Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 03:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zgrywanie z kamery analogowej 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zgrywanie z kamery analogowej
Czy ktoś mógłby mnie poinstruować jak i jakim programem można zgrać film z kamery analogowej.Jeszcze nigdy tego nie robiłem , tzn próbowałem ale nic mi nie wychodzi.Pomocy!

czwartek, 16 października 2003, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 16 października 2003, 14:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mam kartę Awer Media próbowałem zgrać materiał z kabla TV (antenowego) obraz jest dźwięku nie ma.Jest to programik z karty ale nie wydaje mi się aby był dobry w jakim powinienem to robić?

poniedziałek, 20 października 2003, 09:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
z antenowego???? no co ty przecież napewno karta Aver ma wejście po niskiej częstotliwości AV. Więc wizje zgrywaj po tym wejściu a co do dźwięku to podłączasz dźwięk z kamery prosto do karty muzycznej tylko w mixerze karty dzwiękowej musisz wybrać źródło nagrywania czyli wybrać Line..

poniedziałek, 20 października 2003, 09:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ale jakość zgrywanego materiału nie będzie zachwycająca. Obraz będzie w małej rozdzielczości. Żeby uzyskać lepszą trzeba zainwestować w karte video.

poniedziałek, 20 października 2003, 09:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
niedawno kupowałem tą kartę i otrzymałem wiadomość że to dobra jakość obrazu.Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie najlepsza ale ponoć wystarczająca dla amatora.Co do zgrywania to chciałem popróbować na programach TV i podczas przechwytywania nagrywa się wizja bez fonii pomimo że podczas oglądania jest i dźwięk

poniedziałek, 20 października 2003, 11:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jaką musiałbym zakupić kartę TV aby obraz był porównywalny z VHS

poniedziałek, 20 października 2003, 11:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
wiesz aż tak dokładnie to nie znam się na kartach video ale pewnie już temat kaki padł tu na forum poszukaj. Może karty PInacle????
co do dźwięku mówisz że nie ma sprawdź w mixerze czy masz ustawione Line jako aktywne podczas nagrywania

poniedziałek, 20 października 2003, 12:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jakiego programu używać do zgrywania i kompresji aby jakość była dobra i aby nie był zbyt trudny

poniedziałek, 20 października 2003, 12:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
słuchaj ja mam kemere cyfrową obraz zapisuje w programach Ulead i w nich tez obrabiam.

poniedziałek, 20 października 2003, 12:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do zgrywania vhs spokojnie wystarczy Ci to co masz. Nie ma sensu porywać się na zakup karty za kilkaset złotych po to, aby zgrywać materiał, który na start z założenia jest w jakości fatalnej. VHS ze względu na swoje ograniczenia techniczne daje około 240 linii i nie należy sie spodziewać więcej. Nie daj się więc podpuścić ;-)

Pozdrowienia
Ulv

poniedziałek, 20 października 2003, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Proponuję Ci abyś przemyślał zakup karty cyfrowej CANOPUS ADVC 1394. z wejsciem analogowym /zakup na rynku wtórnym/ a w przyszłości mógłbyś używać do cyfrówki.Karta ta posiada dość dobry codek.
pozdrowienia.

piątek, 24 października 2003, 08:17
Nowy
Nowy

Post Kamera analogowa
Witam
mam podobny problem
Posiadam kamere analogowa SONY CCD-TR515E PAL oraz karte graficzną GeFORCE 4Ti 4200 VIVO

Po podłączeniu kamery do kompa zgrywam obraz.
Niestety obraz nie jest zadowalający(probowalem w Adobe premiere, Ulead video studio 7, i ulead DVD Mowie factory).
Mam w związku z tym pytanie , czy uzywajac mojego sprzetu nie nalezy spodziewac sie cudów, czy moze jednak da sie rade cos z tego sprzetu wyciagnac??
prosiłbym o podpowiedzi odnosnie ustawien parametrow w programach, ewent. linki do stron gdzie moglbym takie porady znalezc.
pozdrawiam

piątek, 28 listopada 2003, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiele cytatów, i niekoniecznie w tym wątku, porusza temat rozdzielczości, że niby przy VHSie nie warto inwestować w karty wideo i że niby tuner TV czy karta VIVO powinny wystarczyć. Teoretycznie tak, ale czy próbowaliście tego?? Ja tak!! I jak pisałem już niejeden raz - NALEŻY ZAPOMNIEĆ O TUNERACH TV CZY KARTACH VIVO - to co otrzymamy przy ich pomocy woła o pomstę do nieba. Żadne z tego rodzaju urządzeń nie pozwoli przechwycić materiału w pełnej rozdzielczości PAL. Niektórzy zaraz zakrzyczą po co aż tak skoro VHS ma jedynie 240 linii w poziomie - a choćby po to by móc z tym coś dalej zrobić, choćby skompresować! Zgrywałem obraz z tunera TV (koncert) za pomocą samej karty i przy pomocy DC10+ (ma taką właściwość, że można i z tunera TV). W tym drugim przypadku plik był większy, ale jakość o 10 klas wyższa, a po kompresji do divixa i plik był mniejszy i jakość wyższa. Więc uważam, że warto wydać parę stówek na choćby DC10+... oczywiście jeśli mamy zamiar pobawić się nieco poważniej częściej niż raz na dwa lata.

sobota, 29 listopada 2003, 00:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sam używam karty DC10+ do przychwytywania z kamery analogowej.
Co do rozdzielczości to tu szkoły są różne, ale tu znowu muszę się zgodzić z kolegą przedmówcą - przechwytywać w pełnym PAL bez wzgledu na ostateczny format zapisanego obrazu (VCD, SVCD, DVD, DivX).
Co do softu to używam VirtualDuba - moim skromnym zdaniem jest to super programik, a co najważniejsze za friko.

niedziela, 30 listopada 2003, 20:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona