Teraz jest poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Plik VOB na youtube bez utraty jakości 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Plik VOB na youtube bez utraty jakości
Witam. Potrzebuję wyciąć z filmu z wesela (wiadomo - jest to kilka plików w formacie *VOB) pewne sceny i wrzucić je do sieci. Ze zmianą formatu, czy wycięciem potrzebnych scen / złączaniem scen nie mam żadnego problemu.
Problem natomiast następuje po umieszczeniu wybranych scen na youtube.

Oryginalne pliki *VOB mają takie parametry:
1) Wideo:
*szerokość klatki - 720
*wysokość klatki - 576
*szybkość danych: 6752kb/s
*całkowita szybkość transmisji bitów: 7200kb/s
*szybkość klatek: 25 klatek / s

2) Audio:
*szybkość transmisji bitów: 448kb/s
*kanały: 6
*częstotliwość próbkowania audio: 48kHz

Jak widać, jakość oryginalnego nagrania nie jest powalająca, więc dodatkowa utrata jakości po umieszczeniu w sieci sprawia, że ciężko tam kogoś rozpoznać.
I tutaj jest problem. Na komputerze idzie to jeszcze obejrzeć, ale po wrzuceniu na Dysk Google czy YouTube jakość jest dramatyczna. Próbowałem już konwersji na najróżniejsze formaty i ciągle jest to samo. Ustawiałem też przeróżne parametry przy konwersji i wychodziły pliki po 100, 200 czy 300MB z tej samej sceny - ciągle jednak jakość była gorsza, niż pliku na dysku.
Do wycinania scen używałem programu "Free Video Dub", natomiast do konwersji programu "Format Factory".

Jest ktoś w stanie doradzić, jak to zrobić / przerobić plik *VOB, żeby filmik na dysku i na YouTube był w takiej samej jakości? Czy tak po prostu zawsze będzie, że jakość mi spadnie ?

wtorek, 22 września 2015, 17:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Plik VOB na youtube bez utraty jakości
Nie da się, youtube nie ma takiej rozdzielczości. Filmowy pixel nie jest kwadratowy. Dla filmowego 16:9 720x576 komputerowym odpowiednikiem jest 1024x576. Dodatkowo masz zapewne film z przeplotem.
Oczywiście są różne poradniki jak usuwać przeplot i kompresować by stracić jak najmniej, ale efekt przeważnie i tak jest słaby.
Spakuj to do kontenera TS i z nie usuniętym przeplotem rozsyłaj komu tam potrzebujesz.
Przeglądarka z wtyczką VLC o ile starczy przepustowości powinny dać namiastkę streamingu.

wtorek, 22 września 2015, 18:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dokładnie na taką rozdzielczość, jak piszesz, czyli 1024x576 przerabia mi komputer. Czyli gdziekolwiek nie wrzucę do sieci, to odtwarzanie będzie na takim samym poziomie, jak aktualnie na YouTube?

@edit:
Jak wrzuciłem ten filmik na Dysk Google, to teraz, jak ktoś go stamtąd pobierze, to będzie jakość taka jak z dysku, czy zostanie taka, jak przy odtwarzaniu online?

wtorek, 22 września 2015, 18:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Taka jaka jest w pliku, który wrzuciłeś. Do podglądu używane są algorytmy z youtube, nawet w playerze jest logo.
Nie używaj dysku google, bo mają "dziwną" politykę prywatności. O ile każdy może zobaczyć podgląd, o tyle nie pobierze oryginalnego pliku z filmem puki nie doda go do własnego dysku i to właśnie stamtąd go sobie pobierze.
Wybierz taką chmurę, która nie będzie oferować podglądu, np onet dysk.

EDIT
To na złą rozdzielczość Ci przerabia. Zostaw oryginalną, z oryginalnymi proporcjami. Każdy player stacjonarny sobie z tym poradzi.

wtorek, 22 września 2015, 18:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tylko właśnie, jak ustawiam oryginalną, to i tak ją przerabia ten program. Może czymś innym spróbować?

wtorek, 22 września 2015, 18:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hehe no może :) Programów do tego jest cała masa. Najmniej stracisz używając czegoś z smartrender(tu opis dla AVCHD).

wtorek, 22 września 2015, 19:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wiedziony pozytywnymi opiniami z sieci, spróbowałem wrzucić filmiki na Vimeo i jest kolosalna różnica między tym serwisem, a YouTube. Jakość klipów na Vimeo jest zadowalająca, więc problem można uznać za rozwiązany, przynajmniej częściowo.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

piątek, 25 września 2015, 20:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]