Teraz jest poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 najlepszy codek MPEG2 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post najlepszy codek MPEG2
Witam wszystkich fachowców
Wiem że temat przewinął sie na tym forum wielokrotnie, lecz ja nie mogę lub nie potrafię znaleźć satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, więc nie krzyczcie.
Chodzi mi o czysto subiektywne uwagi dotyczące codeków DV-MPEG2 zaimpletowanych w następujące oprogramowanie:
Ulead Video Studio 7
Ulead Media Studio Pro 7
Pinnacle Studio 8
TMpeg
Jaki z nich daje najlepsze rezultaty (jakość) który jest najszybszy i jaki bitrate najlepiej stosować stały czy zmienny, dlaczego ten jest lepszy od tego

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

wtorek, 9 grudnia 2003, 13:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kodeki
Nie robiłem typowych testów, ale od czasu do czasu używam UVS7, UMS7 i TMPG. A więc UVS i UMS "raczej" mają ten sam koder. Raczej - bo wyniki kompresji wyglądaja porównywalnie.
TMPG ma wiele ustawień i spore możliwości i wyższą jakość. Niestety szybko i łatwo piecze się ciasto, albo robi kanapkę. Jeśli chcesz aby film cieszył oko to kodowanie dwuprzebiegowe z dodatkowymi opcjami wpływającymi na jakość zapewni Ci TMPG.
Ale tak prawdę mówiąc to przeciętny widz nie dostrzeże jakiejś wielkiej róznicy oglądając film na telewizorze - oczywiście jeśli mu o ty nie wspomnisz i nie przyklei on nosa to ekranu aby wyglądać artefakty kompresji...

emes

wtorek, 9 grudnia 2003, 13:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
emes a co mógłbyś powiedzieć o kodowaniu w Workshopie w stosunku do wyżej wymienionych przez Ciebie ...pozdrawiam i dzięki

wtorek, 9 grudnia 2003, 15:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Programy Ulead System mają ten sam enkoder, więc i jakość jest taka sama. Według mnie Canopus jest najlepszy (ProCoder). Porównywałem poszczególne klatki skompresowane przez Adobe Pro, UMS Pro 7.0 i Canopus ProCoder Ekspress.

pozdrawiam
Jacek.

wtorek, 9 grudnia 2003, 15:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja z kolei poradziłbym kolegom Cinema Craft Encoder - jest zdecydowanie szybszy od TmpegEnc - z powodzeniem można stosować skrypt Avisynth (takiej możliwości nie ma w Ulead czy Studio 8);
Jeśli chodzi o CBR lub VBR to zdecydowanie VBR.
Może nie wyraziłem się zbyt jasno - bitrate zmienny jest oczywiście lepszy - jednak w przypadku kompresji do MPEG-2 , przy zastosowaniu właśnie dwuprzebiegowego VBR (czyli zmiennego bitrate) nie da się w 100% przewidzieć wielkości pliku wynikowego - szczególnie w tych filmach gdzie sceny statyczne są często przeplatane scenami bardzo dynamicznymi - ale pliki wynikowe są przeważnie mniejsze nież przy zastosowaniu stałego bitrate

wtorek, 9 grudnia 2003, 19:28
Nowy
Nowy

Post TMPGenc Plus
Ja używam TMPGenc Plus i jestem bardzo zadowolony. Codek wykorzystuje dwa procki i jakość dla mnie jest OK.

czwartek, 11 grudnia 2003, 03:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]