Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 00:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 2 wersje filmu na DVD i *.avi 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post 2 wersje filmu na DVD i *.avi
Witajcie

Trochę długi wstęp.. sedno na końcu.
Zabrałem się za zgrywanie parunastu kaset video. Prób było wiele, przeczytałem z 6 tutoriali - każdy inny, każdy co innego radzi. Co ciekawe - Virtual Dub u mnie się w ogóle nie sprawdził (obraz rozjeżdża się z dźwiękiem, do tego dźwięk i obraz przyspieszał bardzo po jakimś czasie, ogółem kosmos) - ale nie o tym.

Generalnie najważniejsza dla mnie rzecz to zachowanie maksymalnie dobrej jakości, przy możliwie małym rozmiarze. Testów i prób było wiele, aż w końcu znalazłem chyba rozwiązanie optymalne. Power Director, MPEG2, 640x480, bitrate 4500 Kbps, sygnał po S-VHS i .. miód dla oczu. (Aha - rozdzielczość 640x480 spowodowana tym, że przy 720x576 po prawej stronie był niebieski pasek, a u góry i na dole parę pikseli "lustra". Testowane na 2 magnetowidach (w tym nowy nabytek studyjny, AG-7350), na Virtual Dubie, Power Directorze i Debut Video Software. Wszędzie to samo. Zmiana rozdzielczości rozwiązała problem raz na zawsze.

A teraz puenta. Otrzymuję idealną jakość, plik *.mpg, bo zależało mi żeby surówka była jak najlepszej jakości. Teraz będę chciał stworzyć 2 wersje - 1) do trzymania na kompie w granicach 700-800 MB - plik avi,
2) jak najlepsza jakość, nagrana na płyty DVD (2 szt).

Proszę o doradę, czym stworzyć obie wersje, kiedy już wzorcowy plik mpg przytnę w Corel Video Studio, dodam napisy, bajery?

Będę wdzięczny za podpowiedź. Dodam, że za wszelką cenę nie chcę obniżać jakości materiału źródłowego, a po naprawdę wielu godzinach testów, najlepszy rezultat jest na mpg a nie avi, więc formatu też nie chcę zmieniać.

Pozdrawiam

środa, 13 lutego 2013, 05:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: 2 wersje filmu na DVD i *.avi
Kopiując z VHS/SVHS pomimo obiegowej opinii... kopiujesz do PEŁNEJ w rozdzielczości - pomimo iż tam jest VHS to i tak masz pełny PAL 50i, wszelkie artefakty na obrazie (ramka zewnętrzna) są w bezpiecznej strefie nie wyświetlanej na TV - kopiowanie materiału na komputer dokonujesz chyba słabym framegraberem... jak sypie się VD!? chyba, ze jakiś wynalazek lub dobra karta bez dobrych sterowników...

środa, 13 lutego 2013, 09:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Power Director, MPEG2, 640x480, bitrate 4500 Kbps, sygnał po S-VHS i .. miód dla oczu

chyba kupa a nie miod

środa, 13 lutego 2013, 11:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ciejkins napisał(a):
(...)za wszelką cenę nie chcę obniżać jakości materiału źródłowego, a po naprawdę wielu godzinach testów, najlepszy rezultat jest na mpg a nie avi, więc formatu też nie chcę zmieniać.

Już to zrobiłeś, spieprzyłeś na samym początku. Materiał ZAWSZE przechwytuje się w rozdzielczościach PAL, czyli 720x576 albo 352x576, jeśli chcemy upchać więcej na płycie. Materiał wejściowy powinien być zapisany przy pomocy jakiegoś bezstratnego kodeka, np. LAGARITH w kontenerze AVI. Mając tak przygotowany materiał możesz dopiero myśleć o jak najlepszej jakości.

środa, 13 lutego 2013, 13:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]