Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 12:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Full HD na pendrive 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Full HD na pendrive
Planuję oddawać filmy w fullHD na pendrive. Biorę pod uwagę 2 formaty MP4 lub MKV. Który będzie odtwarzany przez większą część telewizorów? Który będzie bardziej przyjazny? MP4 mogę zrobić bezpośrednio z vegasa a MKV trzeba się bawić osobno programami.

I jeszcze jedno czy można zrobić menu na pendrive tak jak w przypadku filmów DVD? Już nie koniecznie podzielenie na chaptery ale żeby chociaż wrzucić kilka części i można było wybrać sobie którą część chce się odtwarzać w ładnym menu?

I jeszcze jedno jeśli pendrive będzie sformatowany jako FAT32 to nie da się wrzucić dużuch np 4GB plików a jeśli go sformatuje jako NTFS to nie chyba nie będzie działał w telewizorach. Mam racje czy się myle?

środa, 3 grudnia 2014, 09:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Full HD na pendrive
Ja renderuję do mp4 i nie bawię się w MKV kodek ten sam tylko różny kontener.

Menu na pendrive według mojej i dostępnej w internecie wiedzy nie można zrobić tak, aby odtwarzały go telewizory. Myślę, że jest to celowe działanie aby nie dobić całego przemysłu płyt DVD Blu-ray oraz odtwarzaczy. Wystarczyłoby przecież aby telewizory rozpoznawały format ISO i wówczas film z MENU wyrenderowany do ISO mógłby być odtwarzany na smart TV - to proste ale ten busines tego nie chce.

Produkowane obecnie smart TV (sądzę że wszystkie) rozpoznają system plików NTFS, ja formatuję w tym systemie i oddaję klientom na pendrive USB 3.0 w FULL HD - jak narazie bez reklamacji.

środa, 3 grudnia 2014, 14:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Robie podobnie jak Star, z tym ze wczesniej w mpeg2, obecnie w mp4, jak na razie zero problemow.

środa, 3 grudnia 2014, 16:58
Stały bywalec
Stały bywalec

A czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak dokładnie zrobić to w programie Edius?
Mam film długości 90minut. Mimo tutoriali nie mogę poradzić sobie sam... Projekt źródłowy oraz film to 1920x1080 50i, i tą płynność chciałbym zachować..

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

środa, 18 marca 2015, 12:34
Bywalec
Bywalec

Eksportujesz z edka do MP4. To trudne ? 8O

środa, 18 marca 2015, 14:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A jaki bitrate i klatkarz powinny być standardem dla przyswoitej jakości?

środa, 18 marca 2015, 15:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Nabijasz sobie posty cineart? Nic totalnie nie wniosłeś do tematu. Zedytuj, usuń i zamilcz jak masz tak odpowiadać.

Skoro pytam tzn że trudne.

Uzupełniając pytanie. U mnie każdy klient otrzymuje też materiał na płycie Blu Ray, kompresuję korzystając z Burn to Disc w Ediusie. Wynikowo otrzymuję strukturę gotową do nagrania na płytę a w niej plik z filmem. Nie jest to mp4 ale czy ten plik mógłby być nagrywany na pendrive? Czy jednak na pendrive kompresować osobno i do mp4?

Pytam dlatego bo na Blu Ray bitrate jest zawsze w granicy 24mbps. Nie będzie problemów z odtwarzaniem takiego pliku z USB?
Nie ukrywam że fajnie byłoby nie kompresować każdego filmu dwa razy.. :) jednak narazie muszę zostać przy opcji wydawania filmu na płycie i na pendrive..

Dziękuje za podpowiedzi/odpowiedzi.

środa, 18 marca 2015, 15:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja nagrywam i montuję w FULL HD 50p, potem eksportuję AME wybierając opcję BD 50i FULL HD lecz zaznaczam multiplexing ts. W efekcie otrzymuję jeden plik z rozszerzeniem .m2ts
Zmieniam rozszerzenie na mp4 i przegrywam na pendrive z systemem plików NTFS. Video jest prawidłowo odtwarzane na smart TV i komputerze :wink: :).
Oczywiście plik m2ts mogę wykorzystać do nagrania płyty BD.

środa, 18 marca 2015, 16:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Dobra temat częściowo ogarnięty. Cześciowo bo:
Zakupiłem pendrive 64gb Sandisk 3.0 80 MB/s. Wrzuciłem plik jeden wielkości 43gb w formacie *.m2ts i bardzo fajnie śmiga na TV. Pendrive wpięty do odtwarzacza Blu Ray również śmiga ok.

Pozostaje kwestia rozdziałów do rozgryzienia, bo na tv nie ma nawet możliwości przewijania... menu raczej mnie nie interesuje ale chaptery by się przydały.. Jak coś wymyślę i zadziała to na pewno dam znać.

PS. Czy to że na tv nie mam możliwości przewijania może mieć związek z formatem filmu *.m2ts ?

środa, 18 marca 2015, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chyba nie ale możesz zmienić rozszerzenie na mp4. Na moim smart TV LG mogę przewijać lub wybierać "punk skoku" na "osi czasu" wskazując nowe położenie oglądanego właśnie momentu (mam pilota smart).

środa, 18 marca 2015, 21:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Zmieniłem na mp4 nie pomogło ale chyba już wiem:

Film pierwszy miał 43GB i żaden który tyle zajmuje nie ma możliwości przewijania, filmy 22GB przewijają się bez problemu. Sprawdziłem na dysku przenośnym i na pendrivie. Nie wiem czy ma to związek z wielkością pliku czy z długością filmu, najważniejsze że się da.

Tak duże pliki wynikają z tego że robiłem materiał na jedną płyte do 50GB jeżeli był dłuższy film, do 25gb przy krótszych filmach. Będę musiał zamiast 50 robić 2x25GB, będę miał zarówno materiał do wypalenia na płyte jak i na pendrive bez podwójnych kompresji.

środa, 18 marca 2015, 22:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]