Teraz jest poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 SVCD w Nero 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SVCD w Nero
Witam.

Chcialem wypalic sobie plytke SVCD z filmem zarejestrowany kamera cyfrowa. Filmik jest przygotowany w DivX i przekonwertowany (zgodnie ze sztuka) do MPEG2 za pomoca TMPGEnc.
Problem jest tylko taki, ze obraz na telewizorze jest zwezony poziomo - cos ala 16:9. Probowalem konwertowac film w roznych rozdzielczosciach i z roznymi opcjami (full, keap apect ratio itd.) ale efekt na ekranie zawsze jest ten sam. Czy to nie jest wina Nero ? Czy ten program ingeruje w rozdzielczosc ?

poniedziałek, 10 listopada 2003, 10:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie Nero przecież tylko wypala płytkę. Problem tkwi w tym, że musisz dużo poczytać i wykazać się dużą cierpliwością. Zapraszam na na stronyhttp://www.divx.pl.
A tak na marginesie. To po kiego czorta robić najpierw DivX a potem z niego MPEG-2?
Jaką rodzielczość ma ten DivX.
Ja przechwytuję obraz z kamery analogowej w rodzielczości 720x576, potem ewentualnie montuję w AP, następnie usuwam przeplot w VirtualDubie i na koniec koduję do MPEG-2 w CCE (oczywiście VBR). Potem już tylko autoring DVD w DVDMaestro i można wypalić płytkę w Nero. Na telewizorku mam full obraz 4:3.
Napisz jaka jest rozdzielczość DivX'a, a najlepiej odpal program Gspot i napisz co muwi on o parametrach twojego filmu.

poniedziałek, 10 listopada 2003, 20:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DivX jest w rozdzielczosci 720 x 576 i chyba 8 M/s - jakosc jest b. dobra. Zosatl tak wyeksportowny bo innego formatu nie potrafie obslugiwac co juz mozna zauwazyc : )

Skoro Nero nie ingeruje to co robie zle ? : )

wtorek, 11 listopada 2003, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydaje się się, że błąd jest w ustawieniach TMPEG Enc.
No i po co ten pośredni DivX.
Zrób tak:
- przechwyt z kamery do DV - bez konwersji na Divx
- do kodowania MPEG-2 użyj Cinema Craft Encoder - jest szybszy od TMPEG.
Na forum http://www.divx.pl w kategorii Kompresja DVD R/RW jest artykuł o konwersji DivX do DVD. Możesz skorzystać z opisanych tam ustawień dla CCE

wtorek, 11 listopada 2003, 19:41
Bywalec
Bywalec

A czym odtwarzasz na TV ? Stacjonarnym DVD ? Ja mam tak samo i to nie wina wypalania bo dobrze działa na kompie i na innych DVD a na moim (Pioneer 2650) robi coś w rodzaju 16:9 i wszystko spłaszcza. Poradziłem sobie tak że ustawiłem w DVD że mam domyślnie telewizor w formacie 16:9 a jak obraz jest już na TV to w telewizorze przestawiam na wyświetlanie w formacie 4:3 i działa jak powinno. W instrukcji DVD napisali że wyświetla SVCD ale nie gwarantowane i to pewnie dlatego coś mu nie pasuje. Ale tą metoda działa.

środa, 12 listopada 2003, 09:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kozi ale ja juz nie ma tego na DV mam tylko kopie na DivX. 720 x 576.
Czy Cinema Craft Encoder jest darmowy ? Nie zalezy mi na szybkosci tylko na jakosci moze sie kompresowac nawet dwa dni : )

Byc moze racje ma qazy bo mam tez odtawrzacz Pionieer'a. Sprawdze to.

Dzieki !

środa, 12 listopada 2003, 17:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

CCE nie jest darmowy ale kodek MPEG-2 w TMPEG Enc też JEST KOMERCYJNY, JAK WSZYSTKIE KODEKI mpeg-2.
Ale od czego "Osiołek"

środa, 12 listopada 2003, 19:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

CCE nie jest darmowy ale kodek MPEG-2 w TMPEG Enc też JEST KOMERCYJNY, JAK WSZYSTKIE KODEKI mpeg-2.
Ale od czego "Osiołek".

środa, 12 listopada 2003, 19:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale od czego "Osiołek".

Achem, nie wszystkie kodeki mpeg2 są komercyjne. Te dostępne pod linuxa, i jeden wyjątek pod win: bbmpeg, nie.

Pozdrowienia
Ulv

p.s.
wkrótce o bbmpegu i innych encoderach więcej...

środa, 12 listopada 2003, 19:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SVCD
Witam i pytam:

Mam obrobiony materiał w DV AVI i konwertuję go na SVCD za pomocą TMPGEnc. Około 45 minut mieszczę na 1CD. Korzystam z metody VBR, dźwięk oczywiście narzucony - 224kbit/s. Problem jednak w tym, że w gotowym pliku mpg dźwięk jest do d... . Ma takie dziwne puszkowe brzmienie. Źródło jest ok. Co może być przyczyną i jak to naprawić? Mam jeszcze źródłowy DV AVI, więc mogę powtórzyć konwersję. Dzieki za wszelkie rady.

Pozdrawiam!

czwartek, 13 listopada 2003, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

od 32 - 384 kbit/s MPEG-1 Layer2 do 2 ścieżek audio.
Tu prawdopodobnie jest problem

czwartek, 13 listopada 2003, 18:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV AVI to SVCD
kozi napisał(a):
Audio dla SVCD to:
od 32 - 384 kbit/s MPEG-1 Layer2 do 2 ścieżek audio.
Tu prawdopodobnie jest problem

Tak sobie kombinuję, że przy VBR może rzeczywiście bitrate został obniżony ze względu na niezbyt "przebijający się" dźwięk (rozmowy w tle - niezbyt ciche ale wyraźnie słyszalne). Może więc tu leży problem, że dźwięk został skompresowany z bitratem poniżej 128kbit/s, co (jak sobie przypominam z doświadczenia przy kompresji muzyki) może dać taki efekt. Rozumiem, że w tym przypadku 224kbit/s to średni bitrate? Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Problem jednak w tym, że robiłem to samo metodą CBR. Czy w tym przypadku nie powinno być lepiej? Przecież bitrate jest zafixowany na 224kbit/s? A jednak efekt jest ten sam.

Na koniec pytanie, od którego powinienem chyba zacząć: czy VBR dotyczy całości (dźwięk + obraz) czy ustawia się to osobno dla dźwięku a osobno dla obrazu? Czy jeśli ustawię CBR, to dotyczyć to będzie całości czy tylko obrazu? Pytanie to oczywiście dotyczy głównie TMPGEncodera, w którym pracę zaczyna się od wyboru formatu i metody kompresji.

Pozdrawiam!

piątek, 14 listopada 2003, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja miałem problem z dżwiękiem w po komprsji w TMPEG Enc, kiedy gotowy plik dzieliłem na części w łaśnie w tym programie.
Ale jeżeli nie dzielisz gotowego pliku to może zrób konwersję dźwięku do formatu SVCD w inym programie.

piątek, 14 listopada 2003, 13:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SVCD
Dzięki - oczywiście, że spróbuję. Dam znać o efektach.

Pozdrawiam!

piątek, 14 listopada 2003, 13:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wracajac do poczatku to wine za moj plaski obraz ponosi odtwarzacz Pionieer. Rozwiazanie jednak, ktore proponuje quazi dziala ! : )

A teraz mam pyatnie do wszystkich guru : )

Pracuje obecnie na TMPGEen

Jak uzyskac najjjlepsza jakosc na SVCD ?

CBR czy 2-pass VBR ?

Jakie filtry stosowac aby usunac efekty cyfrowego przetwarzania obrazu - kwantylizacji czy jak to sie tam zwie ; )

Moje filmy nie sa zazwyczaj dluzsze niz 15 min wiec problemow ze zmieszceniem na plycie raczej nie bedzie : )

I jak to jest z tym dziwekiem przestzrennym na SVCD ?
Jedni twierdza, ze sie da inni , ze nie - toretycznie sie nie da ale praktycznie podbno tak.

Dzieki wszystkim za pomoc dotychczasowa i przyszla ; )

sobota, 15 listopada 2003, 23:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona