Teraz jest wtorek, 16 lipca 2019, 05:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Film na Pendrive 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Film na Pendrive
Robertnik wszystko ładnie pięknie ale odnoszę wrażenie, że sławekHD nawet przez chwilę tymi suwakami się nie bawił tylko oczekuje gotowego ustawienia. Tam nie ma cudów tylko trzeba się pobawić

piątek, 18 grudnia 2015, 16:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Bawiłem się, bawiłem, tylko chciałbym pokasować już oryginały nagrań, porobić pliki wynikowe do mp4. Pytam, dlatego bo może ktoś ma większe doświadczenie w kompresowaniu, a chcę być pewny, że robię to dobrze, odtworzę to wszędzie, a nie po roku okaże się - że.... o kurczę nie zaznaczyłem jakiegoś "ptaszka" przy kodowaniu i owszem coś się tam odtwarza, ale tylko na kompie i do tego przeskakuje....

piątek, 18 grudnia 2015, 17:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Życie nauczyło mnie pokory i testowania na samplach. W Handbrake film potrafi sie kompresować parę dni, zależy od ustawień(w x265 placebo veryslow rf 27 liczyło się 2-3 FPS na 4 wątkach z HT zajętych na 100%). Do x265 iframe, albo z konsoli. Handbrake ma zapóźnienie, ten kodek cały czas ewoluuje i pojawiają się wciąż nowe kompilacje.
Do x264 innym programom jest ciężko dogonić Handbrake. Nie mam pojęcia czemu tak jest, kodek niby ten sam, a efekty kompresji różne...
Do takich MP4 cholernie dobrze mieć drugi komputer z najwydajniejszym(jak najwydajniejszym) CPU na 1 wątek i UPS :) albo będziemy robić urlop na czas kompresji. Edycja video nie jest tak wymagająca jak kompresja, no ale to oczywistości...
Z dobrych rad. Przy RF27(tego używam najczęściej) dobrze przed filmem dać rozbiegówkę, reklamę. H264 informacje są(mogą być) po, ale i przed klatką kluczową.
To silna kompresja i dobrze dać jakieś informacje kodekowi przed pierwszą klatką filmu(czarno biały napis niczego nie zmienia).

piątek, 18 grudnia 2015, 20:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odkop. Testuję właśnie kodowanie h.264 z użyciem QS z poziomu Magix Movie Edit pro 2016. HandBrake niezbyt dobrze sobie radzi z materiałem w przeplocie więc szukałem innego rozwiązania i padło na Magixa. Niestety nie jest to mp4 a
Format : BDAV
Format/Informacja : Blu-ray Video m2ts

sobota, 23 kwietnia 2016, 14:34
Nowy
Nowy

:mrgreen:

Radość życia płynąca z tych postów z buźką jest tak wielka, że nie kasuję jeszcze. Będę kiedyś musiał. ale jeszcze nie teraz. :wink:
pozdrawiam
kotin

środa, 15 czerwca 2016, 07:51
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Radość radością, każdy orze jak może.... forum generalnie się nie rozwija. Dyskutują tylko Robertnik i kilku innych stałych bywalców.... mało wiedzy w porównaniu do wiedzy kolegów z innych zachodnich czy amerykańskich forum...
Generalnie wiele osób oddaje materiał na PenDrive, a forum jest do dzielenia się informacjami, a tu brak, stwierdzenia tylko trzeba eksperymentować, eksperymentować. W stacjach tv nie eksperymentują, są zasady, standardy i się je stosuje, a nie pod każdy materiał różne eksperymenty - szkoda by było czasu....

środa, 15 czerwca 2016, 09:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na wszystkich forach czy to zachodnich czy naszych jest to samo, kompletny brak wiedzy, przeklejanie tylko tego co gogle wyrzuci bez jakiejkolwiek weryfikacji nie mówiąc o własnym doświadczeniu

środa, 15 czerwca 2016, 10:05
Moderator
Moderator

Czasami zaglądają tutaj ludzie z jakimś tam, nawet kilkudziestoletnim doświadczeniem, ale widząc kiedyś bardzo przydatne i pomocne w poradach forum, jak zdominowane zostało dzisiaj przez smartfono-filmowców proszących o podanie na talerzu dokładnego opisu co i jak zrobić, to odechciewa się pisania. Przydatnych, wynikających z prawdziwego doświadczenia porad nie ma tutaj już od dawna, ale to wcale nie wynika z braku wiedzy forumowiczów.

środa, 15 czerwca 2016, 16:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2