Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 10:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 DivX na slabym procku 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DivX na slabym procku
Mam problem. Czy moze ktos udzielic konkretnych odpowiedzi jak zrobic aby filmy DivX mozna bylo odtwarzac na kompie z prockiem P266. Z tego co wiem trzeba je zdekodowac do mpg. Prosze o pomoc jakich nalezy uzyc programow i gdzie je znalesc. Eksperymentowalem troche z virtual dubem aby wyciagnac dzwiek i potem tmpgencoder ale jest problem bo dzwiek po pewnym czasie rozjezdza sie w stosunku do obrazu. Potrzebuje jeszcze aby te filmy mozna bylo nagrac na CD (domyslam sie ze bedzie ich raczej kilka).

czwartek, 1 stycznia 2004, 21:19
Bywalec
Bywalec

Post Słaby sprzęt
P226 jest ciut słaby, kiedyś próbowałem ustalić dolną granicę "przyzwoitości" i moim zdaniem jest to ok. PII400. Można takiego sprzętu szukac po giełdach, nie powinien być zbyt drogi. Na takim sprzęcie nawet mpeg może nie iść. Poza tym im wyższy bitrate tym powinien łatwiej powinien radzić z nim starszy sprzęt (niższa kompresja to mniej pracy). Dlatego mpeg może być łatwiejszy do przełknięcia bo kompresja jest stosunkowo niższa niż divx. Zanim zaczniesz próbować sprawdź jak odtwarzają się mpegi, można też próbować starymi divixami - bardzo udane są z wersji 3.
Grzegorz

piątek, 2 stycznia 2004, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mpeg-1 odtwarza sie bez problemow nawet na slabszym sprzecie, jesli chcesz koniecznie zostac przy procku 266, to musisz przekompresowac film do mpega (np. programem tmpegenc) lub do divx'a 3 (polecam 3.11) ze stosunkowo malym bitratem - musisz dobrac go metoda prob i bledow. konwersji do divx'a dokonasz wlasnie virtualdubem, instrukcja obslugi na http://www.divx.pl

piątek, 2 stycznia 2004, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na 366MHz nie mam żadnych problemów nawet z Divx5.0.5 przy przesuniętym suwaku jakości podczas odtwarzania. Spróbuj podkręcić procka na 300 MHz i sprawdź położenie suwaka jakości przy odtwarzaniu divx'a-przesuń max w lewo-najgorsza jakość. Możesz też przerobić tak jak pisał "badyl" dodatkowo zmniejszając roździelczość.

piątek, 2 stycznia 2004, 17:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zapomnialem o waznej rzeczy: przestaw ilosc kolorow pulpitu z 32 bit(16 milionow) na 16bit(64tysiace). to baaardzo pomaga, a film nie traci az tak wiele na jakosci

piątek, 2 stycznia 2004, 18:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]