Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 02:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kodek FLV z youtube'a 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kodek FLV z youtube'a
Witam

Ściągając video z youtube np. za pomocą np. VideoGet’a i nie zaznaczając opcji „konwertuj”, znajduje się on w formacie FLV – czyli jest to „goły” plik nieprzetworzony, taki jak znajdował się na serwerze youtube. Niestety nie mogę go otworzyć za pomocą żadnego programu – wywala błąd.

Plik ściągnięty bezpośrednio z youtube w formacie FLV waży bardzo mało. Jeśli go przekonwertuję np. do avi a potem do formatu RMVB to de facto zajmuje on więcej miejsca (przy gorszej jakości) niż ten oryginalny FLV (po przetworzeniu na avi) ściągnięty z youtube, a jak wiadomo RMVB oferuje dobrą kompresję (mała waga pliku)

ZAPYTANIE
1. Czym otworzyć (jaki kodek zainstalować) aby uruchomić plik FLV ściągnięty bezpośrednio z youtube?

2. Jaki kodek zainstalować, aby móc konwertować pliki video do formatu FLV jak ten z youtube’a. ALE UWAGA – chodzi mi tutaj o taki sam kodek FLV jak z youtube. Dlaczego? Ponieważ mogę teraz przekonwertować każdy plik video do formatu FLV, ale zajmuje on więcej miejsca i ma gorszą jakość niż ten z youtube. Czy oni używają jakiś specjalnych kodeków FLV?

Pozdrawiam

środa, 3 listopada 2010, 18:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kodek FLV z youtube'a
Używają kodeka H.264. Myślę, że zbyt pochopnie podchodzisz do tematu, aby osiągać wyniki takie jak na YT. Nad ich metodą pracowali specjaliści i założę się, że nie przez jeden wieczór. Jedyne, co mogę Ci zaproponować, to zgłębienie wiedzy teoretycznej na temat kompresji video a następnie metodą prób i błędów otrzymanie porównywalnych efektów, jak te na YT.
PS. Pliki niekonwertowane możesz odtworzyć np. programem Real Player.

środa, 3 listopada 2010, 21:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuję za odpowiedź.

Nie wątpię w umiejętności programistów youtube :)
Czy wobec tego co napisałeś nie jest możliwe kompresowanie własnych filmów w taki sposób w jaki wykorzystuje to youtube?

Chodzi mi o to, że oni uzyskali doskonały efekt waga pliku vs jakość. Czy mówiąc krótko - jest to niemożliwe do uzyskania "domowymi" sposobami? jeśli jest to możliwe, to jaki kodek zainstalować? Bo chciałbym uzyskać lepszą kompresję (w stosunku do jakości) niż oferuje rmvb.

Pozdrawiam

czwartek, 4 listopada 2010, 17:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
...jeśli jest to możliwe, to jaki kodek zainstalować?

Czytasz na wyrywki czy bez zrozumienia? :roll: Co napisałem w pierwszym zdaniu? Bierz i testuj. :)

piątek, 5 listopada 2010, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
S_naf napisał(a):
Czytasz na wyrywki czy bez zrozumienia? :roll: Co napisałem w pierwszym zdaniu? Bierz i testuj. :)

Ty należnych do tych użytkowników for internetowych, którzy walcząc o "złotą patelnie" nabijają posty odpowiedziami w stylu "Google" "albo "czytaj"

Jakbym wiedział to bym nie pytał! Jedyne na co się wysiliłeś, to informacja, że real playerem można plik z youtube'a otworzyć (co jest z resztą bzdurą).

Gdybyś udzielił wartościowej odpowiedzi, to byś napisał o czymś takim jak encoder x264 lub mp4Box i sposobie konwertowania za pomocą tego softu dowolnych plików video. Ale Ty, albo pojęcia o tym nie masz, albo swoją wiedzę traktujesz jak przewagę nad innym "nieuświadomionym" userem, który głupi jest bo pyta, no a skoro pyta to nie wie, więc można go pouczać.

Tych informacji o kodekach dowiedziałem się na innym forum, na którym po tym samym poście odpowiedział mi zwięźle jakich user. Można? Oczywiście, że można.

To przy okazji jest informacja dla admina, aby się zastanowił nad tym jakich userów chce na forum trzymać, bo przy takim wyborze innych for o tematyce video, to ja za "świat obrazu" już dziękuję. I to właśnie dzięki takim "pomocnikom" jak S-naf, nie zamierzam tu już więcej zaglądać, bo po co miałbym, skoro odpowiedź dostanę - "poczytaj sobie". Tyle to i baba z na straganie z jajkami potrafi powiedzieć.

Cześć.

piątek, 5 listopada 2010, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak, czyli czytasz bez zrozumienia i na wyrywki.
jan515 napisał(a):
...jeśli jest to możliwe, to jaki kodek zainstalować?

S_naf napisał(a):
Używają kodeka H.264.

RealPlayer? Cóż wystarczyło jedynie posłuchać się instalatora i zainstalować choć kodeki RealAlternate, skoro nawet QuickTime nie masz.

1. Pobieram bez konwersji ten plik: http://www.youtube.com/watch?v=8KBHC2H4eEA

2. Sprawdzam jak go tam upakowali:
Obrazek

3. Otwieram ten plik przy użyciu RealPlayer'a:
Obrazek

4. Czytam jeszcze raz ostatnią wypowiedź kolegi Jan515 (i tu nasuwa mi się post scriptum).

Jeśli mój uśmiech do Ciebie przemawia jak szczerzenie zębów, to może faktycznie lepiej wróć tam, gdzie Ci poradzili kodowanie przy pomocy x264. Tylko proszę nie dręcz już nikogo tutaj, że coś Ci nie działa. A jeżeli i w tej wypowiedzi czymś poczułeś się urażony, to tym razem było to zamierzone z mojej strony. :wink: Cześć.

PS. Swoją drogą kiedyś pewną społeczność internetową przyjęto nazywać "dziećmi neostrady". Czy ktoś wie, jakie określenie jest obecnie aktualne?

EDIT: Ahh przepraszam, musiałem się zedytować jeszcze:
jan515 napisał(a):
Tych informacji o kodekach dowiedziałem się na innym forum, na którym po tym samym poście odpowiedział mi zwięźle jakich user. Można? Oczywiście, że można.

Zauważ, że to forum raczej nie służy do wymiany opinii o RMVB czy pobieraniu filmów z YouTube i późniejszym ich przekodowaniu w warunkach domowych.
Tutaj raczej znajdziesz ludzi, którzy realizują i gdzieś tam później również kodują filmy aby otrzymać za to pieniądze. Chciałbyś kupić film, który może będzie się odtwarzał poprawnie u Ciebie, a może nie? Bo może kodeka nie masz, bo może to, a może tamto?
Rób swoje dalej ale jednocześnie pozwól innym trzymać się ogólnych standardów, zamiast wypisywać bzdurne i pokrętne drogi do otrzymania czegoś, co będzie się odtwarzać u losowych ludzi, którzy pomyśleli jak Ty.
Życzę wszystkiego dobrego.

piątek, 5 listopada 2010, 20:58
Stały bywalec
Stały bywalec

W warunkach domowych spokojnie można skompresować sobie film tak, jak jest on kompresowany przez serwery YouTube. Przyznaję - nie jest prosto znaleźć dobry konwerter, ale jest to możliwe.

Pierwsza sprawa to odczytanie parametrów filmów z serwisu. Kompresowane sa one kodekiem H.264 ustawionym w następujący sposób :
-Profile: High
-Level: 3.1
-Bitrate: zazwyczaj dla 720p - Variable (zmienny), średni - ok 2 Mb/s, max ustawiony na 4-8 Mb/s (w różnych plikch widziałem, że jest różnie ustawiony)
-25-30 fp/s (różnie w różnych plikach)

Parametry te poda nam chociażby program taki jak Media Player Classic.

I teraz sprawa druga - jak to w ten sposób w domu skompresować? Problem w tym, że wszystkie popularne konwetrery nie dają możliwości konwersji z profilem ustawionym na high ( a tak niski bitrate w połaczeniu z profilem main powoduje ogromna strate jakości) Ale możliwosć taką daje nam np. Premiere Pro od wersji CS4 (może to nie konwerter, ale nie zmienia to faktu, że film z takiemi parametrami nam wyprodukuje). Był też jakiś typowy konwerter, który filmy w high profile wyrzucał, ale nazwy niestety już nie pamietam...

I problem, mam nadzieję rozwiązany.

niedziela, 7 listopada 2010, 22:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]