Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 04:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Problem z formatem AVC - edycja 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z formatem AVC - edycja
Serdecznie witam wszystkich ;)
Zacznę na pewno bardzo standardowo. Na forum jestem nowy. Piszę gdyż mam nadzieję że osoby które mają doświadczenie w temacie będą życzliwe i podzielą się swoimi spostrzeżeniami w opisanym problemie.

Problem występuje z plikiem wideo z rozszerzeniem AVC, dokładnie w każdym programie do edycji (dotychczas testowane Premiere Pro CC i Vegas Pro 14).
Polega on na totalnym zamuleniu komputera, ale przede wszystkim nie wyświetlaniu podglądu oglądanego materiału w viewporcie, do podglądu.
Z tego co zauważyłem, w momencie gdy próbuję odtwarzać podgląd nawet w najgorszej jakości w Premiere Pro, to program ładuje do ram-u ogromne ilości danych - zajmuje cały przydzielony mu limit pamięci, i dzieje się tak tylko z tym plikiem.
A więc w tej sytuacji nie mogę przeprowadzić montażu gdyż po prostu nie widzę podglądu a cały komputer okropnie zwalnia.
Zapytacie dlaczego nie przekonwenteruję, nie zmienię formatu?
Gdyż tak na dobrą sprawę chyba nie potrafię dobrze tego zrobić. Gdy próbowałem to robić to za każdym razem wynik był taki że film był edytowalny ale barwy lekko się zmieniły, a ziarno które w oryginale było delikatne, po konwersji uwydatniło się szczególnie (nie ważne avi czy mp4), poza tym nie chce mielić tak materiału, najlepiej gdyby został on w nienaruszonej postaci. Chodzi tylko o pocięcie go w odpowiednich momentach i dołożenie nowych ujęć, wyeksportowanie z powrotem możliwie bez start, na jakości.

Plik obrazu(video) Dane:
format AVC
bitreat to około 18mb/s
rozdzielczość: 1920x820
luma: yuv420
kodek: h264, high L4.1
waga: około 22gb

Parametry Komputera
Intel I5 -3230M
GeForce 730M 2GB
12 GB RAM DDR3
HDD 750GB 5400/min

Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.
Z góry dziękuję
Rafał

środa, 1 marca 2017, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Problem z formatem AVC - edycja
Jakimś specem komputerowym nie jestem ale wszystko wskazuje, że masz za słaby sprzęt. Do prostej operacji użyłeś dość potężnych narzędzi edycyjnych. Spróbuj przetestować http://www.magix.com/pl/video-deluxe/detail/
Na początek w programie włącz
Obrazek - ikona pioruna i PPM by zaznaczyć ptaszki jak na obrazie a także wejdź w ustawienia i włącz akcelerację sprzętową
Obrazek
By tam wejść wciśnij Y
Cytuj:
Chodzi tylko o pocięcie go w odpowiednich momentach i dołożenie nowych ujęć, wyeksportowanie z powrotem możliwie bez start, na jakości.

Opisany program umożliwia taki eksport. Zostaną przeliczone tylko te elementy, które zostały poddane edycji np. zmiana nasycenia, przejścia.
Obrazek
Na allegro można znaleźć wersję 2016 w dość przestępnej cenie. Jest to podstawowa wersja edycyjna. Różnice w wersjach znajdziesz na stronie Magix
Obrazek
Osobiście polecam wersję za 399 zł

Ponadto w programie bez problemu przeliczysz materiał na BD/DVD z pełnym menu.

czwartek, 2 marca 2017, 12:02
Nowy
Nowy

Witam
Dziękuję za szybką informację w temacie. Przepraszam jednocześnie że dopiero teraz napisałem jednak z jakiegoś powodu nie mogłem się zalogować, co do wydajności nie ukrywam że brałem pod uwagę zbyt słabe parametry komputera. Jednakże film o większym bitreate, a jedynie w innym formacie np. mp4, avi, wczytuje się bez problemu. Dodatkowo mogę wspomnieć że na tej konfiguracji montowany jest materiał 1080p (Canon 6D) na wielu ścieżkach video i dźwiękowych i komputer sobie radzi, niekiedy i 4K. Wiadomo nie jest to potwór wydajności ale zapewnia płynny podgląd, no chyba że zarzucimy jakiś color grading czy redukcję szumu lub sztuczny szum wtedy zwalnia.
Co do programu zapoznam się i postaram coś zdziałać, jednak boję się że nie będzie posiadał niektórych opcji, które będą potrzebne.
Tak czy inaczej bardzo dziękuje za wszystkie informacje i udzieloną pomoc.
PS. A może jest jakaś inna możliwość żeby film nienaruszony edytować w Premiere Pro (na tej samej konfiguracji), zmienić format pliku bez żadnej ingerencji w jakość, ewentualnie inny sposób?
Pozdrawiam

piątek, 10 marca 2017, 01:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Plik obrazu(video) Dane: bitreat to około 18mb/s, waga: około 22gb"

znaczy, że plik ma ok 172 min i to może być problem
wczytaj go do nowej sekwencji, utnij kawałek (np. 15 minut) usuń resztę i zobacz czy jest jakaś zmiana

piątek, 10 marca 2017, 18:27
Nowy
Nowy

Film ma dokładnie 3 godziny 14 minut, próbując tej metody jak najbardziej po dłuższym czasie załadował się i odtwarzał jednak fragment ten był dosyć krótki (kilka minut) załadowanie się trwa kilkanaście minut. Również szybkie "przeskakiwanie" z początku do końca fragmentu powoduje ponowne ładowanie.

piątek, 10 marca 2017, 19:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]