Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 05:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Krew mnie zalewa !#@!! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Krew mnie zalewa !#@!!
Krótko, żeby nie zanudzać starych wyjadaczy.
Posiadam kamerę PANASONIC NV DS-11, komputer Athlon XP 1600, karta Fire-Wire. Postanowiłem jakiś czas temu zrzucać filmy z kaset na płyty ( bez rewelacji w zupełności zadowala mnie VCD). Do zrzucania i obróbki używam UMSP 6.5, authoring i zgrywanie na CD - Ulead DVD MF 2.0.
Technicznie wygląda to tak:
1. UMSP- video capture
2. UMSP - video editor
3. U DVD MF - jakieś menu - konwersja - wypalanie.
Przy odtwarzaniu w stacjonarnym DVD jak nic wyłażą poszarpane krawędzie przy ruchu.
Naczytałem się na tym forum mnóstwa informacji na temat tego czy przeplot jest potrzebny czy nie jest. Korzystałem z wielu podpowiedzi jak go usunąć i d...a. Korzystałem z różnych codeków ( m.in. ligos, Main Concept), zgrywałem materiał w formatach DV t1 i DV t2, korzystałem z AP 6.0, duzo by jeszcze wymieniać.
Czy ktoś jest w stanie i ma oczywiście chęć, łopatologicznie wyłuszczyć mi jak się tego cholerstwa pozbyć?

poniedziałek, 13 października 2003, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
.. to nie przeplot a słaba jakość samego VCD (kodek mpeg1)... :) bowiem na jakość ma wpływ rozdzielczość, bitrate, no i sam algorytm kompresji (kodek) ... zapodaj materiał w DVD lub pobaw się z mpeg4 (DivX, Xvid) z przebiegiem 2 pass ... a świat stanie się o wiele piękniejszy ... :P

wtorek, 14 października 2003, 11:57
Bywalec
Bywalec

Cały kłopot w tym, że zrzucam na płytki w celu "dystrybucji" w kręgu rodziny, z przeznaczeniem do stacjonarnych DVD.
Zgadzam się, że DivX załatwia sprawę, ale przeciętne stacjonarne DVD tego przecież nie czyta. :cry:

wtorek, 14 października 2003, 15:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...jeżeli rodzina ma DVD to czemu materiał przygotowujesz jako VCD a nie jako DVD ..

VSC
rozdzielczość: 352X288
bitrate 1150 kb/s
DVD
rozdzielczość: 720X576
bitrate 5500 kb/s

...wybór jest więc prosty ... :wink:

wtorek, 14 października 2003, 20:57
Bywalec
Bywalec

To proste :D . Nie mam nagrywarki DVD ( jeszcze ).
A tak na marginesie, gdybym kupował nagrywarkę DVD, to jaki format jest właściwy dla stacjonarnych DVD-R czy DVD+R?

środa, 15 października 2003, 07:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja wybralem wieloformatowa, czyli dvd-r i dvd+r, moim zdaniem najlepsze rozwiazanie, tym bardziej ze takich multinagrywarek jest coraz wiecej.

pozdrowionka
FStyl

środa, 15 października 2003, 09:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]