Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 03:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 AVCHD problemy z konwersją 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post AVCHD problemy z konwersją
Cze!
Kamera Panasonic HC-V160. Format nagrywania AVCHD/HA1920. Edytory video: przeróżne, zaczynam mieć dosyć.
Problemy:
1. Oryginalny HDWriter nie robi integracji ponad 30 klipów (sprawdzone na 3 komputerach) - to znaczy film wynikowy jest, ale obraz mam tylko z pierwszych ok. 30 klipów, potem czarno + dźwięk. Dzwoniłem do nich, podobno nie mam racji.
2. Przeróżne darmowe edytory (Avidemux, VSDC, PowerDirector i jeszcze ze 2) mają ten sam feler: klipy źródłowe to AVCHD 50fps, film po renderingu - czy to MP4, czy AVI, czy to 25fps, czy 50 - przy ruchu kamery (i otoczenia też!) dostaje czkawki, szarpie (czy to PC, czy TV, czy BR/USB). Przy oglądaniu klipów wyjściowych też to trochę widać, ale do zniesienia. Myślałem, że to stabilizator obrazu, ale raczej nie.
Pytanie brzmi: czy to problem kamery, czy opcji edytora?
Jeszcze jedno pytanie: czemu HDWriter robi edycję i rendering ze 3 razy szybciej niż każdy inny edytor?

sobota, 2 marca 2019, 23:26
Moderator
Moderator

Post Re: AVCHD problemy z konwersją
Nie wiem, nie używam HDWriter, ale z żadnym edytorze, nigdy takiego zjawiska nie zaobserwowałem. Może problem leży po stronie komputera? Trudno zgadywać. Kiedyś spotkałem się z narzekaniem, że film ma maksymalnie 4 GB i nie chce więcej. Po zaimportowaniu z karty z systemem plików FAT32, na dysk komputera z NTFS problem zniknął, :mrgreen: ale tu pewnie będzie inna przyczyna. :wink:

Przy ruchu kamery - tanie kamery dla amatorów, mają wbudowaną funkcje oduczania delikwenta robienia gwałtownych ruchów kamerą, a szczególnie dzikich panoram i wymachiwania kamerą w rytm marsza.*

*我在开玩笑

wtorek, 5 marca 2019, 19:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]