Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 19:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 JAKIM KODEKIEM 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JAKIM KODEKIEM
Mam do Was Państwo pytanie - prezentacja - animacj - w jakiej formie zapisać - mpg, avi - jaki kodek - chodzi tu oczywiśćie aby osiągnąćjak najlepsząjakość - natomiast ma to chodzić na "czystym" kompie - sam system bez jakichkolwiek dodatkowych kodeków - bez koniecznośći instalacji xvida czy divxa - poprotu - daje komuśpłytke kto nie używa kompa do niczego innego jak word i to ma chiałać z dziwekiem i obrazem

środa, 10 grudnia 2003, 17:09
Bywalec
Bywalec

No i jeszcze żeby na początku filmu wyszedł taki Pan z komputera i każdemu zrobił pyszną kawę i loda... - oczywiście nie może on być zainstalowany w komputerze :lol:
już nie raz był temat poruszany na forum - film zakodowany musi być czymś odkodowany, a żeby system go odkodował musi dany kodek "widzieć".
Jeśli chodzi o kodek to ja wybrałem DivX, ale są tacy, dla których Xvid jest najlepszejszy.
Proponuję usiąść głęboko w fotelu i wczytać sie w poświęcony czas innych użytkowników forum na zamieszczenie na nim setek porad i wiadomości na podobne tematy :!:

środa, 10 grudnia 2003, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po czesci zgadzam sie z przedmowca. bo co to znaczy "na kazdym komputerze"? czyli jak mam kompa z win 3.11 to na takim tez? a jak mam komputer tylko z DOSem?
to oczywiscie ekstremalne przyklady. jesli priorytetem ma byc kompatybilnosc z jak najwieksza iloscia komputerow to odbedzie sie to kosztem jakosci. poniewaz najstarszym i najpowiszechniejszym chyba formatem jest empeg (mpg1) - tylko jakosc bedzie duzo gorsza niz popularnych teraz divx/xvid

środa, 10 grudnia 2003, 17:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuję więc zrobić ładnego DivX'a (jestem z tych co uważają XviD'a za najlepszejszego ;> - w końcu większość DVD-Rip'ów jest nim robiona) a na płytkę dograć ffdshow'a. Każdy wtedy będzie mógł sobie doinstalować te filtry o ile film nie będzie im działać.

czwartek, 11 grudnia 2003, 02:24
Nowy
Nowy

minimum 1,2 ghz, win 98

PS: - jesli kiedykolwiek mam probnlem najpierw przeglądam historię tematów
lecz tym razem naprawde brak mi czasu
nie chce xvida, czy divxa -
poprostu - na świeżo zaistalowanym systemie ma działać
z góry dzieki za pomoc

czwartek, 11 grudnia 2003, 10:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Hmmm
Najlepszej jakości nie dostaniesz.

Jak sie przyjrzysz prezentacjom multimedialnym różnych firm i podejrzysz animacje, filmiki często dołączane do nich to wybór jest bardziej niż skoromny.
W większości wypadków kończy się na Indeo 5.x
Taki stary formacik - ale windki go obsługują.

Do tego dochodzi mpeg1 - który hula tez na każdym windku (od 95 bodajże). Pokusiłbym się o nietypowy, wysoki bitrate i wyższą rozdzielczość bo to się da zrobić z mpeg1. Na upartego można zrobic 640x480 i też pójdzie. Dorzucisz wysoki bitrate i powinno "zagadać".

Jeśli nie to co powyżej, to zostaje jeszcze Cinepak - ale oferuje cienką jakość.

No i jeśli sa to animacje/prezenstacje gdzie wystepują jednolite powierzchnie - to jest tez kodek RLE czy też R z jakims numerem - nie pamiętam który z nich się do czegoś takiego nadawał najlepiej - ale powtarzam - tylko jednolite powierzchnie - bez przejść tonalnych i innych rzeczy.

Generalnie pokombinuj - ale jest to trudny temat, bo wbudowane kodeki sa mało wydajne i nigdy nie zapewnią bardzo dobrej jakości.

Myślę że najlepiej zaryzykować z mpeg1 i nietypową podwyższoną rozdzielczości przy wysokim bitrate. Później tylko trzeba sprawdzić czy to w ogóle działa (wpierw poszukać kodera który zrobi Ci takie mpeg1 bo nie zawsze jest to możliwe)

Pozdrawiam

emes

czwartek, 11 grudnia 2003, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

emes sie produkuje, a koles za chwile znowu wyskoczy z tym samym tekstem "nie mam czasu przeczytac co mi napisales - ma dzialac na swiezo zainstalowanym systemie" blah. nie lubie ludzi ktorzy nie szanuja tego ze ktos stara sie im pomoc. cale przeslanie brzmi: nie ma jednolitego standartu dla wszystkich komputerow. niezaleznie ktorego kodeka uzyjesz i tak pokaze ci komputer z nowo zainstalowanym systemem na ktorym ten film NIE zadziala. wideo i komputery to kwestia kompromisow, bo jest za duza roznorodnosc sprzetowa i programowa.

czwartek, 11 grudnia 2003, 11:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kodeki
To co napisałem powyżej powinno działać na każdym świeżym komputerze od win95OSR2 (takowy miałem) do XP. A taki był wymóg.

Pozdrawiam

emes

PS. Jedynie co do Cinepaka mam wątpliwości bo Microsoft sie odgrażał jeszcze przez wypuszczeniem XP że chyba nie będzie wspierał starych kodeków. A że XP nie używam to nie wiem. Ale zdaje się że powinien obsłużyć.

czwartek, 11 grudnia 2003, 12:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
emes - bardzo Ci dziękuję - o to mi właśnie chodziło - o to co mi napisałeś

a co do badyla - jedyne na co nie znalazłem czasu - to na czytanie postu badyla. nie maskuj swojego braku wiedzy płytkimi uwagami. miałem problem, dlatego zwróciłem się do tego forum. jeśli nie wiesz - wyjaśnię ci jaki jest cel forów. gdyby każdy myśłał tak jak ty, większość forów przestałaby istnieć po roku i byłaby wyłącznie z opcją do przeglądania.
poza tym bardzo ci się dziwię - twój post jest tak samo długi jak post emesa, a nie zawiera żadnej treści...

no cóż - każdy badyl ma dwa końce - z jednej strony chciałbyś coś napisać, a z drugiej brak ci wiedzy.. jaki badyl jest - każdy widzi

Obrazek

PRAWDA JAKI PROSTY?

czwartek, 11 grudnia 2003, 19:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale kołek z tego badyla

czwartek, 11 grudnia 2003, 19:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pustys jak beben beatlesow. nawet udawanie 2 osob ci nie idzie dzieciaku. wracaj do manny i nie zawracaj glowy

czwartek, 11 grudnia 2003, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeśli wydaje ci się, ze jezeli dwie osoby napiszą w odstępie 1 minuty to jest to jedna osoba...
eh..

kij w mrowisko... l

czwartek, 11 grudnia 2003, 23:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]