Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 16:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Format VRO - same problemy:/ 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Format VRO - same problemy:/
Witojcie!

Potrzebuję pilnej pomocy. Zdarzyło mi się ostatnio nagrywać kamerą Hitachi DZ-HS300E. Oprócz tego, że jest beznadziejna w obsłudze i ma więcej wad niż zalet, filmy nagrywa w formacie VRO.

Nagrywa je w tym formacie na twardym dysku, a nie tylko miniDVD.

Mam wielki problem z konwersją tego formatu do AVI, albo czegokolwiek, co mógłbym zmontować w programie Adobe Premiere.

Proszę o pomoc w kwestii doboru darmowego programu do konwersji na AVI oraz w doborze ustawień. Używałem już wielu programów, ale albo nie konwertują tego formatu, albo rozwalają synchronizację ścieżki dźwiękowej do obrazu.

Nie mam już sił do tego badziewia. Splądrowałem już wszelkie fora, wyszukiwarka google stała się ostatnio moim najlepszym przyjacielem, ale długie z nią obcowanie również nie przyniosło efektów.

Ściągam kolejne programy, instaluję, konwertuję, widzę efekt i wszystko po kolei idzie do śmieci.

Proszę, pomóżcie mi jak sobie z tym poradzić, bo bardzo pilnie potrzebuję zmontować pewien film.

PS. I kolejna prośba. Kamera nagrywa mi oczywiście scenki. Mam ich ponad 200. Tymczasem gdy otwieram zawartość twardego dysku kamery na komputerze mam ten jeden paskudny plik VRO. Czy mogę przegrać same scenki już w formacie AVI?

Z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc i ciepło pozdrawiam!

zdesperowany Zimek

czwartek, 6 maja 2010, 14:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Format VRO - same problemy:/
a do kamery nie bylo jakiegos softu? z tego co pisza na file-ext to ciezko bedzie ot tak uzyc jakiegos uniwersalnego softu do konwersji

czwartek, 6 maja 2010, 14:57
Moderator
Moderator

Sprawdź jeszcze czy czytałeś to LINK i to LINK.

czwartek, 6 maja 2010, 15:45
Nowy
Nowy

Był program ImageMixer 3. Ten z kolei wyświetla mi pojedyncze filmiki, ale jak chcę je załadować do podglądu to mam tylko dźwięk. Ogólnie rzuciłem okiem na ten program i doszedłem do wniosku, że nie ma co walczyć o kodeki (czy czego tam brakuje), by odtworzyć te filmy, bo program jest tak słaby, że zmontować to można na nim nerwicę jedynie.

Zresztą nie ma funkcji konwersji, ani rozszczepienia VRO na krótkie scenki AVI, mimo tego że je wyświetla. Nie zamierzam więc tracić na niego czasu.

Pomocy please!

czwartek, 6 maja 2010, 15:46
Nowy
Nowy

Dzięki kotin, zaraz poczytam. Z tego co już zdążyłem rzucić okiem, mają tam podobne problemy jak ja, tzn. że VRO robi im AVI monstrualnie dużej wielkości.

Raz już zrobiłem z VRO 5,97GB AVI o pojemności kilkunastu GB:/

czwartek, 6 maja 2010, 15:51
Moderator
Moderator

wrzuć przykładowy klip gdzieś np. na wyslijplik.pl, może uda się znaleźć rozwiązanie bez potrzeby kompresowania do avi (zawsze to jakaś strata).

Cytuj:
Raz już zrobiłem z VRO 5,97GB AVI o pojemności kilkunastu GB:/
przecież to oczywiste, chcesz zamienić plik skompresowany do MPEG czyli dosyć mocno na jakiegoś AVI przydatnego do edycji, czyli lżej skompresowanego, czyli większego objętościowo.

czwartek, 6 maja 2010, 16:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Która wersja Premiery?
Zmień rozszerzenie z *.vro na *.vob.
U mnie po tej zmianie czyta te pliki Windows Media Player 12,
Premiera CS5, Edius Neo ...
Nie mam teraz dostępu do domowego kompa by sprawdzić starsze wersje.
Możesz użyć softu do edycji VOB-ów.
Jeśli chcesz jednak konwertować, to np.:
http://forum.dll-files.com/convert-VRO-files-DVD-Recorder-Mini-DVD-Disc-ftopict46744.html
http://onlinehelp.avs4you.com/AVS-Video-Converter6/Features/Converting/ConversionTips/SupportedFormats.aspx
http://www.programosy.pl/program,super.html

Może ktoś podpowie, które starsze Premierki akceptują VOB-y,
nie pamiętam.

poniedziałek, 7 czerwca 2010, 01:18
Nowy
Nowy

Wielkie dzięki:) Jutro rozpocznę kolejną walkę:) Powiem szczerze, że już po trosze sobie poradziłem. Jednak wolałbym mieć możliwość stuprocentowego montażu. Używam Premiera 2.0 - parametry kompa na lepszy mi nie pozwalają, a tuningu dokonam dopiero pod koniec wakacji. Z VOBem jest więcej możliwości, to fakt, ale myślałem, że ktoś z Was da mi prostą receptę na dolegliwość o nazwie "VRO";) Jutro skorzystam z Twoich rad. Jeszcze raz - wielkie dzięki!!!

poniedziałek, 7 czerwca 2010, 01:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dopiero od CS4 jest obsługa VOB-ów. Wcześniej nieraz pomagała zmiana z vob na mpeg w zależności od "skomplikowania" voba.

sobota, 19 czerwca 2010, 12:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]