Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 09:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 HD do DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post HD do DVD
Mam pytanie odnośnie konwersji na format DVD materiału HD.
Przeczytałem dość obszerny post viewtopic.php?f=26&t=27411 odnośnie rozważań na ten temat.

Próbując zrobić materiał według podanego tam "przepisu" Czyli najpierw materiał w hd z premiere dynamic link do encore'a i wypalam hd. Następnie w premiere utworzyłem nową sekwencję DV 16:9
Przy podglądzie do exportu obraz jest mocno ucięty. W wątku podanym powyżej była informacja, aby zrobić skalowanie do 55%. Jednak nie spowodowało to, że brakujące elementy kadru pojawiły się na podglądzie. Zwiększyła się czarna ramka wokół materiału.
Jak zrobić, aby był cały materiał?

Do tej pory robiłem to w ten sposób, że w encore po renderze, zmieniałem ustawienia projektu na DVD max bitrate 8mb, zmieniałem pixel aspect ratio z 1,333 na 1.4567, lower i w ten sposób konwertowałem do dvd iso.
Obraz wypuszczony w taki sposób miał tylko niewielkie paski u góry i na dole ekranu.
Chciałem spróbować innej metody, porównać efekt.

Mam również problem z płynnością tego materiału w odtwarzaczach dvd. Nie wiem czy jest to spowodowane tym, że materiał w premiere jest jako HDV 1440*1080 upper, a zmieniam go z poziomu encore'a.
Mianowicie materiał na dvd się przywiesza nie chodzi płynnie, widać paski (tak jakby był przeplot źle ustawiony) na bardziej wymagających przejściach.
Bitrate ustawam w projekcie dvd na min 4, średnia 7 max 7,5 i dźwięk 256 kb/s
VBR 2
Długość materiału 85 minut
Czy jest to zbyt duży bitrate? Z tego powodu brak jest płynności, czy spowodowane może być to sposobem takiej konwersji z hd do dvd jakiej używam?
Podglądu dokonuje na telewizorze lcd. Czy na zwykłym crt byłaby jakaś różnica?

Do tej pory robiłem hd albo sd. Teraz zrodziła się sytuacja, że muszę zrobić ten sam materiał w dwóch standardach.

sobota, 21 lipca 2012, 10:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: HD do DVD
Spróbuj prosto z timeline jeśli masz materiał HD :
file- export- media- mpeg2-w ustawieniach ustaw 720x576 16x9 ,tak wyrenderowany plik mpeg2 otwórz w encore i zrób menu.

sobota, 21 lipca 2012, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: HD do DVD
Spróbuje tak jak pisałeś.
Dziwna sprawa z moim materiałem. Płyta w hd wszystko jest ok.
Zarobiłem juz drugą konwersje z dvd. Próbowałem zmniejszyc bitrate. Nic się nie poprawia.
Mam na osi czasu pomieszan materiał m2t z mpeg ale to raczej nic wspólnego nie ma z płynnoscią

Przyjrzałem sie dokładniej materiałowi i zacina on się i w komputerze i na dwóch rodzajach dvd. Co dziwne zacina sie na samym początku, mocno laguje. Później jest już dobrze. W tych miejscach było parę zmian tempa do 70 % ale czy to miałoby wpływ na taki stan rzeczy? Odtwarza się w taki sposób jakieś 50 pierwszych sekund.
Czy może to być spowodowane korekcją kolorów pro campem?

Materiał dvd powstaje z materiału hd po zmianie ustawień w encore

Proszę pilnie o pomoc.

sobota, 21 lipca 2012, 18:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]