Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 10:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 DivX i główna! Można zaryzykować??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post DivX i główna! Można zaryzykować???
Mam malutki kłopocik. Mianowicie chciałem wypuścic materiał z Adobe Premiere 5.1c, krótko mówiąc zrobić jeden plik i tak po 1/3 liczenia wypadł mi błąd i w nawiasie pisało z pytajnikiem że chyba mało miejsca, ale na twardym miał jeszcze 38Gb. Pracuję z kartą DC30+ i na Win 98. Dowiedziałem się że dzieje się tak poniewarz plik przekracza 2GB. Doradzono mi bym zainstalował DivX-a, a ja mam problem!!! Dawniej gdy miałem płytę główną ASUS TULS2-C na chipetsie intel 815i jak wgrałem DivX-a niechciała mi karta wypuszczać głos z Timelinu, po przeinstalce systemu już puszczała ale gubiła klatki. Teraz wymianiłem płytę na ABIT B6 z chipetsem BX440, teraz wszystko działa ok, prucz właśnie tego nieszczęsnego tworzenia jednego pliku. Potrzebne mi to jest by nagrać sobie materiał na VCD. Doradźcie czy bez obawy mogę instalować DivX-a czy nie, bo mi się już niechce przeinstalowywac poraz któryś systemu.
Z góry dziękuję za pomoc!

wtorek, 30 września 2003, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Niestety Win98 nie pozwala na tworzenie plików większych niż 2 GB,natomiast ograniczenie to nie dotyczy systemów 2000 czy XP. Jeśli masz sporo miejsca na dysku, a z różnych powodów potrzebny będzie Ci także win 98 polecam 2 rozwiązania:
podziel dysk na partycje (chyba, że masz kilka dysków), a potem
1. zrób kopię obecnego systemu (np. ghostem, image drivem, itp.)
i umieść ja na innej partycji od systemowej - następnie na partycję systemową wgraj od nowa system 2K lub XP - możesz zainstalować
tylko sterowniki i programy potrzebne do zgrywania i obróbki video - i tak samo tutaj robisz kopię tego systemu i w dowolnym momencie możesz go
bez kłopotów przywrócić - niestety trwa to parę minut - w zależności od rozmiaru kopiowanego systemu

2. użyj jakiegoś bootmanagera i w zależności od potrzeb urochamiać konkretny system (oczywiście powinny sie one znajdować na innych partycjach)
powodzenia

czwartek, 2 października 2003, 12:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie napisałem, Ci jeszcze o divx-ie, więc teraz to zrobię -
możesz go wgrywać bez problemu, chyba, że znajdziesz problemową wersję divx-a (podobno najnowszy divx 5.1 powoduje u niektórych problemy). W każdym razie divx nie ma związku z ograniczeniem pojedyńczego pliku do 2GB.
Nadal polecam Tobie (i innym ludziom, którzy np. często coś nowego instalują) tworzenie kopii zapasowych całych partycji z systemem - gdy coś nie powiedzie zawsze można później odtworzyc system, z którego kiedyś sie było zadowolonym i chodził stabilnie!

czwartek, 2 października 2003, 12:46
Bywalec
Bywalec

Rumbi wiem że nie ma on nic wspulnego z granicą 2GB ale kompresując przez niego będę mógł puźniej spokojnie nagrać(po ponownym przeliczeniu na mpg) na VCD. Dzięki za radę!

czwartek, 2 października 2003, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Radzę sprawdzić czy AP wywala ten komunikat zawsze przy dochodzeniu pliku wynikowego do granicy 2Gb (ew.4Gb) Ja mam WinXP na NTFS'ie i AP6.5 czasami wywali mi ten sam głupi komunikat mimo że mam za mało miejsca, mimo że na dysku jest np. 60GB wolnego. To wina AP. Podobnmo jest to tak że gdy AP walnie jakiś błąd do którego nie ma "przygotowanego wcześniej" komunikatu to wywala - że tak to ujmę - pierwszy z brzegu komunikat ;/

środa, 15 października 2003, 18:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]