Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 13:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Export z dostosowaniem paramterów do Youtube [APP CS4] 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Export z dostosowaniem paramterów do Youtube [APP CS4]
Witam serdecznie, zwracam się do Was z prostym, może banalnym dla niektórych pytaniem. Nie jestem super zaawansowany w montażu, ani nazwach z nim związanymi, dlatego takich postaram się unikać.

Jestem przedstawicielem grupy tanecznej z Krakowa. Chcemy umieścić film nas prezentujący w serwisie Youtube, jednak chciałbym to zrobić tak, by względnie jakość filmu była przystosowana do właśnie ukazania się na tym serwisie internetowym.

Czy istnieje możliwość w Encoderze ustawić opcję, by końcowy plik był exportowany ze zwróceniem szczególnej uwagi na to, by obraz pokazywał się z jak najlepszej strony na Youtube, oraz spełniał wymogi (waga poniżej 1GB etc.)?

Szukałem podobnego wątku po słowach kluczowych "Youtube, export" i tym podobnych, jednak jedyne co udało mi się znaleźć to ten temat, ale nie znalazłem tam wypowiedzi na moje pytanie. Jeśli jednak pojawiła się już na forum to bardzo prosiłbym pokierować mnie w tamtym kierunku.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.

czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Export z dostosowaniem paramterów do Youtube [APP CS4]
Rozjaśni coś?

piątek, 20 sierpnia 2010, 00:24
Stały bywalec
Stały bywalec

A w jakiej rozdzielczości ma być ten film? SD czy HD? 720p czy 1080p? Bo od tego zależy dobór ustawień eksportu w Premiere Pro.

Jeżeli film jest w SD, to myślę, że coś takiego: kodek H.264, Profil: High, Level 3.1, bitrate zmienny (VBR), średni 0,5 Mb/s, max 0,8 Mb/s. Godzina filmu będzie wtedy miała w przybliżeniu 230 MB, a jakość nie będzie zła.

Jak HD, to rozdzielczość 720p/1080p, dalej H.264, Profil: High, Level: 3.1/4.1, bitrate VBR, średni 2/4 Mb/s (w zależności od rozdzielczości), max 3/5 Mb/s. Godzina filmu zajmie 900/1800 MB.

Obecnie nie montuję już w CS4 i nie pamiętam, czy są jakieś dedykowane gotowe ustawienia eksportu dla internetu, ale jak by nie było, to pozostaje ręcznie ustawić to, co podałem.

sobota, 21 sierpnia 2010, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na you tube jest wszystko objasnione a jak nie to wpisz sobie export do you tube i zobaczysz filmy instruktazowe.
Kazdy portal na ktorym sie umieszcza tego typu dane posiada instrukcje ze wskazowkami.Na you tube mozesz zamiescic film tylko do 15min(nastapila zmiana) lub zajmujacy do 2GB.
10sec zrobinego filmu wyrenderuj w jakosci ktora by cie zadawalala i bedziesz mogl oszacowac ile zajmie calosc.Jesli przekroczysz limit danych to bedziesz musial obnizyc jakosc filmu.A jak obnizyc jakosc filmu znajdziesz z pewnoscia w necie jak poszperasz.

sobota, 21 sierpnia 2010, 23:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dodam ze na vimeo jest wszystko opisane krok po kroku dla kazdego prawie programu jak nalezy postepowac aby uzyskac kilka typow juz gotowego materialu ze wzgledu na jakosc.
http://www.vimeo.com/upload/video

niedziela, 22 sierpnia 2010, 00:07
Nowy
Nowy

@Maciej Stanisław W - myślę, że SD, na HD nie ma się co porywać, bo ma to być po prostu powiedzmy prezentacyjny film grupy tanecznej, więc nie ma takiej potrzeby. Dziękuję Ci bardzo za wiadomość, na pewno przydadzą mi się Twoje rady.

@BP777 - tak tak, wszystko rozumiem, ale mi konkretniej chodziło o to, w jakim formacie najlepiej jest eksportować film (do którego materiały były kręcone kamerą Sony DCR-SR36 i są bodaj w MPEGu 2), by nie straciły znacznie na jakości, by nie występował efekt takiego rozmazania jak np. po wielokrotnym konwercie.

Nigdy specjalnie nie zwracałem uwagi na to jak eksportować, bo zazwyczaj chodziło o krótkie tutoriale, gdzie jakość nie była tak ważna. Teraz potrzebne mi są jednak informacje do jakiego formatu najlepiej jest wyeksportować film, by dobrze wyglądał na Yotube oraz z jakimi parametrami, ale tak jak napisałeś wcześniej, poeksperymentuję trochę z tym, poczytam, popróbuję i mam nadzieję, że będę zadowolony z efektu mojej pracy.

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Verico08 napisał(a):
@BP777 - tak tak, wszystko rozumiem, ale mi konkretniej chodziło o to, w jakim formacie najlepiej jest eksportować film (do którego materiały były kręcone kamerą Sony DCR-SR36 i są bodaj w MPEGu 2), by nie straciły znacznie na jakości, by nie występował efekt takiego rozmazania jak np. po wielokrotnym konwercie.

Chyba jednak slabo zrozumiales to co przeczytales,skoro nadal nie jestes pewny.Podpowiem,tam sa konkretne przyklady jak zrobic zeby uzyskac najlepsza jakosc obrazu zaleznie od parametrow nagranego materialu.
To jednak nic nie zmieni jesli material nagrany byl z niewlasciwymi parametrami czego dowodem moze byc rozmazany obraz zrodlowy,natomiast mozesz mylic sie, ze jest to problem konwertowania.
Dlaczego? To proste. Jakosc po konwercie nie spada jesli konwersja nastapila do innego rozszezenia z tymi samymi parametrami.Jedyne co moze ulec zmianie to rozmiar pliku.
Jesli jednak zminiles rozdzielczosc filmu przy konwersji to napewno pogorszy sie jakosc,tylko nie wiem po co konwertowac cos wielokrotnie skoro wystarczy wziac gotowy tutorial na youtube jak renderowac ,skorzystac z niego i po klopocie.
Dlatego zachodze w glowe jak ty czytales to co ci podalem skoro nadal nie wiesz jak to zrobic?
Powodzenia.

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 13:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Verico08 napisał(a):
.Teraz potrzebne mi są jednak informacje do jakiego formatu najlepiej jest wyeksportować film, by dobrze wyglądał na Yotube oraz z jakimi parametrami...

Czy link podany przeze mnie wcześniej kompletnie nic Ci nie mówi? :roll:

poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]