość jest dość dobra ale nie wiem teraz jak zrobić z tych dwóch plików vob-y itd.
Próbowałem WinX DVD Author ale obraz po takim authoringu jest fatalny.
Zna ktoś może inny sposób na to aby zrobić z tych plików DVD-Video?

środa, 24 lutego 2010, 18:47
Bywalec
Bywalec

Nie wierzę w to, że nikt nie zna odpowiedzi. No cóż.

To może inaczej zadam pytanie.

Po konwersji w programie AVI2DVD wyszły mi dwa pliki. Jeden z obrazem (*.avi) zadowalającej jakości, drugi z dźwiękiem (*.M2A)
Teraz aby je połączyć i zrobić z nich płytkę Dvd-Video trzeba użyć jakiegoś programu to authoringu. Mam rację?
Więc użyłem WinX DVD Author, lecz obraz po tej zabawie nie nadaje się do oglądania.
Może znacie jakiś dobry program do authoringu, który nie psuł by mi obrazka po takiej operacji?
A może ktoś zna inny, lepszy sposób na zrobienie Dvd-Video z w/w plików?

czwartek, 4 marca 2010, 08:13
Moderator
Moderator

Trochę namotałeś, bo wpierw piszesz, że konwertowałeś ProCoderem później, że AVI2DVD, następnie, że uzyskujesz dwa pliki avi i m2v, jaki jest więc sens konwersji avi na avi?
Wydaje mi się, że są to dwa pliki, ale m2v oraz m2a.
ProCoderem wyeksportuj do postaci m2p, taki program wczytaj do programu służącemu do Authoringu, Media Factory, Workshop 2, Adobe Encore itp, jest ich naprawdę wiele, ale:
- o ile wyeksportowany wcześniej materiał "z kompresora" zgodny jest ze standardem DVD-Video (rozdzielczość, algorytm kompresji, wszelkie zgodności bitrate itp) w programach do Authoringu proces ponownej rekompresji możemy pominąć, czyli nie będziemy ponownie przetwarzali materiału, a tym samym jakość pozostanie dokładnie taka, jak chociażby z ProCodera, czy innego kompresora.
P.S. takie narzędzia jak AVI2DVD, czy też WinX DVD Author, to raczej zabaweczki, być może one właśnie nie pozwalają na taką jakość i wygodę pracy, jakiej byśmy oczekiwali.

piątek, 5 marca 2010, 01:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]