Teraz jest niedziela, 21 lipca 2019, 19:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Przekodowanie z 720p 30kl na 720p 25kl 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Przekodowanie z 720p 30kl na 720p 25kl
Niedawno kupiłem kamerke go pro hero motosport (nawiasem mówiąc rewelacja ) do kręcenia filmów w warunkach extremalnych .Problem jest taki , że produkuje ona filmy w standardzie amerykańskim 30 lub 60 klatek w kodeku mp4 .Do normalnej pracy używam JVC HM 100 pracującej w xdcam .Do montażu używam CS4 Master collection z matroxem rt -X2 64 bit. W celu domontowywania ujęć z go pro próbowałem róznych metod .Programy typu mediacoder , pazera converter , stream clip i oczywiście kodery pakietu CS4 .Najlepszy efekt uzyskałem przekodowywując w After effecs z .mp4 60 lub 30kl do mpeg 2 25 lub 50 kl w kontenerze mpeg-es. Efekt nie jest zły i daje możliwośc pracy w realtime na matroksie ale jest dość pracochłonny Może ktos ma lepszy pomysł na takie przekodowanie ? Zaznaczam , że nie znam dobrze programów do przekodowywania i może marne efekty stosowania w/w koderów są wynikiem mojej niewiedzy .

piątek, 11 czerwca 2010, 17:29
Moderator
Moderator

Post Re: Przekodowanie z 720p 30kl na 720p 25kl
bo to bardzo trudne zagadnienie i nie chodzi o kompresję a właśnie o same algorytmy przetwarzania 30->25fps. ja używam do tego avisyntha, tutaj o tym wspomniałem: viewtopic.php?f=8&t=27607 i niech tytuł cię nie zwiedzie ;)
problem jednak w tym, że piszesz, że warunki są ekstremalne - czyli rozumiem to jako dużo ruchu w kadrze, a z czymś takim sobie algorytmy "flow" nie poradzą. natomiast przy konwersji za pomocą "blendingu" będziesz miał "podwójny", skaczący obraz. najprościej i z najlepszym rezultatem byłoby wymusić odtwarzanie materiału 30fps z prędkością 25fps, czyli jakby zwolnić do 83%, no ale wiadomo, może podpadać...

generalnie - sorki, z kamerą dałeś ciała :]

pozdrawiam

piątek, 11 czerwca 2010, 19:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]