Teraz jest poniedziałek, 24 czerwca 2019, 16:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Do jakiego formatu archiwizować pliki z kamery HD? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Do jakiego formatu archiwizować pliki z kamery HD?
Nagrywam amatorską kamerę SONY HDR-CX130E do formatu AVCHD 1440x1080. Obrabiam materiał w Sony Vegas tylko nie wiem jakim formatem później później przekonwertować w innym programie do MKV (dla archiwizacji materiału żeby kiedyś gdy dorobię się nagrywarki nagrać na BLU-RAY) i jako drugi format nagrać na płytę DVD Video.
Próbowałem już różnych formatów i za każdym razem gdy obracam się kamerą po twarzach ruch obrazu nie jest płyny tak jak w oryginale który zgrałem z kamery.
A najdziwniejsze jest to, że pliki po redendrowaniu z vegasa przeważnie są większe objętościowo od oryginału z kamery.
Szkoda że w Vegas nie można wyjść takim formatem jaki jest na wejściu czyli 1:1

piątek, 13 stycznia 2012, 00:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Do jakiego formatu archiwizować pliki z kamery HD?
zajrzyj na stronę CYBERLINKA- za niewielkie pieniądze kupisz Power Director 10.
tym programem pomontujesz wszystko oraz zrobisz płytkę blu-ray.polecam ci ten program ponieważ program widzi pliki z twojej kamerki i plik wynikowy nie będzie ponownie kompresowany- to bardzo przyspiesza pracę i nie ma żadnych strat jakości

piątek, 13 stycznia 2012, 01:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak na logikę to chyba z vegasa powinieneś robić eksport do BR z kodekiem H.264. w rozdziałce jak z kamery. Co do płynności to polecam poczytanie o przeplocie. Mam nadzieję, że w vegasie ustawienia projektu masz odpowiednie do materiału "wsadowego".

piątek, 13 stycznia 2012, 09:15
Bywalec
Bywalec

Dzięki za cenne odpowiedzi. Wczoraj trochę zarwałem nockę i udało mi się wreszcie znaleźć zadowalający format - m2ts, który znajdziemy i w Vegasie i w Pinnacle. W Pinnacle ustawiam to tak: MPEG-2TS, kompresja H264, rozdzielczość AVCHD HD 1440x1080, szybkość danych 24000 kb/s (tu muszę jeszcze poeksperymentować żeby zmniejszyć to bitrate).
Obraz w tym formacie jest ostry, kolory żywe, płynność przy szybkich ruchach kamery bardzo dobra. Konwersja do MKV z bitrate 10000 dała minimalne pogorszenie i zmniejszenie objętości pliku do poniżej połowy.
Minusem jest to, że potrzebna jest duża moc obliczeniowa. Mój dwurdzeniowy Intel 2,9 GHz szacuje taki 82 minutowy film na 11 godzin :(.
Mam możliwość pożyczenia kompa z 4-rdzeniowym Q8300 2,5 GHz - zobaczymy ile ten będzie się męczył.

piątek, 13 stycznia 2012, 11:33
Bywalec
Bywalec

Wreszcie kupiłam upragnioną kamerę i naiwnie myślałam, że konwertowanie i archiwizowanie nagranych plików to pikuś. Tymczasem okazało się to czarną magią. Mimo, że opisujecie, do jakiego formatu archiwizować pliki z kamery HD to i tak wiem, że nic nie wiem. Przeploty i inne bajery w moim odczuciu dla przeciętnego użytkownika są nie do ogarnięcia.

kolejne wpisy z linkami do sklepu spowodują usunięcie użytkownika.
Moderator

poniedziałek, 21 maja 2012, 14:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]