Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 09:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 jak skompresowac? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jak skompresowac?
Problem jest nastepujacy, zrzucilem obraz z tasmy programem ULEAD STUDIO 6 (bo taki mialem do karty) przerenderowalem i zapisalem jako *.avi. Plik zajmuje 1,6GB a ma 11 minut. Nie moge skompresowac tego pliku virtual dub'em, bo wywala ze nie obsluguje takich plikow, a w bierzacym programie nie dopatrzylem sie takiej funkcji (choc nie wierze zeby nie mial). Pomozcie, czym mam to skompresowac i jak to zrobic, lub jakiego innego latwiejszego w uzyciu programu uzyc do zrzucenia i gdzie takowe mozna znalezc?
---------------------------
za odpowiedzi wielkie THX

środa, 24 września 2003, 13:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Myślę ze odpowiedź na twoje pytanie przeiwineła sie na forum nie raz i nie dwa. Poszukaj trochę a napewno znajdziesz. Ma to prawdopodobnie związek z formatem pliku DV Type 1 i Dv Type 2

środa, 24 września 2003, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Biorąc pod uwagę długość i objętość to raczej nie jest to plik avi- DV.
Dlatego pewnie jest ten problem.

środa, 24 września 2003, 14:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy czasem przy zapisywaniu materiału nie miełeś włączonej jakiejś kompresji? Jak słusznie zauważył Witek rozmiar jest trochę dziwny. Możesz mieć nietypową sytuację, że możesz kodować, a nie możesz dekodować za pomocą użytego kodeka. Jeżeli jednak jest to DV (właściwie wszystko jest możliwe...) to zainstaluj w systemie MainConcept który przeważnie pomaga w sytuacjach gdy VirtuaDub zaniemoże. Po zainstalowaniu powinno już być wszystko w pożądku i VirtualDub będzie widział Twojego .avi.

środa, 24 września 2003, 18:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czy czasem przy zapisywaniu materiału nie miełeś włączonej jakiejś kompresji? Jak słusznie zauważył Witek rozmiar jest trochę dziwny. Możesz mieć nietypową sytuację, że możesz kodować, a nie możesz dekodować za pomocą użytego kodeka. Jeżeli jednak jest to DV (właściwie wszystko jest możliwe...) to zainstaluj w systemie MainConcept który przeważnie pomaga w sytuacjach gdy VirtuaDub zaniemoże. Po zainstalowaniu powinno już być wszystko w pożądku i VirtualDub będzie widział Twojego .avi.

Przepraszam nie zauważyłem, że się niezalogowałem, ale już jestem.

środa, 24 września 2003, 18:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post w/w
Sorki za pomylke. Pracowalem troche nad tym plikiem i teraz ma 1.85 GB i dlugosc 8:46 min. Dalej nie moge go ruszyc Vdub'em, bo wywala ten sam blad (ze nie moze obsluzyc dvsd cos tam). Czytalem cos o DV type 1 i type 2 i slyszalem ze to moze byc zwiazane z tym. Pomozcie skompresowac ten plik i napiszcie czym i jak to najlepiej zrobic...

Do psucia :) wszystkiego uzywalem Ulead Video Studi 6, VirtualDUB 1.5.4 i DVconverter. Moje zasoby sprzetowe to Athlon 2.0 XP+ 256DDR, Radeon 9000, a system WinME.

czwartek, 25 września 2003, 21:57
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

zainstaluj:

MainConcept DV CODEC
Wersja: 2.3.1
Rozmiar pliku: 191.50 Kb

do zassania tutaj:

ftp://ftp2.howto.pl/pub/divx/mc.exe

Po jego intalacji nie powinienieś mieć problemów z wczytaniem do VDMOD-a materiału.

Pozdrawiam!!

czwartek, 25 września 2003, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post w/w
Dzieki Keram, pomoglo, ale sa juz nowe problemy.
Teraz plik ma wielkosc 70MB i dlugosc 8:46 i nie moge dobrac dobrego kodeka. Poza tym pojawil sie problem z ktorym zetknalem sie tu na forum - rozmycie pikseli na krawedziach obrazu i efekt interlace. Z interlace, czytalem ze Virtual Dub se poradzi, ale co z "plywajacymi" pikselami?

za podpowiedzi wielkie THX

piątek, 26 września 2003, 11:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: w/w
~rip napisał(a):
Dzieki Keram, pomoglo, ale sa juz nowe problemy.
Teraz plik ma wielkosc 70MB i dlugosc 8:46 i nie moge dobrac dobrego kodeka. Poza tym pojawil sie problem z ktorym zetknalem sie tu na forum - rozmycie pikseli na krawedziach obrazu i efekt interlace. Z interlace, czytalem ze Virtual Dub se poradzi, ale co z "plywajacymi" pikselami?

za podpowiedzi wielkie THX

Witam
proponuję zabawę z XviD'em 2 pass ... rewela!!!! .... co do pływających pikseli: a wyświetl plik w Windows Media Player 6.4 .. nie wiem co jest grane bo u siebie też to obserwuję jak materiał oglądam na innych niż WMP 6.4 odtwarzaczach.... :?

piątek, 26 września 2003, 12:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]