Teraz jest środa, 24 lipca 2019, 07:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 pytanie o GK - maly problemik 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post pytanie o GK - maly problemik
Czesc.
Zastosowalem sie do porad forumowiczow i zakupilem kontroler FireWire. Faktycznie w porownaniu do zrzutu przez USB to jak noc a dzien.
Zrzucilem obraz przez Windowsowego Movie Maker (nie najlepesze to narzedzie ale to na razie proby przejscia przez cala sciezke obrobki video do otrzymanai DivX-a).
Zapisuje ten film w tym MovieMaker jako DV-AVI (25Mb/s), czyli powstaje jakies AVI. I teraz w Gordian Knot probuje na tym pierwszym ekranie otworzyc ten plik (po lewej na dole taki guzik "Open") znajduje ten plik na dysku, widze go (wiec plik chyba formatem odpowiada programowi GK) i kiedy film ma sie zaladowac do tego programu pokazuje sie taki oto komunikat:
"Files is not a valid dvd2avi project (v1.76), avi or avs file!"
No i teraz o co chodzi, czyzbym mial kodek nie w tej wersji? jak tak to skad wziac nowy, lepszy zeby dzialal. Nie ukrywam ze juz cos tam rzezbilem i sciagnelem wlasnie takie cos, czyli dvd2avi w ver. 1.76 (tak tam niby pisalo), ale dalej jest to samo....
Zreszta jak obraz przechwytuje z kamery za pomoca Unlead Video studio 6.0 to jest ten sam problem ze tego pliku potem w GK nie moge ptworzyc i taki sam dokladnie komunikat.
Jeszcze co do UVS to czemu on dzieli zrzucany obraz od razu na jakies fragmenty, jest gdzies jakas opcja do odznaczenia? Dodam ze dysk na ktory zrzucam jest w formacie NTFS (windows tez na takim stoi) ale mam tez w kompie drugi, stary dysk w FAT32 (czytalem gdzies na forum ze to moze miec znaczenie).
Pozdrawiam

środa, 24 września 2003, 13:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dodam jeszcze ze jak na tym pierwszym ekranie GK klikam w przycisk DVD2AVI (po prawej stronie) i szukam swojego filmu to go nie widze (czyli ze niby nie jest w formacie MPEG-2), nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale tak jakos mi sieprzypomnialo.

środa, 24 września 2003, 13:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Znajdź plik i ustal w jakim jest formacie zapisany to powinno wiele wyjaśnić.

środa, 24 września 2003, 14:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mam plik film.avi (we wlasciwociach niestety nic ne pisze o zadnych kodekach, jedyne jesli chodzi o video to jest rozdzielczoc 700x576)

środa, 24 września 2003, 15:52
Bywalec
Bywalec

Czy do GordianKnota załadowałeś GordianKnot. CodecPack.1.X

Ostatnio znalazłem wersję 1,4 nie wiem czy są wyższe.

środa, 24 września 2003, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GK wspiera jedynie DV type2,a ten plik o którym piszesz to DV type1 musisz zastosować odpowiedni kodek np.Main Concept.

sobota, 4 października 2003, 16:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]