Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 07:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Wyjęcie zdjęcia z filmu hd 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Wyjęcie zdjęcia z filmu hd
Witam
Nie wiem czy temat już o tym był czy nie ale mam pytanie odnośnie wyciągania zdjęcia z filmu 1080/50p
Oglądając film obraz jest ładny co jest oczywiste jednak po zatrzymaniu klatki w celu wycięcia jej tak ładnie już nie jest. Czy istnieje jakaś technika która pozwalałaby na złożenie zdjęcia z kilku klatek. Mam nadzieje ze zrozumiecie co mam na myśli bo nie wiem jak to dokładnie opisać.

wtorek, 9 sierpnia 2011, 21:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Wyjęcie zdjęcia z filmu hd
Musisz poszukac w dziale odnosnie swojego oprogramowania jakie uzywasz, moze ktos juz o tym pisal. Zwykle ludzie to opisuja jako ''klatka stop''

wtorek, 9 sierpnia 2011, 23:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Madia Player Clasic Alt+I

środa, 10 sierpnia 2011, 00:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a bezpośredio w czsie odtwarzania filmu w kamerze zrobić zdjęcie na kartę pamięci o ile kamera posiada taka możliwość

środa, 10 sierpnia 2011, 09:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

albo aparatem zdjecie wyswietlacza lcd kamery... o ile masz aparat

środa, 10 sierpnia 2011, 11:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Aksel napisał(a):
Witam
Nie wiem czy temat już o tym był czy nie ale mam pytanie odnośnie wyciągania zdjęcia z filmu 1080/50p
Oglądając film obraz jest ładny co jest oczywiste jednak po zatrzymaniu klatki w celu wycięcia jej tak ładnie już nie jest. Czy istnieje jakaś technika która pozwalałaby na złożenie zdjęcia z kilku klatek. Mam nadzieje ze zrozumiecie co mam na myśli bo nie wiem jak to dokładnie opisać.

Nie napisałeś jakim programem edytujesz ale każdy ma mozliwośc wyeksportowania klatki z filmu. A co do jakości to sa dwie zasady:
1. Wycinaj klatke z fragmentu filmu gdzie nie ma zadnego ruchu
2. Usuń przeplot ze zdjęcia (np. Photoshopem)
Jeśli wytniesz klatkę z ruchomego fragmentu to bedziesz miał "ząbki" (przeplot) a jak go usuniesz zdjęcie straci troche na ostrości.

Pozdr.

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

środa, 10 sierpnia 2011, 12:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Człowieku zanim ktokolwiek ci pomoże musisz się wysilić i napisać na jaki programie video robisz .Jeśli to vegas to znam dobry sposób .W każdym razie jedno jest pewne zdjęcie nigdy nie będzie tak dobre jak z aparatu .

środa, 10 sierpnia 2011, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"W każdym razie jedno jest pewne zdjęcie nigdy nie będzie tak dobre jak z aparatu ."

a nie mowilem ... :)

środa, 10 sierpnia 2011, 13:44
Bywalec
Bywalec

Odnośnie nieruchomych klatek to wiem. Odnośnie zgrywania klatek to robiłem to jak dotąd za pomocą power dvd11 "funkcja capture" i powerdirector-a generalnie efekt jest podobny.
Chodzi o to że obraz traci tak jakby na krystaliczności, nie jest tak przejrzysty i wyraźny mimo zgrania obrazu w "bez ruchu" dlatego zacząłem się zastanawiać czy można jakoś połączyć klatki.
Wiem że kamera to nie aparat ale skoro oglądając film obraz potrafi być tak dobry to czemu nie można wyciąć w tej samej jakości?
Z ząbkowaniem nie mam problemu.

środa, 10 sierpnia 2011, 14:08
Stały bywalec
Stały bywalec

W przypadku przeplotu tracimy 50% informacji pionowej. Oznacza to spadek ostrości. Są metody usuwania przeplotu, różne alogrytmy itp, ale cudów nie będzie.

W przypadku progresywnego materiału jeżeli migawka jest poniżej 100 obraz również nie będzie ostry, mimo że w ruchu taki się wydawać może. Im wyższa migawka tym lepiej.

I ostatecznie - niby mamy te 1920x1080, ale jeżeli przetwornik tylu pikseli nie ma i interpoluje obraz do tej rozdzielczości to mydło gwarantowane. A tak niestety robi większość kamerek. Do tego dochodzi stratna kompresja mpeg (2 lub 4) i efekt końcowy jest mizerny.

A zatem - aby uzyskać stop klatkę jakości foto - musimy nagrywać progresywnie, z migawką większą niż 50, najlepiej przekraczającą 100 (zależy to od ogniskowej), mieć przetwornik w kamerze 1920x1080 lub z większą liczbą aktywnych pikseli i łapać obraz po hdmi pomijając kodek kamery.

środa, 10 sierpnia 2011, 14:41
Stały bywalec
Stały bywalec

mytomek napisał(a):
Człowieku zanim ktokolwiek ci pomoże musisz się wysilić i napisać na jaki programie video robisz .Jeśli to vegas to znam dobry sposób .W każdym razie jedno jest pewne zdjęcie nigdy nie będzie tak dobre jak z aparatu .

Witam. Jaki to dobry sposób jest w vegasie, oprócz oczywiście kliknięcia w ikonę dyskietki po uprzednim ustawieniu podglądu na Full?

NEX-VG10E, podgląd NEWAY 7677HBT, DVC30, Vegas 10, Ulead Media Studio 7Pro, komputer i7 2600, mixer audio SoundCraft, compressor limiter DBX, mikrofon StudioProjects B1, sterowniki lanc Manfrotto i Libec, statywy Velbon DV7000, Slide kamera S980.

poniedziałek, 5 września 2011, 17:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Art-BI napisał(a):
Witam. Jaki to dobry sposób jest w vegasie, oprócz oczywiście kliknięcia w ikonę dyskietki po uprzednim ustawieniu podglądu na Full?

Jakiś sposób dla wtajemniczonych.

poniedziałek, 5 września 2011, 18:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]