Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 05:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 NV-GS330 AVI do ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post NV-GS330 AVI do ?
Witam wszystkich,
panowie pomóżcie wybrać najlepsze :-(
Mianowicie, mam materiał ściągnięty z kamery (miniDV, 16:9) poprzez USB i program Corel X5 do formatu AVI (DV-type1 lub 2), gdzie 1 minuta zajmuje ok. 200Mb. Jakość filmu jest "idealna". Nie chciałbym nic z tym materiałem robić tylko wypalić na DVD. Ale tu zaczynają się klocki bo gdy tworzę plik DVD 16:9 (w Corel'u) to jakość spada, podobnie jak tworzę plik HD720p oraz pliki Video TS. Nie ukrywam, że próbowałem również tworzyć plik MPEG-4 poprzez H-264 MAIN, itp - bezskutecznie.

1. Panowie, czy moim jedynym ratunkiem jest program AutoGK i zabawa w ustawienia wielkości, rozdzielczości, itp materiału czy jest jakiś inny sposób na zmniejszenie wielkości pliku AVI bez stanowczej utraty jakości?
2. Czy ma jakieś znaczenie transfer materiały poprzez DV-type1 lub type2? Jakieś różnice?
3. Czy ma znaczenie, że materiał ściągam poprzez USB a nie poprzez Fire Wire? Czy kabel USB musi być przy tym jakiś super mocny?

środa, 4 lipca 2012, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: NV-GS330 AVI do ?
Jakosc spada, bo trzeba kompresowac niestety, mniej lub bardziej stratnie, ale zawsze material wyjsciowy bedzie nie co gorszej jakosci. Nie rozumiem dlaczego z materialu SD chcesz robic HD (720p) Zapodaj normalne DVD z jakoscia 1h na plycie (nie wiem jak wygladaja ustawienia w corelu) wtedy strata jakosci bedzie najmniejsza mozliwa

środa, 4 lipca 2012, 23:58
Nowy
Nowy

HD próbuje tworzyć by przekonać się o własnej głupocie...
Ale niestety, tworząc zwyczajny plik DVD (wcześniej zrzucając materiał poprzez):

DVD PAL LPCM HQ 16_9
DVD File
PAL, 720 x 576, VBR 9000 Kbps,
Najpierw dolny półobraz, 16:9
Audio LPCM

nie uzyskuje takiej jakości jak poprzez DV-type1 (plik finalny AVI) mimo, iż wspomniane pliki DVD mają wielkość odpowiadającą: 1h filmu miniDV - 1 plyta DVD - więc idealnie (bo to pragnę uzyskać).

Czyżbym nie mógł wyciągnąć lepszej jakości z materiału nagranego tą kamerą? Co z plikami Divx oraz Xvid? Czy tutaj jest jakieś pole manewru?

czwartek, 5 lipca 2012, 12:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

według mnie jakość między dv avi i mpg2 zrobiony procoderem aż tak mocno się nie różni, ale nie jest aż tak źle, jest to do przyjęcia zwłaszcza, że masz 3-krotnie mniejszy plik video w stosunku do dv

czwartek, 5 lipca 2012, 13:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]