Teraz jest poniedziałek, 24 czerwca 2019, 15:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 problem z kodekami 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post problem z kodekami
Witam!

Mój problem: ostatnio nie odpalał mi się dźwięk na jednym z filmów. Znalazłem gdzieś w sieci info, że dobrze jest zainstalować sobie do tego CodecPacka. Ściągnąłem to sobie, odinstalowałem inne kodeki i zainstalowałem K-Lite Codec Pack 2.20 Full. Film poszedł bardzo ładnie. Niestety pojawił się problem z formatem avi. Bawię się AP 6.5 na użytek swoj i znajomych i robię małe filmiki divx. Niestety po zainstalowaniu tego packa jak otworzę clip w oknie project nie mogę nic na nim zrobić bo wiesza się. Nie można nawet przejść w inne miejsce clipu. To samo dzieje się gdy plik ten chcę odpalić np. w Bestplayer.

Po krótkiej walce postanowiłem odinstalować packa i pozostać przy divixie. System potwierdził, że operacja przeszła pomyślnie jednakże przy uruchamianiu systemu wywala mi jakiś błąd (malutka ramka z krzyżykiem i przyciskiem OK bez żadnego komentarza) i nawet po zainstalowaniu divixa nic mi nie chce chodzić.

Panowie, Panie, poratujcie wiedzą. Walczę z tym juz kilka godzin (Żona już się na mnie boczy...). Jakie widzicie najlepsze rozwiązanie? Jakie kodeki proponujecie, by wszystko chodziło jak najlepiej i skąd je wziąć?

niedziela, 14 grudnia 2003, 01:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

NIGDY NIE INSTALUJ CODEPACKOW - jesli zalezy ci na sprawnie dzialajacym systemie. Kodeki najlepiej instalowac osobno, tylko te ktorych potrzebujesz. Skad? Ze stron domowych autorow. Na twoje potrzeby najlepszy bedzie divx lub xvid. Ja polecam ten drugi, bo daje lepsza jakosc. Poczytaj tez http://www.divx.pl jesli chcesz wiedziec wiecej

niedziela, 14 grudnia 2003, 10:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za radę. Myślę, że to będzie najlepsze. Tylko czy teraz da się coś z tym zrobić? Nie za bardzo uśmiecha mi się przeinstalowanie systemu...

A tak dodatkowo. Mam jakiś film i okazuje się, że nie chodzi. Brakuje jakiegoś kodeka. Skąd można wiedzieć jaki kodek jest mi potrzebny? Można gdziś uzyskać taką informację?

niedziela, 14 grudnia 2003, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
spróbuj usunąć wpisy z rejestru windows dotyczące kodeków... powinno zadziałać na 95%

polecam program RegCleaner

niedziela, 14 grudnia 2003, 16:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sa jakies programy do "zgadywania" kodekow. zdaje sie Gspot to jeden z nich, ale nie recze glowa..

niedziela, 14 grudnia 2003, 16:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GSpot podaje 4-cody (4CC) na ich podstawie można ustalić jaki jest potrzebny codek, poza tym podaje info jakie codeki dostępne w systemie są w stanie obsłużyć dany plik.

Pozdrowienia
Ulv

niedziela, 14 grudnia 2003, 16:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panowie - instalujcie fddshadow i każy film nie oprze się waszemu komputerkowi (oprócz MPEG-2)
Pozdro

niedziela, 14 grudnia 2003, 22:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]