Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 01:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 DV - SVCD = urwanie dźwięku? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post DV - SVCD = urwanie dźwięku?
Witam
potrzebuję zgrać materiał DV do SVCD i w tym celu przetestowałem kilka kodeków: Cinema Craft, Procoder i TMPGEnc. Używam w tym celu programu DVD2SVCD, którym można zgrac materiał do SVCD wszystkimi powyższymi koderami.
Problem jednak jest w tym, że zgrane SVCD mają dźwięk tylko do połowy filmu a potem jest cisza. Tak samo mam gdy zgrywam do SVCD bez użycia DVD2SVCD każdym oddzielnie koderem?! Co robię źle?
Ustawiam bitrate obraz 2494kb/s, dźwięk 224kb/s stereo, materiał surowy 18sekund, VBR dwuprzebiegowo z max qality format 480x576.
Zaznaczam że niby free TMPGEnc to 30dniowa wersja trial, CCE i PROCODER to pełne wersje.

Prosze o pomoc, przeczytałem już wszystkie posty i nie znalazłem rozwiązania.

Pozdrawiam

Kosmaluk

wtorek, 9 grudnia 2003, 11:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

- konwersja DV do MPEG-2 np. w TmpegEnc (nie używaj programów które tylko korzystają s TmpegEnc)
- sprawdź czy masz odpowiedni format dźwięku jaki jest potrzebny dla SVD (szczegóły pewnie znajdziesz tu http://www.vcd.friko.pl/)
- nagraj SVCD przy użyciu VCDEasy - bardzo fajny programik

Napisz czy coś pomogło.

wtorek, 9 grudnia 2003, 19:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zrobiłem testy oddzielnie w TmpegEnc i Procoderze no i z dżwiękiem już jest ok. Ale mam kolejny problem, a mianowicie program DVD2SVCD tworzył mi odrazu z plikiem mpg obraz CD .cue i .bin, które sobie później bez problemu można wypalić na płycie. Natomiast jak robie oddzielnymi programami jw. to mam plik w tmpgenc .mpg i procoderze .m2p. Z tym pierwszym to problemu z wypaleniem nie mam ale ten drugi (m2p) nie mogę niczym otworzyć ani wypalić? Czy zna może ktoś jakiś sposób?

No i mam jeszcze jeden mały problemi: gdze znajdę jakiś dokładny opis jak konwertować w Cinema Craft Encoder SP (oczywiście po polsku). To znaczy mam konkretnie problem nie tyle co z ustawieniami co z załadowaniem pliku wejściowego no i później z jakimś tam plikiem informacyjnym. Tam trzeba jakieś skrypty pisać czy co? Bo już nie mam sił! Może ktoś doświadczony krótko wyjaśni o co tu chodzi albo podzieli się jakimś linkiem?

Dzięki za rady

pozdrawiam

kosmaluk

środa, 10 grudnia 2003, 09:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do CCE to opisu po polsku niestety nie ma.
Plik mpeg wczytujesz klikając prawy klawiszy myszy i wybierając add (bodajże) po otwrciu panelu programu. Można zamiast pliku mpeg otwierać plik skryptu avisynth (bardzo fajna sprawa - można stosować różnego rodzaju filtry w celu poprawienia np .jakości obrazu)
http://www.divx.pl/forum/viewtopic.php?t=6088 - na tej stronie znajdziesz fajny opis jak przerobić divx na DVD - polecam lekturę.
Plik informacyjny w CCE jest możliwy do otwarcia po pierwszym przebiegu kompresji (o ile się nie mylę)

Co do pliku .m2p - jest to prawdopodobie niepotrzebny plik - plik który przy kompresji wykorzystuje program codujący - tak przypuszczam - jeśli gotowy mpeg zawiera cały film to tak pewnie jest jak piszę

Pozdrowienia

środa, 10 grudnia 2003, 19:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzieki za wskazówki, ale plik .m2p to jedyny i właściwy plik jaki generuje Procoder Canopusa, otwiera mi się w WMP ale oczywiście zwęzony. Jednak poradzilem sobie z tym plikiem programem VCDEasy - przekonwertowałem sobie go na obraz CD (cue i bin) i odpaliłem w Deemonie i działa. Ok

Co CCE to plik avi załadowałem ale nie wiem jak wykonac tam SVCD (mpg), ciągle jak kompresuje to tylko jakieś śmieci mi sie produkują a pliku właściwego nie widać. Jakie tam ustawienia należy wprowadzić żeby z załadowanego pliu avi DV zrobić wysokiej jakości SVCD?

Dziękuję za dotychczasową pomoc i pozdrawiam

kosmaluk

środa, 10 grudnia 2003, 19:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Polecam lekturę artukułu do którego podałem link wcześniej. Jest tam opisana zamiana divx (avi) na DVD (mpeg-2). W SVCD strumień video jest również MPEG-2. Poleam również lektórę forum na stronach http://www.divx.pl. - ciekawe wypowiedzi nt. VHS-Divx, czy VHS-DVD.

środa, 10 grudnia 2003, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ok dzięki Kozi, narazie przerobiłem ten artykuł i jeszcze nic nie testowałem ale od razu nasuwa mi sie pytanie: czy CCE tworzy SVCD w jednym pliku audioi video czy robi dwa osobne pliki? Jest tam takie sformuławanie: "Jego efektem będzie plik mpeg2 video (*m2v albo *mpv), który w finale połączymy z audio i napisami."
pozdrawiam

środa, 10 grudnia 2003, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ten artykuł dotyczy przeróbki na DVD - SVCD i DVD mają ten same parametry dźwięku i obrazu - inny jest tylko gotowy format na płytce.
CCE chyba kompresuje avika z dźwiękiem, ale ja osobiście osobno kompresuje video i dźwięk- ale to chyba kwestia gustu..
Opisany w artykule DVDMaestro służy do autoringu DVD - czyli do stworzenia formatu, który zapisuje się na płytce - ten format jest rozpoznawany przez stacjonarny odtwarzacz.
W DVDMaestro sklejam do kupy video, audio i napisy - potem wypalam płytę w Nero.
Jeśli chodzi o SVCD - nie robiłem nigdy tej kompresji.
Proponuje Ci abyś popytał na forum divix'a, czy ktoś robił w CCE kompresję razem z dźwiękiem.
Pozdro.

czwartek, 11 grudnia 2003, 19:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kosmaluk

piątek, 12 grudnia 2003, 08:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]