Teraz jest środa, 17 lipca 2019, 04:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Mpg2 25fps -> Divx 20fps 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Mpg2 25fps -> Divx 20fps
Witam

Mam duży problem z montażem filmu. Otóż przekompresowaloem sobie plik z kompresją mpg2 zawierający dzwiek ac3 5.1
Film w mpg2 odtwarza sie bardzo plynnie bez desynchronizacji dzwiek/obraz (sprawdzalem za pomoca programu fraps -> 25fps)
Avi z kompresja divx (wysoki bitrate ponad 2000kbps) stracil lekko na plynnosci niezaleznie od uzytego playera, natomiast kazda proba polaczenia dzwieku z obrazem (ac3) konczy sie spora desynchronizacja.
Dopiero przy ustawieniach fps obrazu na 20 klatek na sekunde wszystko jest idealne? Dzwiek ac3 jest ok 13 sek krotrzy od dlugosci obrazu (oba i avi i mpg2 maja taki sam czas trwania)
Probowalem juz roznych ustawien interliving w vdubie nic nie pomaga jedynie te 20fps zdaje rezultat ale traci sie strasznie na plynnosci wyswietlanego obrazu :( w koncu to 20% mniej
Nie wiem dlaczego w mpg2 wszystko jest idealne natomiast w avi nie ? czyzby dekompresja mpg2 posiadala jakies zawawnsowane algorytmy synchronizacji dzwieku i obrazu mimo roznych dlugosci obu strumieni?

Pomocy !

Pozdrawiam

MK

wtorek, 9 grudnia 2003, 11:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post AVI
A czym zdekompresowałeś film i czym go zakodowałeś do Divx.
No i czym łączysz AVi z AC3?

Generalnie temat nie jest prosty.
Kombajn typu GordianKnot może nie jest na pierwszy rzut oka łatwy w obsłudze, ale efekty jego działania są bardzo dobre. Problem w tym że istnieje wiele narzędzi do takich operacji i wszystkie mają jakieś zalety lub wady.

Gordian praktycznie przy każdej nowej wersji korzysta z innego zestawu - autorzy programu sporo namęczyli sie aby znaleźć narzędzia które nie powodują rozjeżdżania się dzwięku itp.
VirtualDub jest dobrym programem, ale nie zawsze się nadaje do dzielenia plików, łączenia z dzwiękiem itp. Powstają za to klony typu VirtualdubMod czy tez Nandub które robią to lepiej. Zresztą oba te programy wykorzystuje (wykorzystywał) GordianKnot zamiast oryginalnego VirtualDuba między innymi z tych powodów.

więc wyjścia są 2 - albo szukać odpowiedniego programu albo nauczyć sie Gordian Knota który zrobi za ciebie wszystko automatycznie.

emes

wtorek, 9 grudnia 2003, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post juz odpowiadam
Film zrzucilem kodowalem za pomoca VDmod'a wlasnie, wczesniej tworzac odpowiedni projekt za pomoca narzedzi wchodzacych w sklad pakietu DVDtoOGM, nie korzystalem dalej z tego pakietu gdyz wolalem skompresowac film "bardziej recznie", gdyz czasami pakiet ten robil pewne przeklamania co do wyliczanego bitrate przy wczytywaniu dzwieku z ac3.
Samo AC3 wyciagnale za pomoca DVDRipper'a.
Zdziwil mnie sam fakt niezbyt plynnego wyswietlania samego avi (bez dzwieku) skompresowanego do divx 720x576 25fps (czyli tak jak mpg2) mimo iz procesor obciazony byl max na 25% (Athlon 2900+)

wtorek, 9 grudnia 2003, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziwi mnie jak chcesz zsynchronizować dzwięk z filmem jeżeli ten pierwszy jest o 13 sek krótszy? Dla mnie oba powinny trwać tyle samo sekund, ba nawet setki milisekund.

środa, 10 grudnia 2003, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post no wlasnie :)
Jakos sie musi dac skoro dzwiek i obraz w mpg2 sa idealnie zsynchronizowane na 100% dzwiek w vobach nie ma zadnego opoznienia sprawdzalem odpowiednim softem, wykluczm tez ze koncowka filmu jest bez dzwieq gdyz w takim przypadku polaczenie z obrazem i zapisanie jako avi 25fps nie powodowaloby desynchronizacji. Ciekawi mnie jak to jest w mpg2 zrealizowane ??? moze jakies sztuczne rozciaganie dzwieq co n=tą klatke ? nie mam pojecia - liczylem ze tutaj sie dowiem ale chyba nie :(

czwartek, 11 grudnia 2003, 17:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No jak tak uważasz to powodzenia :wink: (według mnie spróbuj zamienić audio na mp3 i sprawdź jego długość ,jeżeli dalej będzie 13 sek mniej to zmień program do ripu audio np. użyj DVD2AVI )

piątek, 12 grudnia 2003, 18:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sie wyjasnilo
okazalo sie ze dziwnym trafem podczas robienia projektu dvd2avi ten zapisal o 13 sek krootszy material video. Czyli tak naprawde to video bylo za krotkie a nie audio i to nie urwane gdzies na koncu te 13sek ale po prostu jakby wyzucone coponiektoore klatki. Zdesperowany zaczalem wszystko od poczatq i teraz jest ok :)

Sorry za zamieszanie

Pozdro

wtorek, 23 grudnia 2003, 10:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]