Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 22:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Sony Vegas a Renderowanie problem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony Vegas a Renderowanie problem
Witam jestem tutaj nowy więc na samym początku chciałbym się przywitać i prosić o wyrozumiałość, pytałem już na kilku forum lecz nikt nie potrafił mi odpowiedzieć gdzie leży problem i jak ją zlikwidować otóż rzecz ma się tego typu, film nakręciłem Canonen 550D z rozdzielczością 1280x720 50p obrobiłem ten film w Sony vegas oraz wyrenderowałem go, według ustawień zalecanych https://vimeo.com/40331922 . po odpaleniu filmiku na kompie wszystko jest dobrze i wszystko chodzi super płynnie, teraz kiedy wrzucam filmik do sieci czy to vimeo czy yt film zaczyna szarpać podczas sledzenia aparatem danego ujęcia np od lewej do prawej czy też odwrotnie, obojetnie jaki ruch aparatem film zaczyna szarpać, stabilizacja wyłączona migawka poprawna 1/100 przy 50p. lecz chyba nie tutaj leży problem ( w aparacie) skoro na komputerze ten film działa płynnie i jest ok tylko po wrzuceniu go do sieci zaczyna się psuć, Jeżeli ktoś może proszę pomóc kompletnie nie wiem jaki jest tego problem i jaka przyczyna, dodam jeszcze że problem próbowałem rozwiązać na innym komputerze jednak również dzieje się to samo, że na komputerze w programie jest ok a po wrzuceniu do sieci występuje szarpanie obrazu

czwartek, 31 października 2013, 20:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony Vegas a Renderowanie problem
A ile oba portale wyswietlaja ramek na sekundę ? czy nie czasem 30 , bo nie pamiętam .

czwartek, 31 października 2013, 21:36
Nowy
Nowy

do 30 kl/s ja ustawiam przy renderze 25 kl/s

czwartek, 31 października 2013, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A zrob test, nagraj 30p, obrob w projekcie 30p, eksportnij do 30p i dopiero wrzuc na yt/vim. Jakis jednominutowy kawalek z tym co Ci się krzaczy.
Wydaje mi się , ze gdzies po drodze material jest rekompresowany i dlatego się pojawiają rwania

piątek, 1 listopada 2013, 01:32
Nowy
Nowy

zrobiłem test jednak nie mam do wyboru w Canonie 550D 30 kl/s więc ustawiłem 25kl/s przy Full HD potem wyrenderowałem to w vegasie to 5m bitrate oraz klatki pozstawiłem 25 kl/s

http://www.youtube.com/watch?v=HDlOhRLwYao
efekt praktycznie taki sam.

piątek, 1 listopada 2013, 12:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ciekawostka. Poza tym, że panorama jest zrobiona nierówno, to faktycznie mi się przycina. Jednakże po pobraniu pliku na dysk chodzi prawidłowo. Może to więc być problem samego odtwarzacza na youtube, a nie problem eksportu.

piątek, 1 listopada 2013, 16:33
Nowy
Nowy

tu nie chodzi o tylko problem odtwarzacza na yt ale równiez i na vimeo, oglądałem na vimeo filmy z 600d ( to samo co 550d) i tam nie zauważyłem takich ścinek i filmy chodzą płynnie a więc potwierdza to że coś jest nie tak podczas renderowania i ustawień tylko nikt nie potrafi odpowiedzieć co to za przyczyna tych ścinek

piątek, 1 listopada 2013, 16:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]