Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 05:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jak podzielić plik mpg (szybko)??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak podzielić plik mpg (szybko)???
Jak podzielić mpg-a szybko bo próbowałem programem Tmpgenc w zakładce Tools i dzieli bardzo szybko tylko co z tego kiedy próbuję nagrać płyte w formacie VCD w NERO i niepasuje mu coś więc poprawia ją przez 50 min i w 4 min nagrywa.
Następnie znalazłem program DVtool prosty i ma interfejs polski lecz podzieliłem jeden plik i to bardzo szybko (około 8 min) a następne filmy mpg już nie chce tak szybko dzielić (około kilku godzin) chyba ma jakieś ograniczenie przez autora aby wykupić licencje :cry:
Proszę pomóżcie może znacie jakieś inne programy lub sposoby dzielenia mpg w szybki sposób !

czwartek, 4 grudnia 2003, 21:36
Bywalec
Bywalec

w programie tmpgenc jest jeszcze jeden sposob na ciecie plikow - uruchamiasz wizarda i na 3 "stronie" wybiez opcje source range. moze jak tam podzielisz bedzie dobrze... drugim wyjsciem jest zalatwienie nowszego NERO. mialem podpbny problem do twojego a w nowszej wersji nero, gdy cos mu "nie pasuje" pyta sie ciebie czy zmienic na tak jak on chce czy zostawic tak jak jest. powodzenia! :)

piątek, 5 grudnia 2003, 16:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak podzielić plik mpg (szybko)???
Tą metodą czasami robie tylko niekiedy druga połowa filmu niema synchronizacji obrazu z głosem(zależy od avika czyli od VBR) A jeśli chodzi o NERO to mam 6.0.0.23 czyli raczej nowe i przy wrzucaniu mpg do formatu VCD wyskakuje okno że plik jest niezgodny z VCD i Nero to poprawi i przycis OK czyli nie ma wyboru :cry: Pozdrawiam i proszę o pomoc !

sobota, 6 grudnia 2003, 21:38
Nowy
Nowy

Sorry, ale jak w ogóle tniecie mpg-i w TMPGEnc. Ja chcę zwyczajną wyciąć jedną scenę i bezstratnie zapisać jako nowy plik. Jak mam to zrobić ? Gdzie w tym TMPGEnc są takie opcje. W ogóle nie ma zakładki Tools...
[/list]

czwartek, 8 lipca 2004, 12:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

file -> MPEG Tools ( o ile dobrze pamiętam ).

Najpierw wycinasz początek do tego miejsca gdzie chcesz wyciąć scenę, później materiał po tej scenie do drugiego plik, a na końcu łączysz oba ...

To naprawdę nie jest aż tak trudny soft ... ;/

poniedziałek, 12 lipca 2004, 15:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
To naprawdę nie jest aż tak trudny soft ... ;/

No niby nie, ale umiejscowienie tej opcji jest raczej mało intuicyjne. W życiu bym jej tam nie szukał.[/list][/list]

środa, 14 lipca 2004, 16:49
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jak podzielić plik mpg (szybko)???
kris224 napisał(a):
A jeśli chodzi o NERO to mam 6.0.0.23 czyli raczej nowe i przy wrzucaniu mpg do formatu VCD wyskakuje okno że plik jest niezgodny z VCD

zapewne zauwazyles, ze w zakladce ciecia MPEG'ow - "Merge&Cut" - masz cos takiego jak "Type"... w momencie, kiedy wczytujesz mpeg'a , ktorego chcesz pociac i ten MPEG jest "w" Type VCD, to i tak nie zmieni Ci "Type" na VCD... trzeba to zrobic recznie... 100% , ze to jest powodem "bledow" w nero... sam to mialem....

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 20:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy dzieleniu plików .mpg najlepiej jest skorzystac z TMPGEnc.
TMPGEnc umozliwia dzielenie filmu w konkretnym momencie jego trwania.
Uruchom program. Kliknij na zakladke File >>> MPEG Tools >>> Merge & Cut >>> Add, nastepnie zlokalizuj i otwórz plik który chcesz podzielic. Teraz podswietl go kursorem i kliknij Edit.

W nowo otwartym oknie wybierz suwakiem moment w którym plik powinien zostac podzielony i kliknij }(prawa klamerke)! Zatwierdz OK. W dolnym pasku Output musisz jeszcze podac miejsce docelowe i nazwe dla nowo tworzonego pliku.

Teraz wystarczy nacisnac Run i rozpocznie sie proces dzielenia pliku!

Teraz gdy pierwsza czesc jest juz gotowa postepuj podobnie jak przed chwila.
Kliknij Edit! W gornych okienkach masz wartosci oznaczajace poczatek i koniec pierwszej czesci filmu! Wartosc, która wskazywala koniec pierwszej czesci wstaw do pierwszego okna (jako poczatek drugiej czesci) i przesun suwak maksymalnie do konca. Kliknij } >>> OK, podaj nazwe dla drugiej czesci pliku i nacisnij Run.

[/img]

wtorek, 7 grudnia 2004, 11:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]