Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 01:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Problem z kompresją przy H264 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z kompresją przy H264
Używam Sony pro Vegas 11.

codec do kompresji:

x264vfw - H.264/MPEG-4 AVC codec.

Ma być AVI

Jeszcze parę dni temu nie było problemu renderowałem tym i wszystko pięknie działało.

Nie zmieniałem ustawień. Nic nie ruszałem. Nagrywane są gry na frapsie. Po czym jest to cięte. Na oko na 3 minuty filmu to będzie około 120-160 połączonych kawałeczków. Wszystko z tego samego materiału. Nagrania z tej konkretnej gry jeszcze tym kodekiem nie zapisywałem.

PROBLEM:

Codec ten (inne nie robią tego): Po zapisaniu filmu dźwięk jest przesunięty ponieważ PRZED FILMEM POJAWIA SIĘ TAK JAKBY ZAWIESZONE NA 2 sec klatka po czym video rusza ale dźwięk już nie jest zsynchronizowany bo dźwięk startuje od początku. Film trwa tyle ile teoretycznie powinien. Przy czym nie ma ostatnich kilku klatek video tak jakby zostały ucięte aby długość się zgadzała.

Jak by ktoś nie miał pomysłu jak to naprawić to najchętniej bym usłyszał czy jest jakiś "inna solucja kodek" który pozwoli zapisać film, żeby był w średniej jakości i zajmował tak no 1 minuta = 100 mega max.

Wiem, że średnia jakość to pojęcie względne. Więc na początek niech będzie spełnione 1 min = 100 mega. Polecać ile wlezie bo Vegas z jakichś powodów nie widzi części kodeków które były instalowane (raczej moja wina)

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC.!!!!!!!!!!!!!!!!!

poniedziałek, 27 maja 2013, 11:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Problem z kompresją przy H264
Temat być może nieaktualny, ale dopiero teraz znalazłem...
Po pierwsze to 100 MB na 1 min to sporo za dużo w przypadku x264, po co Ci aż taka jakość?
Po drugie to avi jest przestarzałym kontenerem i samo jego używanie do zapisu wideo H.264/AVC może być przyczyną problemów.
Po trzecie to skompresuj obraz oddzielnie, a dźwięk oddzielnie i scal całość do MKV np. w mkvmerge. Gwarantuję Ci że nie będzie żadnych przesunięć.

sobota, 26 października 2013, 03:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]