Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 04:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 capturing 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post capturing
Mam kamere JVC GR-DV800U(NTSC). Do capturing'u uzywam UVS7. Najlepsza jakosc, jaka udalo mi sie uzyskac- dzieki zrzutowi DV type 1. Wszystkie inne ktore oferuje program pozostawiaja wiele do zyczenia.
Nastepnie wykreowalem plytke VCD na ktorej ok 30 min filmu zajelo ok 300MB z raczej niezadowalajaca jakoscia (ogladane na stacjonarnym DVD) - pojawil sie wspominany przeplot.
Moim celem jest wykreowanie CD z zadowalajaca jakoscia oraz VHS w systemie PAL. Nie wiem czy cos robie nie tak czy jest to sprawa bardziej zawila i gdzie zdobyc wiedze na ten temat.
Do jakiego formatu zrzucac film z kamery do laptopa?? i co potem z nim zrobic (pomijam edycje materialu - z tym sobie radze). Martwi mnie jakosc, ktora jest gorsza od starych kamer VHS. Co robic :cry:

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 05:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Klego. VCD to generalnie kiepska jakość obrazu. Wszystko o robieniu VCD możesz znaleźć tu : http://www.vcd.friko.pl/.
Do przechwytywania obrazu użyj może innego programu. Generalnie o jakości końcowej kompresji decyduje w stopniu najwyższym dobra jakość obrazu źródłowego. Co do przeplotu to tu jedni radzą aby go usuwać inni wręcz przeciwnie (chodzi oczywiście o oglądanie na TV). Sam musisz stwierdzić, który obraz lepiej Ci pasuje - z przeplotem, czy bez.
Pozdro

środa, 31 grudnia 2003, 16:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post capturing cd.
Jest jakis program, ktory moglbys polecic??? Co z jakoscia SVCD???
Przeplot mi sie nie podoba, musze poczytac jak go usunac. Pytam bo to moje pierwsze kroki w digital video. Dzieki za wszelkie wskazowki!!!

piątek, 2 stycznia 2004, 05:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
gość ma racje masz wszystko po DV a ty tu kombinujesz na vhs czy svhs nastaw się na DV-DVD,jakość i jeszcze raz jakość.pzdr.

piątek, 2 stycznia 2004, 12:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post capturing`cd.
Witam ponownie!!!
Spedzilem dzis przed kompem pol dnia i ...
najlepsza jakosc obrazu jaka udalo mi sie zdobyc to dzieki Virtual VCR. Niestety bez dzwieku pomimo polaczenia przez FW (ten program chyba wymaga dodatkowego polaczenia do audio), ale 40sek filmu zajmuje 150 MB. VirtualDub mojej kamerki nie widzi (nie wiwm czemu bo probowalem chyba wszelkie mozliwe ustawienia). Teraz pytanie: nie wiem czy mam zbyt wygorowane oczekiwania co do jakosci czy po prostu cos robie nie tak??? Pomozcie prosze!!! Zainstalowalem wszystkie mozliwe kodeki, probowalem kilku programow i nie wiem co dalej. Nie podoba mi sie obraz w slabej rozdzielczosci albo skaczacy bo ograniczam ilosc klatek!!!
Nie wiem co robic!!! Dajcie mi jakas rade!!!
POzdr

sobota, 3 stycznia 2004, 04:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post capturing`cd.
1. Powinieneś przechwycić z kamery pełny strumień DV i zapisać go formacie DV type 2. Format ten jest kompatybilny ze standardem Video For Windows (VFW). Z DV type 1 niektóre programy mogą mieć problemy, ponieważ ścieżka video i audio jest ze sobą wymieszana i stanowi jeden strumień danych.
Taki sposób gwarantuje zapisanie pełnej informacji o obrazie i dźwięku jaka znajduje się na taśmie. Niestety 1 minuta zgranego materiału to ponad 200MB

2. Musisz się liczyć, że na płycie VCD zapiszesz ok 40 do 50 min materiału. Przy dłuższych czasach tracisz znacznie na jakości oraz od standardu, przez co niektóre odtwarzacze mogą mieć problemy z odczytem. Sam format kompresji w VCD (MPEG1) daje możliwość osiągnięcia jakości niewiele lepszej niż kasety VHS. Lepszą jakość dźwięku i obrazu na płytach CD zapewnia SVCD (format kompresji obrazu MPEG2), niestety przy zachowaniu odpowiednio dobrej jakości długość materiału na jednej płycie CD również nie powinna przekraczać 40-50min.

3. VirtualDub jest bardzo dobrym narzędziem do przechwytywania sygnałów analogowych oraz do pracy z plikami zgodnymi z VFW. Do przechwytywania sygnału cyfrowego polecam inne programy, choćby wspomniany przez Ciebie UVS. Ważne, aby materiał był zapisywany do formatu, który gwarantuje bezstratnie zapisanie całego strumienia przechwytywanego z kamery.

Pozdrawiam
Marek

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 01:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post problem Virtual VCR
Wspomniany wczesniej VirtualVCR jest owszem dosc dobrym progsem ale... najprwdopodobniej napisany jest blednie pod wzgledem kompresji dzwieku... dlatego uzycie w nim kompresji audio konczy sie klapa. A jej zaniechanie (kompresji) zbyt duzym rozmiarem pliku.

Rozumiem ze skupiliscie sie na formatach mpg... ale przeciez mozna uzyc bardzo wydajngo kodeca divx. Pominmy ze popularnego... Jezeli chodzi o ten kodec to polecam rekomendowany przez divxowcow progam Dr divx. Uzywam tego programu. Jest przystepny, latwy w obsludze itd itp... Najwazniejsza jego zaleta jest to, ze nie trzeba niczego szukac wszystko jest "na tacy" i wdodatku capture jest czysty i bezbledny. Dziala dobrze zarowno kodec video jak i audio 8) PoZdrowienia.

ps Aha nalezy pamietac o najwazniejszym bez wzgledu na codec... 1h=1cd:)))

piątek, 9 stycznia 2004, 00:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]