Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 16:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 elastyczny konwerter masowy 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post elastyczny konwerter masowy
Potrzebuje darmowy konwerter do masowej przeróbki avchd (a najlepiej jakby łykał też inne formaty kamer) z możliwością konwersji za pomocą kodeków systemowych (lub przynajmniej jakimś większym spektrum kodeków) oraz dowolnym definiowaniem rozmiaru ramki. Sprawdziłem kombajny Format Factory, Freemake Video Converter i Any Video Converter i albo mają predefiniowaną ramkę i 3 kodeki na krzyż, albo kodeków jest ciut więcej ale nie można ustawić właściwej ramki (np. Format Factory: wybór ograniczony do kilkunastu rozmiarów, ale w niższych rozdzielczościach są proporcje 4x3 lub 5x4, a wielu średnich wielkości nie ma wcale).
Znacie może jakiś bardziej elastyczny program?

sobota, 19 marca 2011, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: elastyczny konwerter masowy
Używam czasem wynalazku SUPER ©,
http://www.erightsoft.com/SUPER.html

Raczej dla doświadczonych użytkowników, z uwagi na wielkie możliwości.
To GUI które instaluje się ze wszystkim co potrzebne.
(Może z wyjątkiem jakiegoś "polepszacza" komputera
jaki oferuje w czasie instalacji - oczywiście do olania)
Idealny zwłaszcza do kłopotliwych, nietypowych przekodowań.
Do typowych, masowych też, bo to w zasadzie alternatywny
VirtualDub. Współpracuje z AviSynth i silnikiem MediaInfo.

Po oswojeniu interfejs jest bardzo wygodny.
Kodeki, rozmiar obrazu, klatkaż - wszystko pod kontrolą.
Trzeba przebrnąć przez chyba trzy strony info ( ale warto!)
by dotrzeć do właściwego Download-u.

Gdybyś zechciał napisać konkretnie co i do czego potrzebujesz
konwertować - chętnie pomogę.

niedziela, 20 marca 2011, 00:55
Moderator
Moderator

http://filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=12532

niedziela, 20 marca 2011, 01:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki Posiwiały za pomocną dłoń, ale instalator chce coś ściągać z netu, a mój komp do pracy trzymam od neta z daleka.

Dzięki Grass. Zaznaczę, że nie bawiłem się do tej pory avisynthem ani skryptami. Ale spróbowałem Twoich linijek na kilku formatach i wszystko pięknie chodzi poza... avchd. Directshow (mam zainstalowany ffdshow, żadnej paczki kodeków) nie chce załadować m2ts.
Znalazłem jednak wygodniejsze rozwiązanie:
http://forum.videohelp.com/threads/2850 ... g-DGAVCdec
http://forum.videohelp.com/threads/3144 ... onal-Usage
Dużą zaletą tego pomysłu jest to, że wszystkie potrzebne biblioteki, exeki oraz presety *.bat są gotowe do ściągnięcia i konwersję przeprowadza się umieszczając pliki źródłowe w tym samym katalogu, odpalając gotowy preset lub modyfikując go co nieco przed użyciem. Wadą jest to, że audio i wideo lądują w osobnych plikach.
Moja nikła znajomość tematu wystacza, żeby zmodyfikować (trochę) pliki wynikowe z tych presetów na videohelp, ale, żeby np. obyć się bez directshow na podstawie Twojego posta to już nie na moją znajomość tematu.
Potrzebuję przerobić avchd m2ts 50 fps 1920x1080p na mniejszego (np. 1024x576p) mjpega (np. z bitratem 15 mbit) 25 fps z audio pcm w avi. Możesz coś doradzić, bo dziś znowu przerobiłem kilka kolejnych darmowych konwerterów i nie znalazłem nic ciekawego.

poniedziałek, 21 marca 2011, 04:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po instalce Haali Media Splittera avchd już wchodzą.

wtorek, 22 marca 2011, 02:04
Moderator
Moderator

cieszę się, że już wchodzą. miałem napisać o haali, ale widzę, że sobie poradziłeś.
czy korzystasz z mencodera i avisyntha? bo mencoder wciąga avchd i bez avisyntha, tylko nie wszystkie pliki wchodzą.

wtorek, 22 marca 2011, 11:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na razie próbowałem avs z mencoderem, ale użyteczność dosowych komend właśnie podbiła mi serce więc to początek zabawy (przynajmniej połowę softu do konwersji można by spuścić wartkim nurtem).
Mam jeszcze kilka pytań. Czy matweriał 50 fps traktować funkcją assume fps czy change fps czy to wsjorawno (bo na oko wygląda tak samo). W jakiej kolejności (np. z punktu widzenia szybkości konwersji masowej) wprowadzać parametry zmiany fps i skalowania (testy robiłem na 2 sek klipie, więc trudno mi się zorientować)
Kolejna sprawa to kodek mjpeg. Czy znasz darmowe kodeki mjpeg? Ja znalazłem tylko intelowski. Czy np. morgan lub mainconcept w wersji trial można użyć w edytorze do dekodowania czy będzie logo producenta albo inne takie trialowe ograniczenia?
Jak wymusić użycie konkretnego kodeka mjpeg?
(Wiem, dużo tych pytań więc nie musisz odpowiadać na wszystkie:)
ps
Jako, że od czasu kiedy pisałes posta na forum filmowiec kamery coraz częściej dają możliwość nagrywania w full hd bez przeplotu przy 50 fps to, gdybyś znalazł chwilkę, mógłbyś dopisać do posta skrypt do postępowania z takim materiałem.

wtorek, 22 marca 2011, 16:24
Moderator
Moderator

jeśli materiał 50 fps chcesz mieć w 25 klatkach to użyj changefps. opuści on wtedy co drugą klatkę. assumefps wymusi, żeby wyjściowy materiał był w 25 fps czyli de facto zwolni go do 50%. kolejność skalowania i zmiany fps jest tu bez znaczenia.
jeśli natomiast ma być 50 fps to wystarczy tylko ze skryptu powywalać niepotrzebne linijki. w zasadzie można wtedy nie wykorzystywać w ogóle AviSyntha, o ile mencoder łyknie nam pliki AVCHD.
co do kodeków MJPEG to miałem taki kodek, który nazywał się... MJPEG codec. ;)
niestety zapodział mi się gdzieś i nie umiem go teraz namierzyć, ponieważ używam kodeków ffdshow i od długiego czasu nie jest mi już potrzebny osobny kodek. może go znajdę ale i chętnie skorzystam z twojego doświadczenia, jeśli ty coś znajdziesz.

pozdrawiam

wtorek, 22 marca 2011, 18:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]