Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 23:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 linia pozioma scina każdy film - problem ogólny 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post linia pozioma scina każdy film - problem ogólny
Więc problem wygląda następująco.

Przy odtwarzaniu każdego formatu filmów, na każdym rodzaju sprzętu przenośnego czytaj laptop, przy dynamicznej akcji, ruchu przesuwnym, pojawia się linia pochylona kilka stopni, która przebiega od dołu ekranu do góry powodując lekkie przesunięcie horyzontalne obrazu powyżej i poniżej. Pierwsze co przyszło mi do głowy to odświeżanie ale ów problem pojawia sie w przedziale 60Hz-...-120Hz, później padło na niewyrabianie bitrate'u ale niestety materiał był z niezliczonej ilości źródeł, z różnymi progami kompresji, w różnych kodekach. Sprzęt? jest to dla mnie wątpliwe by sprzęt z poziomu c2d i i7, od nvs140 do najnowszych kart gf miał ten sam problem. Pozostały ogólnodostępne kodeki, które w zasadzie używa się od lat, albo ff'y albo jakieś pack'i. Wszystko próbowałem, wszystko zmieniałem dalej to samo. Wykluczam kwestie zakłóceń zewnętrznych, przy np odtwarzaniu na projektorze. Jestem bezsilny w tej materii. Na koniec dodam, że jest to efekt zauważalny dla bardzo czułego oka, ucięcie obrazu trwa kilkanaście, może kilkadziesiąt milisekund jednak przy broadcastowym odtwarzaniu i większych produkcjach czyt. eventach problem nie może występować. Normalny widz jak podejrzewam tego nie widzi, ale zboczenie zawodowe nie daje mi spokoju.

Najbardziej prawdopodobnym jest konfiguracja lub złe kodec'i ale juz sam nie wiem... Czekam na jakieś konkretne techniczne lub softwarowe rozwiązania.

btw. soft odtwarzający - Bestplayer, allpayer, vlc, sub i inne, jedyne gdzie efekt jest najmniej widoczny lub go prawie nie ma to o dziwo wmp ale trudno odtwarzać na czymś takim na dołączonym ekranie gdzie trzeba mieć pełną kontrolę nad listą odtwarzanego materiału.

czwartek, 24 listopada 2011, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: linia pozioma scina każdy film - problem ogólny
Ale z czym Ty masz problem. Z odtwarzaniem materiałów, czy z ich(złym) kodowaniem?
Jeśli z kodowaniem to za mało szczegółów soft, źródła, projekt, ustawienia kodera...
Jeśli z odtwarzaniem:
1 Ściągnij Kazaa Mega Codec Pack(ma zdecydowaną większość kodeków) zainstaluj i odinstaluj. W ten sposób pozbędziesz się ich wogóle.
2 Ponowna instalacja.
a Jeśli masz czas i chęci instaluj je pojedynczo w ramach potrzeb.
b Ponowna instalacja Maga Codec Packa.

czwartek, 24 listopada 2011, 17:30
Bywalec
Bywalec

Post Re: linia pozioma scina każdy film - problem ogólny
Udało się rozwiązać Twój problem? Co było tego przyczyną? Co pomogło?

niedziela, 12 lutego 2012, 21:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]