Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 05:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Deinterlace bez strat 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Deinterlace bez strat
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum i od razu prośba o pomoc kierowana do doświadczonych ludzi.

Mam film zapisany w windowsowym movie makerze w opcji DV-AVI. Muszę usunąć z niego poziome paski, ale zachować przy tym ten sam format, czyli DV-AVI.
Próbowałem to zrobić za pomocą virtual duba. Nałożyłem filtr deinterlace, który ładnie zniwelował irytujące pasy, ale mam problem z zapisaniem pliku bez żadnych strat. Wybrałem opcję full processing mode i ustawiłem w konfiguracji opcję uncompressed. Niestety, zapisany plik stracił na płynności. Porównywałem ilość klatek filmu przed i po nałożeniu filtra, jest taka sama. Zmienił się natomiast bitrate i chyba tu jest problem.
Jestem poirytowany, bo muszę mieć ten film w nietkniętym stanie (idzie do obróbki efektów specjalnych) ale bez cholernych poziomych linii.

Czy ktoś może mi powiedzieć, w jaki sposób mam to zrobić vdubem, żeby jakość filmu była idealnie taka sama jak przed nałożeniem filtra?
A może możecie polecić jakiś inny program do tego zadania?

Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
Pzdr

piątek, 8 kwietnia 2011, 01:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Deinterlace bez strat
Jesli robisz deinterlace to nie ma sensu zapisywać go ponownie w dv więc dla zachowania najlepszej jakości wybrałeś najbardziej właściwy, nieskompresowany strumień wideo. Utrata płynności najprawdopodobniej spowodowana jest słabym hardwarem w Twoim PC (albo masz niewłaściwie skonfigurowany bądź kiepski odtwarzacz). Jednak nawet jeśli odtwarzanie nie jest płynne to dla dalszej obróbki wszystko jest ok. Przetestuj różne metody deinterlace na Twoim materiale aby stwierdzić która się najlepiej nadaje dla Twego przypadku: najpewniej Yadif, double framerate, ewentualnie blend.

piątek, 8 kwietnia 2011, 02:40
Moderator
Moderator

Post Re: Deinterlace bez strat
skorzystaj z kompresji bezstratnej, np. huffyuv albo lagarith. płynności nie masz bo strumień nieskompresowanych danych jest olbrzymi. 720*576*3*25=30MB na sekundę.

piątek, 8 kwietnia 2011, 11:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]