Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 05:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pomoc przy konwersji filmów pod Sony KDL-46EX500 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomoc przy konwersji filmów pod Sony KDL-46EX500
Chciałbym oglądać filmy przez usb na tym telewizorze Sony KDL-46EX500.

Jako, że to LCD Sony z przed kilku lat to ma swoje ograniczenia i odtwarza tylko niektóre formaty plików filmowych.

Niby nic trudnego bo działają pliki avi, kodowane mpeg4, ale nie wszystkie.

W instrukcji napisane jest, że działa Divix i tyle wiadomo. Sprawdziłem, na tych co działają, że są to pliki avi skompresowane mpeg4 advanced simple profile. Dźwięk wystarczy AC3. Ale problem mam z video.

Ustaliłem, że mpeg4 ASP to nic innego jak mpeg4 część 2 gdzie do najpopularniejszych implementacji należą Xvid i DiviX. Niby nic prostszego, zciągnąłem kilka konwerterów i tu zaczęły się schody.

Pazera Free MKV to AVI Converter
Free Media Converter
Freemake Video Converter
Video to Video
Format Factory
...i jeszcze jakieś.

Niestety konwersja powyżsymi do Xvid, Divix itd powoduje powstanie avi kodowanego "mpeg4 simple profile", którego wymieniony TV nie czyta, ja potrzebuję advanced.

Podobno MeGUI to potrafi, ale wybaczcie nie radzę sobie z nim.

Poszukuję więc konwertera plików wideo, który zakoduje mi plik avi kodekiem mpeg4 advanced simple profile, mam dość próbowania. Ktoś z Was mi pomorze?

czwartek, 6 sierpnia 2015, 20:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pomoc przy konwersji filmów pod Sony KDL-46EX500
A skąd masz takie informacje? Na stronie producenta napisali:
Cytuj:
...
- Wideo: format AVCHD, MP4 (AVC) lub MPEG1 (w niektórych przypadkach odtwarzanie może być niemożliwe)
Pliki wideo znajdują się w następującej strukturze folderów (lokalizacja hierarchiczna):
/AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS
/PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM/00000.MTS
/MP_ROOT/100ANV01/MAHA0001.MP4
...

Ani słowa o bitrate i lvl dla mp4...
Skoro napisali że działa AVCHD to może faktycznie działa?
Na plus że będzie menu, na minus że jest nowsza 2 rewizja tego standardu.
MP4 to strzelanie w ciemno. Użyj Handbrake. Nie napisałeś co to tam masz za video. Kopie Twoich bluray ;) nagrania ciotki z imienin...
Trzymaj się niskich LVL np 4.0, a audio jakieś AC3, jak w AVCHD.
Możesz pościągać z TPB próbki w MP4, oczywiście tylko w celach testowych :)
I podejrzeć czym, te które ruszyły były kompresowane.

czwartek, 6 sierpnia 2015, 21:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

albo umieść nam do testu probke, która jakościowo Ci pasuje i się odtwarza bez problemów

czwartek, 6 sierpnia 2015, 21:24
Nowy
Nowy

Nie jestem biegły w kodowaniu filmów, raczej bierny użytkownik.

Jeśli chodzi o filmy to nie są one moją produkcją tylko zbieraniną z sieci, którą chcę przygotować do odtwarzania na tym konkretnym TV Sony.

Czyli będę musiał znaleźć sposób na przerabianie różnego rodzaju materiałów filmowych na jeden konkretny pod ten TV Sony.

https://www.sony.pl/support/pl/product/KDL-46EX500
Tu jest manual do tego TV i tam jest napisane o Divix.

Skąd mam informację? Z autopsji, nagrałem na pendrive kilkanaście filmów i TV odtwarza ok 50 %.

Więc postanowiłem dowiedzieć się jaki to jest rodzaj, zainstalowałem sobie coś takiego jak VideoInspector. Ale to narzędzie jest słabe i nie daje pełnej informacji, do wiedziałem się jedynie, że odtwarzane sa pliki z rozszerzeniem avi i kodowane mpeg4, ale nie wszystkie.

Próbowałem odtworzyć jeden plik mp4 i niestety nie idzie, podobnie z mkv.

Więc odtworzyłem materiały filmowe MPC-HC i w menu odtwarzanie >>> ścieżka video zczytałem co tam jest napisane. Wszystkie te co działają kodowane są mpeg4 ASP.

Dlatego wydało mi się najprostrze dojście do tego formatu, ale wszelkie próby jednak mi się nie udają.

W jednym z filmów, który działa na tym tv napisane jest, że ścieżka wideo to: mpeg4 advanced simple profile, yuv420p, 720x400, 1998 kb/s.

Wrzuciłem więc do "Pazera Free MKV to AVI Converter" i zamieszcam info...

To jest film avi, który działa...
Obrazek

A to inny film, który działa...
Obrazek

A to jest film mkv, który np. chce przerobić...
Obrazek

Jaka jakość mnie interesuje? Zbliżona do wejściowej, to filmy w stylu obejrzeć i wyrzucić.

Problem w tym, że nie wiem jakiego narzędzia mam użyć.

czwartek, 6 sierpnia 2015, 22:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do sprawdzania plików video jest MediaInfo.
W manualu nic nie znalazłem o Divx, prócz tego że powiązany jest z VOD i trzeba wygenerować sobie kod...
Oczywiście można przerabiać każdy film, marnować czas i zasoby komputera, ale nie prościej użyć kabla HDMI i połączyć nim PC, z którego piszesz i TV?
Co Ty tam masz za komputer. Cuda, albo quick sync działają?
Ten MKV po zremuxowaniu do MP4 powinien ruszyć, po brutalnej zmianie rozszerzenia na MP4 również.
Użyj tsMuxeR do rozmuxowania(rozpakowania kontenera), a do zmixowania(spakowania do My mp4BOX. Dźwięk jest HE-AAC i może nie ruszyć, ale wystarczy go przekompresować byle czym do zwykłego AC3.
Tak czy siak czeka Cię sporo pracy i tak co film, chyba że posłuchasz dobrej rady i po prostu dokupisz kabel HDMI za jakieś 10zł.

Edit
Tak doczytałem że TV ma DLNA, więc możesz strumieniować filmy z komputera, czy mądrzejszego telefonu. W komputerze wystarczy dodać filmy do Windows Media Playera, a telefony flagowce mają serwer już wbudowany, ale są i appki.
Warunkiem koniecznym to że muszą być w tym samym lanie, a na ruterze wyłączona separacja wifi(ta dość często jest automatycznie włączona).
Jak widzisz możliwości się mnożą, ale i tak prostoty kabla HDMI nie pobiją ;)

czwartek, 6 sierpnia 2015, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

lub chromecasta

czwartek, 6 sierpnia 2015, 23:21
Nowy
Nowy

Robercie, ja nie jestem głównym użytkownikiem tego TV.

Docelowym użytkownikiem tego TV jest para emerytów.

Ilość filmów do przerobienia, nie ma znaczenia bo to jest mniej niż 10 na kwartał, albo i na pół roku.

Czym to będę robił? Laptop z i7 + 8GB ram + SSD + HDD. Generalnie czas i moc przerobowa nie ma znaczenia.

Co muszę uzyskać? Podać na pendrive gotowy materiał, aby niezbyt techniczny użytkownik w prosty sposób uruchomił to na swoim TV. Podłączanie laptopa użytkownika przez HDMI do TV i puszczanie z niego filmów przerasta chęci i umiejętności użytkownika.

Osobiście mam TV, który czyta prawie wszystko co się mu poda, ale ... to nie o ten TV chodzi.

Znowu ja też nie chciałbym się jakoś w cuda bawić. Najchętniej przyda mi się coś co w stylu all in one. Wczytuję plik źródłowy, ustawiam parametry
i po jakimś czasie wypluwa mi gotowy format, analogicznie do wcześniej wymienionych. Zabawa w rozbrajanie filmów i oddzielne dekodowanie obrazu i dźwięku mocno mnie zniechęca.

EDIT...
TV nie jest wyposażony w moduł wifi, to czas kiedy trzaba było dokupić moduł wifi. Użytkownik nie miał takiej potrzeby, tv można podłączyć kablem, ale... brak fizycznej możliwości pociągnięcia sieci bez zaburzenia estetyki użytkownika, mówiąc wprost nikt stropów wiercił nie będzie :).

DLNA jest terminem znacząco przekraczającym pojmowanie użytkownika obsługującego Nokię 6310i.

Mówiąc wprost, szukanie alternatywnych metod niż podanie gotowego materiału filmowego przez usb nie jest w przypadku tego konkretnego użytkownika najprostszą drogą. W szczególności jeżeli mówimy o człowieku dla którego strumień kojarzy się wyłącznie z wodą z kranu :)

czwartek, 6 sierpnia 2015, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

...ale laptopwe I7 może mieć 2 rdzenie. To chłyt marketingowy na zielonego(czytaj 96%) klienta.
Zamierzasz bawić się z Video. Przyzwyczaj się do kombinacji, bo to dopiero wierzchołek góry.
Jedne da się załatwić szybko remuksując je i np przerabiając tylko audio. Z 10 min roboty na tablecie z nowym Atomem.
Rekompresować całość. Tak dla Twojej wiadomości. Czasami filmy z wesel liczę do mp4 ponad 20h na desktopowym procesorze I7 860.
Można założyć że inaczej niż mi, nie zależy Ci mocno na jakości i objętości pliku. Można je kompresować z wspomagaczami Cuda z Nvidii, lub Quick Sync Intela, ale każdorazowo trzeba dobierać parametry do źródła, bo nie ma uniwersalnych.
Można też skoro nie mają PC kupić im coś co da się podłączyć do HDMI i co będzie radziło sobie z filmami bez ich rekompresji. Rynek jest pełen tabletów i TVboxów i jest w czym wybierać. Niestety to wydatek, a i jeszcze trzeba nauczyć się obsługi. Skoro dają radę wejść do menu i wybrać film z pendrive, to pewnie poradzą sobie z boxem.

Nie ma prostej drogi, a już na pewno w opcji "mocno mnie zniechęca", nie w rekompresji video.
Możesz wysyłać na youtube. O ile algorytm nie rozpozna chronionych treści, to przekompresuje do własnego, lekkiego standardu. Pozostanie tylko pobranie go np jDownloaderem, czy innym tego typu programem.

EDIT
Przykład z ostatnich newsów.
To żaden hit, mam coś podobnego. HEVC nie ruszy, ale 4K w AVC działa.
Wystarczy dokupić myszkę bezprzewodową, jako pilota.

czwartek, 6 sierpnia 2015, 23:41
Nowy
Nowy

Mój laptopowy i7 ma 4 rdzenie z ht i przerabia podanego mkv do avi kodowane mpeg4 w niespełna godzinę. Testowałem wszystkimi wymienionymi konwerterami i nie zauważyłem istotnych różnic w jakości. Testowałem różne sposoby kodowania n.p. pierwszych 5 kodeków:
Obrazek
i objętość sięgała max 200% pliku źródłowego.

Użytkownik posiada laptopa z i5, 4 gb ramu i wyjściem hdmi, oraz kompuer stacjonarny, oraz 2 monitory 26 i 23 cale. Ale filmów na pc oglądać nie chce, ani podłączać komputerów do TV.

Poszukuję narzędzia do konwertowania filmów w pożądanym formacie, a nie alternatywnego rozwiązania problemu.

Ostatnio edytowano piątek, 7 sierpnia 2015, 01:16 przez Comret, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 7 sierpnia 2015, 00:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

media coder, wersja free nawet spelania warunki

piątek, 7 sierpnia 2015, 00:59
Nowy
Nowy

I zakodował :D.

Można? Można :D

Serdecznie dziękuję za pomoc, teraz muszę to potestować.

Nie wiem jeszcze co to są levele w kodeku mepeg4 ASP, wziąłem na początek level 0.

Sprawdzę czy działa w niedzielę, bo jak to już wspominałem TV nie jest mój.

Czas kodowania trochę dłużej niż film, 2h 10 min. Nie wiem od czego to zależy bo procek nie był obciążony na maksa.

Jakość, jeśli jest jakaś strata to dla mnie nie istotna, nie widzę i już.

Program darmowy, jest wersja 64 bit co ma dla mnie znaczenie.

piątek, 7 sierpnia 2015, 18:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Użyj QuickSync.

piątek, 7 sierpnia 2015, 19:14
Nowy
Nowy

Robercie ten program ma bliźniaczy interface do tego co podał Degenerado.

Potestuję i dam znać.

piątek, 7 sierpnia 2015, 23:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no ale... czytamy, obrazki są tylko pomocnicze. Ja wiem że gorąco jest, też ledwo żyję. To jest ten sam program :)

piątek, 7 sierpnia 2015, 23:46
Nowy
Nowy

:D upał niemiłosierny, ale do rzeczy...

...udało mi sie uzyskać mpeg4 ASP, ale to za mało, bo nie mogę ustawic poprawnie kodeka.

Mianowicie, tak wygląda film, który działa i jest to mpeg4 kodowany xvid...
Obrazek

A ja dzięki temu programowi uzyskałem coś takiego, ale to nie działa na tym tv, bo jest to mpeg4 kodowany FMP4, nie wiem czy jest tu istotna biblioteka kodująca...
Obrazek

Uzyskałem to przy następujących ustawieniach. Ktoś z was wie jak zmienić FMP4 na Xvid?
Obrazek

sobota, 8 sierpnia 2015, 18:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona