Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 05:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Canopus ProCoder Express - problem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Canopus ProCoder Express - problem
Zakupiłem kilka dni temu ProCoder Express z plug-inem do Adobe Premiere. Niestety każda próba kodowania z avi (DV) do mpeg2 (DVD) kończy się niepowodzeniem tj. wynikowy vob wydaje się prawidłowy, po nagraniu na płytę DVD odtwarza się płynnie w komputerze , natomiast podczas odtwarzania w stacjonarnym playerze ujęcia statyczne są bardzo ładne ale każdy ruch obrazu powoduje jego zacinanie się ( nie kwadraciki tylko brak płynności , widoczne zacinanie się całych klatek ). Bardzo proszę o wskazówkę jaka może być przyczyna tego stanu i jak ją wyeliminować .

piątek, 28 listopada 2003, 19:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Brak zgodności parametrów ze standardem DVD? Jakie ustawiasz brate? Jeżeli wielkość chwilowa będzie dla GOP większa niż 10M wraz z dźwiękiem to stacjonarne playery mogą sobie nie poradzić i się ciąć. Będzie to szczególnie widoczne w szybkich scenach przy VBR, bo wtedy wartości chwilowe zwiększają się.
Może być też problem z płytą, czytnik nie lubi nośnika danego producenta i ma problemy z odczytem danych na bieżąco, ale stawiam na to pierwsze ;-).

Pozdrowienia
Ulv

piątek, 28 listopada 2003, 20:32
Nowy
Nowy

Korzystałem z ustawień podpowiadanych przez ProCoder dla standardu DVD-Highest Quality PAL 720x576, próbowałem też ręcznych modyfikacji np CBR 8000 (film zakodowany w Pinnacle Studio przy tej przepływności odtwarza się płynnie), VBR 2-pass do 9594kbps max audio 224kbps, próbowałem również zaznaczać bądź nie opcję "use Strict GOP bitrate control", kodowanie do finalnego vob-a (VIDEO_TS) i nagranie za pomocą Nero lub DVD Workshop. Jako pliki avi używałem zrzutów z kamery DV za pomocą Studio 8 (bez edycji), lub za pomocą Adobe Premiere Pro - eksport z timeline-u. Za każdym razem to samo :(

piątek, 28 listopada 2003, 21:09
Nowy
Nowy

Zapomniałem dodać , że przetestowałem różne nośniki (DVD-RW,DVD-R) i odtwarzacza stacjonarne (Pioneer,Sony) - bez znaczenia dla efektu końcowego.

piątek, 28 listopada 2003, 21:11
Moderator
Moderator

Obawiam się że problem tkwi w tym, że w którymś etapie konwersji do mpeg2 zamieniona została kolejność półobrazów sceny ruchome będą jak gdyby chodziły dwa kadry do przedu jeden do tyłu.

sobota, 6 grudnia 2003, 22:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]