Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 05:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Spadek płynności obrazu po wrzuceniu na Youtube 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Spadek płynności obrazu po wrzuceniu na Youtube
Witam wszystkich.
Chciałbym prosić o pomoc i poradę.
Posiadam kamerę Sony HDR-SR11E. Nagrany materiał mam w formacie .m2ts, mój komputer twierdzi, że jest to 25 klatek/s, rozdzielczość 1080p. Jeśli jednak po montażu w Adobe Premiere (próbowałem też Pinnacle) eksportuje plik finalny właśnie z 25kl/s, obraz jest znacznie mniej płynny, niż ten w oryginalnym materiale źródłowym. Zrobiłem więc inaczej - wyeksportowałem plik z ilością 50kl/s, wtedy obraz był znacznie płynniejszy, właściwie tak samo płynny jak materiał źródłowy. Warto chyba zaznaczyć, że zawsze eksportowałem z kodowaniem progresywnym.

Niestety, kiedy wrzucam taki plik z 50kl/s na youtube, odtwarza się on tam znacznie mniej płynnie, tak jak było w przypadku plików, które eksportowałem z ustawieniem 25kl/s.

Tutaj też moje pytanie - w jaki sposób traktować moje pliki źródłowe m2ts, które ponoć mają 25kl/s, jednak pełną płynność osiągam dopiero, gdy zmontowane pliki m2ts wyeksportuje z ilością 50kl/s? W jaki sposób zapisać mój finalny efekt montażu, by na youtube nie tracić płynności obrazu?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!

niedziela, 28 kwietnia 2013, 13:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Spadek płynności obrazu po wrzuceniu na Youtube
Najlepiej nagrywać progresywnie i z taką ilością klatek jaką obsługuje YT - 25/30. Jak widać wysyłanie materiału w 50p na ten serwis mija się z celem bo i tak zostanie przeliczony.

poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 06:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]