Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 14:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 scalenie video - różne kodeki, rozdzielczości i rate 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post scalenie video - różne kodeki, rozdzielczości i rate
Witam. Proszę mi wybaczyć na wstępie bezpośrednie pytanie, ale czas a właściwie jego brak zmusza mnie do zadania pytania bez uprzedniego zadomowienia się na forum.

Mianowicie potrzebuje porady(z wykładnią prawie że łopatologiczną) jakim programem z jakim kodekiem prze-kompresować około 20 - 21 plików video tak aby dało się je potem scalić w jeden plik(dodam, że co 2 - 4 plik wyrzucał różne błędy w virtual dub. Od błędów audio/video po jakieś przedziwne cuda. Avidemux przyjął wszystko bez problemu lecz po zapisaniu video prawie nic się nie zgadzało(do momentu trzech pierwszych plików było ok, po nich głos rozminął się z obrazem) Podrzucam wam plik tekstowy z programu mediainfo http://www.mediafire.com/?3stcbgnzs9wt3y3 może on pomoże wam w ocenie plików i pomocy mi.

Na koniec dodam, że ów pliki muszę mieć scalone na ten piątek(właściwie to czwartek do północy) chociaż powinienem wyjściowy plik otrzymać wcześniej aby dodać do niego suby i ponownie zakodować już z hardsubem.

Z góry dziękuje "komuś" za pomoc :) w miarę możliwości jestem w stanie się odwdzięczyć jeśli ktoś znajdzie jakąś sensowną formę odwdzięczenia się

wtorek, 18 września 2012, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: scalenie video - różne kodeki, rozdzielczości i rate
taka robote to najlatwiej zrobic na dwa kompy, jeden z jakims wejsciew video i opcja grabowania, z jednego kompa z playera puszczasz playliste a na drugim grabujesz i po klopocie, jesli uzyjesz karty video typu black magic czy matrox to jeszcze mozesz sie o poprawki pokusic

wtorek, 18 września 2012, 22:25
Nowy
Nowy

Degenerado napisał(a):
taka robote to najlatwiej zrobic na dwa kompy, jeden z jakims wejsciew video i opcja grabowania, z jednego kompa z playera puszczasz playliste a na drugim grabujesz i po klopocie, jesli uzyjesz karty video typu black magic czy matrox to jeszcze mozesz sie o poprawki pokusic

Problem w tym, że posiadam tylko lapka(z podstawową kartą graficzną od intela). Myślałem nad jakimś recorderem pulpitu, który to nagra jako jeden plik(w sensie puszczane wszystko z playlisty) a potem ja sobie powycinam już co zbędne(przerwy etc).

wtorek, 18 września 2012, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wiem czy tak da rade, stacjonarny komputer z szybkimi dyskami moze by uciagnal taki zabieg ale sprawdz i daj znac jak poszlo

wtorek, 18 września 2012, 23:06
Nowy
Nowy

Nie da. Programy typu video capture nie przechwytują obrazu z video playera(czarny obraz w video lan playerze)

Nie masz innych pomysłów czym te wszystkie aviki ujednolicić(wtedy scalanie to będzie bułka z masłem) Jakiś kodek(w sumie to mi obojętne czy przekonwertuje to do avi czy do mp4)

wtorek, 18 września 2012, 23:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wrzuć gdzieś najmniejszy klip to coś poradzę
(ale dla sprawdzenia potrzebny klip)

wtorek, 18 września 2012, 23:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wybierz player ktory obsluguje nakladke programowo nie sprzetowo

środa, 19 września 2012, 00:38
Nowy
Nowy

Panowie plik się wrzuca, ale chyba mnie olśniło i sobie poradzę. Mianowicie ów scalony plik ma pójść na serwis dailymotion. Pomyślałem więc lol przecież mogę wrzucić wszystkie 20 plików mass uploaderem a potem IDM mi pobierze pliki jako mp4(wszystkie w jednym formacie i rozmiarze, bo chyba dailymotion przetwarza pliki na swoje jednolite standardy)

http://www.mediafire.com/?vkeoqswjj9bxq9b najmniejszy plik

środa, 19 września 2012, 00:55
Nowy
Nowy

Niestety panowie. Zostały mi 4 pliki, które nie chcą się podporządkować(reszta ok) Mianowicie gubi synchro i audio w momencie przeskoku(łączenia) video lekko się przesuwa tak o 3 - 4 sekundy. Kompletnie już nie mam pomysłu jak to dalej potraktować.

Podpowiedz mi jaki to player obsługuje programowo. Google nic nie mówi, albo ja źle szukam.

środa, 19 września 2012, 16:43
Moderator
Moderator

kombinujesz...
zapisz dźwięk jako wav i połącz oddzielnie, to samo zrób z obrazem (jeśli masz różne źródła przekompresuj do takiego samego rozmiaru i kodeka) i na koniec połącz używając opcji "interleave video & audio".

mogę ci zrobić skrypt, który zrobi to automatycznie. tylko piszesz, że filmy mają różne rozmiary, to pewnie trzeba różnie do nich podejść. napisz coś więcej.

czwartek, 20 września 2012, 09:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]