Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 03:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 JVC GZ-HD520 niska jakość nagranych filmów 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post JVC GZ-HD520 niska jakość nagranych filmów
Witam.Jestem tu nowy a kamerę JVC mam od kilku dni.Jest to moja pierwsza kamera więc jestem całkowicie zielony w sprawach filmowania.Zauważyłem dziwną rzecz która bardzo mnie zmartwiła.Po zgraniu filmu na komputer zauważyłem że jego jakość jest bardzo niska.Zauważyłem że filmy nie są czyste tylko lekko smużą no i widać dziwne paski poziome.Krawędzie przedmiotów są lekko postrzępione gdy ruszam kamerą albo gdy ktoś się porusza.Podczas ruchu kamery przedmioty się podwajają co widać na załączonym filmie.Nie mam pojęcia co jest nie tak.Może coś doradzicie bo już nie wiem co robić.Przeszukałem już setki tematów na google ale nic konkretnego nie pisze.Widziałem na youtube filmy nagrane ta kamerą albo podobnymi i jakość jest prawie idealna a u mnie wygląda jak bym nagrywał telefonem...Zamieściłem film który dziś nagrałem oraz film innego użytkownika który nagrywał film tą kamerą.
tu mój film: http://www.youtube.com/watch?v=xLOcSY85 ... el&list=UL

tu jego film: http://www.youtube.com/watch?v=4w6STKrqr2E&hd=1
i jeszcze jeden: http://www.youtube.com/watch?v=XgKoD7brlP8&hd=1

różnica jest widoczna gołym okiem.dlaczego u mnie nagrania są tak brzydkie??Na komputerze wyglądają jeszcze gorzej. Nagrywam oczywiście w najlepszym formacie.

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 19:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: JVC GZ-HD520 niska jakość nagranych filmów
hudy8 napisał(a):
Nagrywam oczywiście w najlepszym formacie.

Czyli?

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pokaz jakis normalny obrazek, chocby ten ogrod co go na koncu widac. Raczej nie jest to najlepsza jakosc, bo cos nedzny ten obraz, napisz co tam dokladnie masz ustawione.

poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:30
Nowy
Nowy

Dołączam jeszcze jeden film zrobiony ta kamerą: http://www.youtube.com/watch?v=t1Xnyihy ... tube_gdata Jeśli chodzi o ustawienia to kamera jest na ustawieniach automatycznych.Jakość mam ustawiona na UXP a do tego mam włączona tylko opcje x.v color i stabilizację obrazu na max.Po wrzuceniu filmu z kamery na komputer film jest kiepskiej jakości,nawet trochę gorszej niż widzicie na youtube. Jedyna opcja by film fajnie wyglądał to włączenie go przez odtwarzacz Splash Lite i przy ustawieniach w tym programie na Best Quality (1080i - 1080p). Zastanawiam się dlaczego filmy na youtube robione tą kamera lub podobnymi są naprawdę bardzo dobrej jakości a moje tak kiepsko wyglądają.Nawet nie chodzi mi tylko o youtube bo tam filmy rzadko wrzucam ale chciałbym w dobrej jakości oglądać to co nagrałem na komputerze.Pozdrawiam

wtorek, 20 grudnia 2011, 16:17
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Poczytaj o przeplocie, kup sobie statyw i przestań machać kamerą na wszystkie strony.

wtorek, 20 grudnia 2011, 16:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Skoro oglądasz na komputerze nie nagrywaj z przeplotem, nagrywaj z czymkolwiek co ma w nazwie "p".
Jak chcesz coś nam pokazać to nie wysyłaj na youtube, ten dokonuje rekompresji wyślij na jakiś hosting typu filesonic, rapidshare, multiupload...
I posłuchaj kolegi wyżej, bo kamere trzymać trzeba umieć, oddychać też...

wtorek, 20 grudnia 2011, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem czy na tej kostce przy dużym zbliżeniu nie włączył się zoom cyfrowy. On przecież całkowicie chrzani obraz (według mnie zupełnie niepotrzebna funkcja). Po drugie nie licz, że uzyskasz jakiś rewelacyjny obraz z tej kamery. Ponagrywaj sobie w warunkach słabego oświetlenia wtedy dopiero zobaczysz szoł (show) :). Po trzecie filmy na YOUTUBE raczej nie nadają się do oceny - znacznie lepszy byłby surowy plik z kamery (tak jak napisali szanowni przedmówcy) I nie dawaj stabilizatora na maksa bo czasami też potrafi zepsuć obraz. A na mój gust to ten obraz nie jest w pełnej rozdzielczości oferowanej przez kamerę. Proponuje zacząć od instrukcji obsługi. Można tam czasami fajne rzeczy znaleźć :)
Pozdrawiam

wtorek, 20 grudnia 2011, 19:04
Nowy
Nowy

Panowie to że ruszam kamera jest spowodowane tylko tym by pokazać jak podczas ruchu kamery wszytko się zamazuje co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca przy tak lekkim ruchu.Podczas poruszania kamerą krawędzie np schodów się podwajają co tez jest dziwne moim zdaniem.Zoom cyfrowy mam wyłączony.Włączony jest tylko zoom optyczny 40x.Co do wysłania film na youtube wysłałem go tylko dlatego byście mogli porównać mój film z tymi nagranymi tez tą kamera i tez wstawionymi na youtube.Dlaczego ich filmy wstawione na youtube sa lepszej jakości niż moje?? Co robię nie tak?? Kolego mcx film był nagrany w formacie UXP najwyższym dla tej kamery.może i ta kamera nie ma rewelacyjnego obrazu ale to jest moja pierwsza kamera do użytku tylko prywatnego więc jak dla mnie jest ok.A co do przeplotu to czytałem jednak piszecie bym nie nagrywał z przeplotem ale jak go wyłączyć?? Pozdrawiam.

środa, 21 grudnia 2011, 16:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego to cos kiepsko czytales, zreszta robertnik pare postow wyzej napisal - szukaj czegos co ma "p" na koncu. Jak widac nadal do instrukcji nie zajrzałes !!!

środa, 21 grudnia 2011, 22:15
Nowy
Nowy

No niestety instrukcja jest bardzo ograniczona i żadne ustawienia nie są tam opisane.Czytałem o przeplocie i z tego co zrozumiałem to nagrywając w formacie SP nagrywam bez przeplotu.Czy tak?? czy miedzy tym standardem a np XP jest duża widoczna różnica?? nie lepiej nagrywać w UXP lub XP a puźniej użyc jakiegos programu by usunąć przeplot?? Ale i tak nadal nie wiem dlaczego moje filmy są gorszej jakości niż te przestawione przeze mnie z youtuba...

środa, 21 grudnia 2011, 22:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tu masz dokladna instrukcje/opis - http://manual3.jvckenwood.com/c1h/lyt23 ... MLgaahbbyx Jesli nagrywales w UXP to hmmm nie wiem, cos faktycznie nedzna ta jakosc (jestes pewien, ze masz ustawione UXP?) Z tej instrukcji ciezko wywnioskowac czy nagrywa z przeplotem czy bez.

środa, 21 grudnia 2011, 23:43
Nowy
Nowy

Z tego co wyczytałem w internecie to format UXP i XP nagrywają w rozdzielczości 1080i a format SP nagrywa w rozdzielczości 1080p, p czyli tryb progresywny.Czy jest widoczna różnica miedzy tymi trybami czyli UXP lub XP a SP?? Co do mojego filmu to nagrałem go na 100% w formacie UXP. Jak zgrałem go na komputer i odtwarzam w programie Splash Lite który ma opcję Best Quality (1080i - 1080p) wtedy film wygląda bardzo ładnie.Ale w każdym innym programie wygląda bardzo źle. I to mnie zastanawia co ci ludzie z tymi filmami zrobili że po wrzuceniu ich na youtube wyglądają ładnie a mój nie co za tym idzie u nich na komputerze też muszą tak te filmy wyglądać. Druga sprawa to czy lepiej nagrywać z przeplotem i później ten przeplot próbować usunąć czy może lepiej odrazu nagrywać bez przeplotu??

czwartek, 22 grudnia 2011, 10:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W takim razie, moze to kwestia kodekow? zainstaluj K-lite i zobacz czy bedzie lepiej.

czwartek, 22 grudnia 2011, 12:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy jak pierwszy raz wsiadłeś na rower to potrafiłeś nim jeździć?
Zakładam że masz nogi, czy przebiegniesz 100km?
Fakt posiadanie nie ma nic wspólnego z umiejętnościami jak widzisz.
Machasz chaotycznie kamerą i dziwisz się że obraz wariuje. Zrób test, odwróć głowę w bok i szybko ją przekręć w przeciwnym kierunku, powtórz experyment. Podczas ruchu masz "ostry obraz"?
Podobnie jest z sprzętem, zawsze są jakieś ograniczenia.
Naucz się nie machać kamerą i na początku nie dotykaj zoom, bo robisz straszne rzeczy, albo postaw kamerę na statywie.
Napisałeś że oglądasz na komputerze i wysyłasz do internetu, to nagrywaj progresywnie. Takie nagranie zawsze wyjdzie lepiej niż z przeplotem i jego programowym usunięciem. Większość Holiwoodskich produkcji jest nagrywana progresywnie, przeplot jest dorabiany programowo i to tylko na potrzeby dystrybucji, gdzie jest wymagany.
Czytaj forum. Będziesz zaskoczony że banały mają takie znaczenie(nawet twój oddech)...
Nie czytałem instrukcji, ale(nie pamiętam już gdzie) wyczytałem że Twoja kamera kręci 1080 50p. Przy tej opcji można "szybciej machać" kamerą, ale objawy torsji u widza pozostaną niezmienne. ;)

PS
Wesołych Świąt.

czwartek, 22 grudnia 2011, 15:15
Nowy
Nowy

Zorbie kilka filmów troszkę spokojniej ;-) i zobaczę jak to wyjdzie.Nagram też w innych rozdzielczościach i bez przeplotu i będę wiedział co i jak.Mam jeszcze pytanie związanie z konwersją plików.Na próbę ściągnąłem program AVS Converter.Przerobiłem ten film nagrany w HD na avi i na wmv.Wszędzie pisze że avi jest lepszym rozwiązaniem jednak ja gołym okiem widzę że film w wmv jest bardziej ostry.Czy może coś źle ustawiam w ustawianiach.Dzięki za odpowiedź.Wesołych Świąt.

czwartek, 22 grudnia 2011, 15:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona