Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 08:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Edius 5.11 problem z kompresją POMOCY 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Edius 5.11 problem z kompresją POMOCY
Witam
Mam Ediusa 5.11 i montuje na nim weselicho w standardzie DV i to w 4:3 i mam problem ponieważ chce zmontowany film skompresować i nagrać na 2 płyty DVD i to bez menu tylko z samymi chapterami do przeskakiwania podczas filmu.
Dwie części Filmu 1:10 każda zostałą wyeksportowana do DV AVI

Pomóżcie co mam z tym zrobić? czy zainstalować Edius procoder czy jaki grom.

Dzięki piękne :-)

piątek, 14 grudnia 2012, 22:01
Nowy
Nowy

Post Re: Edius 5.11 problem z kompresją POMOCY
Chcesz nagrać cały film w 2 częściach na 2 płyty i każdą podzielić na chaptery? Bo nie rozumiem co masz dokladnie na myśli. Jeśli masz cały zmontowany film to podziel go na oddzielne sekewncje i w file/export/burn to disc... pododawaj do projektu płyty te sekwencje (jeśli ma być na 2 płytach to najpierw część z nich a później to samo z pozostałymi). Możesz bezpośrednio z Ediusa nagrywać DVD (chociaż np. u mnie nie obsługuje nagrywarki) albo stworzyć obraz płyty i nagrać go np. za pomocą nero. Aby to zrobić, w zakładce "Write" w podzakładce "output" zaznacz "compile disc image to folder" i określ lokalizację na dysku. Jak nie chcesz menu płyty to w zakładce "Style" wyłącz "use menu".
Opisjuę na podstawie Ediusa 6 ale używałem wcześniej 5 i z tego co pamiętam działało tak samo. Ewentualnie 5 może nie tworzyć pojedynczego pliku z obrazem płyty a zamiast niego po prostu strukturę katalogów którą trzeba na płycie nagrać.

piątek, 18 stycznia 2013, 15:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]