Teraz jest poniedziałek, 21 października 2019, 14:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Konwersja z DV lub MPEG2 do DIVX lub MKV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Konwersja z DV lub MPEG2 do DIVX lub MKV
Szanowni koledzy, pytanie proste pewnie dla fachowców...
Czym najlepiej przeprowadzać konwersję DV lub MPEG2 do DIVX lub MKV? Zależy mi na tym, żeby było to w miarę szybkie i bezbolesne, nie pogarszając przy tym zauważalnie jakości materiału... Przy okazji, czy przed konwertując należy usuwać przeplot? Zależy mi żeby na telewizorze LCD nie było problemów z oglądaniem...
Z góry dzięki i pozdrawiam :-)

czwartek, 10 października 2019, 15:37
Moderator
Moderator

Post Re: Konwersja z DV lub MPEG2 do DIVX lub MKV
Nie chcę się narzucać, ale ja bym konwertował do mp4. Według mnie czyta go więcej urządzeń, ale na co byś nie konwertował, to masz przecież Handbrake, albo wiele programów typu converter
https://www.dobreprogramy.pl/Obrobka-i-konwersja-wideo,Programy,Windows,204.html

PS
https://forum.videohelp.com/threads/388097-Handbrake-Home-Recorded-DVDs-to-MP4s-Best-Deinterlace-Settings
tłumaczenie mechaniczne Google

czwartek, 10 października 2019, 17:16
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Nie chcę się narzucać, ale ja bym konwertował do mp4. Według mnie czyta go więcej urządzeń, ale na co byś nie konwertował, to masz przecież Handbrake, albo wiele programów typu converter
https://www.dobreprogramy.pl/Obrobka-i-konwersja-wideo,Programy,Windows,204.html

PS
https://forum.videohelp.com/threads/388097-Handbrake-Home-Recorded-DVDs-to-MP4s-Best-Deinterlace-Settings
tłumaczenie mechaniczne Google

Dziękuję za cenną radę, kiedyś dawno próbowałem to czynić jakimiś programikami w stylu AVIConverter, ale efekt był dość mizerny... Handbrake'a szczerze nie znałem... widzę, że ma dobre notowania i spore możliwości... Dzisiaj zrobię test! Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam :-)

piątek, 11 października 2019, 14:27
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
mechaniczne Google[/url]

... i to był strzał w dziesiątkę! Handbrake sprawdził się doskonale, pierwszy test wypadł świetnie, bardzo dobra jakość po kompresji i zdecydowanie mniejszy plik wynikowy... Szkoda,że aktualizacja wersji dotyczy tylko Win 66-bit, ale ta którą zainstalowałem daje radę!
Jeszcze jedno, jaki tryb ustawić w Handbrake odnośnie usuwania przeplotu? Mam wrażenie, że przy maksymalnie szybkim ruchu jest delikatny, mało zauważalny ruch w pionie... Może to efekt kompresji? Plik, który konwertowałem miał usunięty przeplot
Dzięki za podpowiedź odnośnie wyboru programu, pozdrawiam :-)

sobota, 12 października 2019, 09:58
Moderator
Moderator

Ostatni link jaki dałem wyżej (i jego tłumaczenie), do właśnie dyskusja o deinterlace / usuwaniu przeplotu. :D

sobota, 12 października 2019, 10:25
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Ostatni link jaki dałem wyżej (i jego tłumaczenie), do właśnie dyskusja o deinterlace / usuwaniu przeplotu. :D

Tak, tak... czytam, lektura interesująca, trochę wolno przedzieram się przez treść z uwagi na zaawansowaną terminologię i język, trochę to potrwa... rozumiem, że nie ma jakiegoś złotego środka i optymalnego, uniwersalnego ustawienia, które uśrednia jakość i likwiduje przeplot? Nie, żebym szukał "gotowego dania na talerzu" :-) Trzeba będzie poświęcić trochę czasu na testy, jak na razie efekt z automatu i tak jest dla mnie bardzo satysfakcjonujący :-) Szybkość przede wszystkim... Inne darmowe konwertery mogą się schować...

A... czy Handbrake współpracuje z Frameserverem? Czy można od razu projekt np. z Corel Video Studio renderować i konwertować w Handbrake?

sobota, 12 października 2019, 10:59
Moderator
Moderator

Tak, Handbrake współpracuje z Frameserverem.
Myślę że najwięcej powie Ci o tym GrassHopper

niedziela, 13 października 2019, 20:39
Nowy
Nowy

kotin napisał(a):
Tak, Handbrake współpracuje z Frameserverem.
Myślę że najwięcej powie Ci o tym GrassHopper

ok, dzięki za info, pozdrawiam

poniedziałek, 14 października 2019, 23:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]