Teraz jest niedziela, 16 czerwca 2019, 06:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 wypalona płyta DVD-mały problem 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post wypalona płyta DVD-mały problem
cześć szukam rady.
zgrywam materiał pinnaclem DELUXE S8rozdzielczość DV max, obrabiam- zakładka tape przegrywam VHS na magnetowidzie jest szybko i idealnie .
Natomiast przy opcji wypal DVD brite 8000, 53minuty materiału na płycie TDK-R wypalarka Toshiba 5002
podczas oglądania oglądam - odtwarzaczDVD panasonic na TV Philips wszystko idzie płynnie jednak wokół postaci będących w szybkim ruchu występują lekkie rozmazania-rozmycia czy coś takiego .
podobno podczas oglądania na TV przeplot nie odgrywa znaczenia.
Czy ktoś coś może na to poradzić .
DZIĘKI.

piątek, 10 października 2003, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 17 października 2003, 20:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czyżby żaden z geniuszy forum nie wiedział co jest grane

sobota, 1 listopada 2003, 11:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie mam nagrywarki DVD więc moja propozycja będzie tylko przypuszczeniem. Zrób drugi film na którym nie bedzie przeplotu, ale pozostałe parametry zostaw takie same, wtedy zobaczysz czy na pewno chodzi tu o przeplot. Może być tak, że coś nie tak robisz przy kompresowaniu.

sobota, 1 listopada 2003, 15:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja tez się z tym spotkałem wszyscy zachwalają jakosć nadrania na DVD komputerowym. Niby przeplotu nie powinno być widać na TV a jednak widać. Widziałem film kumpla z wesela nie dosć że przeplot to jeszcze obraz skokowy. Chyba żeby naprawde jakość była idealna warto kupić nagrywarke stacjonarną. Straci się możliwości edycyjne menu bajery ale przynajmniej obraz bhędzie dobry,,,,,

poniedziałek, 3 listopada 2003, 10:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
podobno podczas oglądania na TV przeplot nie odgrywa znaczenia.

A kto Ci tak powiedział?
Musi być przeplot, a po opisie wygląda na to, że go nie masz.

pozdrawiam
Jacek.

poniedziałek, 3 listopada 2003, 13:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
I tu okazuje się, że często więcej możliwości to tylko więcej kłopotu. Nagrywarki stacjonarne na poziomie zapisu danych nic się nie różnią od tych instalowanych w komputerze, standard to standard. Na poziomie kodowania mpeg dają poziom przeciętny. Na komputerze, można uzyskać jakość dużo wyższą, ale trzeba wiedzieć jakie parametry i jak ustawić. Niestety jak się okazuje większość nie wie i chyba nie chce wiedziec, a czasem wystarczy trochę poczytać. Nie każdy musi być od razu ekspertem, ale naprawde każdy może zrobić płytę DVD z materiałem o przyzwoitych parametrach i to przy użyciu standardowych narzędzi.
Niestety cyfrowe wideo, mimo, że z roku na rok coraz łatwiejsze i bardziej dostępne, nadal wymaga wiecej od użytkowników niż tylko posiadanie komputera z oprogramowaniem. Mam jednak świadomość, że całkiem niedługo pojawią się takie programy, które dadzą jakąś jakość, a do ich obsługi wystarczył będzie jeden przycisk, i będą miały wbudowany jeden kodek, do którego opcji konfiguracyjnych nikt nie będzie miał się możliwości dostać... nie będzie musiał wiedzieć co to przeplot, rozdzielczość, gop, znać typów ramek, kwantyzacji, wiedzieć jaki bitrate użyć ile przebiegów ustawić etc.
Pozostaną też programy dla maniaków-ekspertów z kodekami, w kórych będzie milion opcji... oni będą uzyskiwać rewelacyjną jakość.

Pozdrowienia
Ulv

poniedziałek, 3 listopada 2003, 13:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dlaczego po nagraniu filmu na stacjonarnej nagrywarce i po odtworzeniu go na kompie przeplotu nie ma?

poniedziałek, 3 listopada 2003, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To powyżej (2 wiadomości w górę), to ja, Ulv, się wypowidziałem. Piszę to tak dla jasności, jakby ktoś się zdenerwował i chciał na mnie powrzucać i nie stawiał zarzutów, że anonim ;-)

Pozdrowienia
Ulv

poniedziałek, 3 listopada 2003, 13:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no to juz prawie tak jest w programach ULEAD przy tworzeniu płyt DVD pyta sie program z jaka jakościa ma zrobić płyte ile ma wejśc na płyte 60 min, 90, 120..... i co z tego..

poniedziałek, 3 listopada 2003, 15:05
Moderator
Moderator

Ulv - wielkie brawa !!! Dokładnie tak jak piszesz. To tak jak z komputerami ktoś, kto bawi się jedynie gierkami nigdy nie będzię wiedział co też można zmienić w rejestrze systemowym by komputer śmigał dużo lepiej niż taki sam u innego. Zawsze znajdą się ludzie, którzy kupią aparat "fotoidiot" w pełni zautomatyzowany byle by tylko pstryknąć wobec tych, którzy będą wiedzieli jak uzyskać wieloplanowość fotografi exprosję, a tym samym bardziej fachowe zdjęcie. Najgorsze jest to, że tych pierszych zawsze będzie więcej :(

poniedziałek, 3 listopada 2003, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
i właśnie o to chodzi każdy dobry jest w jakiejś dziedzinie. Najlepiej uczyć się na własnych błędach bo nie ma co liczyć na rady "pseudo fachowców" co wiedzą najlepiej. Ale jak to mówią krowa która dużo ryczy ......
Trzymajcie tak dalej....

wtorek, 4 listopada 2003, 08:54
Moderator
Moderator

Nie masz się co złościć PW, ale pytanie Krzystofa 1 wynika z braku podstaw i nikt nie ma zamiaru urazić ani jego ani ciebie. Przeplot na TV to niemal najważniejsza rzecz, jego obecność, jak i kolejność pół-obrazów bardzo istotna - mogła być pomylona na płycie DVD (u znajomego PW) stąd skaczący obraz. Wracając do tematu bitrate 8000 to bardzo ładne nasilenie proponuję przejść na VBR w przedziale 7000 przy min do 9500 przy max. Materiał konieczie z przeplotem (bez to tylko monitor kompa) i własciwą kolejnością pół-obrazów, żadnych filtrów deinterlace itp. Miałbym obawy co do materiału czy on aby na pewno przed konwersją do mpeg2 nie uległ gdzieś wcześniej nieciekawej kompresji.

wtorek, 4 listopada 2003, 09:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gość w 7 poście ma 100% racji dodam jeszcze że istotny jest materiał źródłowy jego jakość/rozdzielczość, oświetlenie, poziom wzmocnienia, ilość szumów/
Pozdrawiam

wtorek, 4 listopada 2003, 11:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja sie nie złoszcze. Ja pewnie wszystkiego tez nie wiem choć jestem po elektronicznym tech. żeby śmieszne było to bardzo związanego z techniką TV. Ale wydawwało mi się że forum jest po to żeby pomagać ludziom którzy wchodzą dopiero w tajniki filmowania a nie odrazu gasić ich niewiedzą. Niektórzy Goście zadają berdzo konkretne pytania i oczekują konretnych odpowiedzi.... To prawda że czasem wydają się śmieszne albo czasem b. głupie.
Niektore tematy powracają aż do znudzenia ludzie są na tyle leniwi że nie chce im się przeszukać na forum tego co już było. Ale mówi sie trudno.
Aby takie tematy nie powracały może przydało by się zrobić np. ranking kamer jakości do ceny. Odpadnie wtedy wiele postów która kamera jest lepsza a która nie......
Na wszystko znajdzie sie jakaś rada tylko potrzeba troche dobrej woli. :)))

wtorek, 4 listopada 2003, 12:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona