Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 07:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 VCD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post VCD
Witam serdecznie!
Nie jestem filmowcem (nawet amatorem), ale postanowiłem przeniesć z VHS na VCD moje filmy rodzinne. Chciałbym przy tym móc je odtwarzać na zwykłych komputerach i tu rodzi się pytanie:
W NERO EXPRES zrobiłem VCD z pliku *.avi skompresowanego DivXem. Inny komputer zaczął to czytać w Windows Media Player, pod warunkiem że uprzednio zainstalowałem tam tego kodeka (tzn. DivX). Czy to oznacza , że jeśli NERO zrobi film z pliku skompresowanego do formatu mpg to tamtem komputer już tego nie przeczyta :?: :?: Na to mi bowiem wychodzi, a czytając Wasze forum wywnioskowałem że VCD to jest przecież mpg.
Zdaję sobie sprawę, że używam języka może smiesznego dla Was, ale myślę, że możecie w odpowiedzi użyc języka bardziej profesjonalnego. Liczę na odpowiedź, choć z obserwacji wynika, że gościom niechętnie udzielacie odpowiedzi.
Jeśli nie nadużyję Waszej cierpliwości, mam jeszcze jedno pytanie: czy dobrze rozumiem, iż usunięcie przeplotu sprawi, że na komputerze będzie dobry obraz a na telewizorze (np. z odtwarzacza DVD) będzie zniekształcony, natomiast nie usuwanie przeplotu sprawi, że sytuacja będzie odwrotna. Liczę na odpowiedź, za co z góry bardzo dziękuje!
Pozdrawiam

czwartek, 2 października 2003, 18:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Faktycznie trochę pokręciłeś. Tak, że w końcu nie bardzo wiem jaki chciałeś uzyskać efekt.
Jeżeli dobrze zrozumiałem, to najpierw zrobiłeś kompresję do VCD, a następnie skompresowałeś to Divx-em. Nie bardzo rozumiem po co.
Jeżeli masz materiał zrobiony do VCD to powinieneś to wypalić na płytę, pamiętając, że na krążku jesteś wstanie zmieścić ok. 1,5 godziny filmu. Tak przygotowana płyta powinna być czytana przez odtwarzacze systemowe bez problemu a także, już przez większość, odtwarzaczy DVD. Z tym usówaniem przeplotu to się za bardzo nie śpiesz. Ja np. do kompresowania filmu do VCD używam kodeka ligosa i problemu z tym nie mam. Najpierw sprawdź jak to wychodzi, a później ewentualnie zabierz się za usówanie przeplotu.
Należy pamiętać o tym, że monitor komputerowy nie jest generalnie przeznaczony do wyświetlania filmów i zawsze będzie tak, że ten sam film oglądany na ekranie telewizora będzie lepszy.

czwartek, 2 października 2003, 20:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]