Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 19:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Dźwięk przestrzenny w SVCD..... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Dźwięk przestrzenny w SVCD.....
Chciałem zrobić kopie bezpieczeństwa płytki z koncertem QUEEN, bo strach bierze jak patrzę jak ona wędruje tam i zpowrotem....
Wszystko jest OK, tzn. obraz, ale dźwięk który niby miał być Surround 2 jest strasznie zniekształcony, mimo iż użyłem Bitrate 360 kB/s. Kodowałem wszystko w DVD2svcd, który do obróbki dźwięku używa Besweet 1.4. co robię nie tak że dżwięk jest zniekształcony w okolicach wysokich częstotliwości...? może zna ktoś optymalne ustawienia dla zakładki AUDIO w DVD2svcd...?

dzięki za pomoc.... ;-))

środa, 7 stycznia 2004, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zapewne nie o takie rozwiązanie Ci chodzi, ale zrób kopię na dvd a oryginał dobrze schowaj ;-)
Dźwięk jeżeli jest to AC3 (5+1) poniżej 384 kbps nie ma sensu (to jest tylko 64 kbps na kanał), lepiej zrób konwersję do 2.0 i strumień 224. Jak w rozwiązaniu poprzednim płytkę oryginalną do szafy, żeby nikt nie wiedział, że masz, pożyczaj svcd i tak będą happy ;-)

Pozdrowienia
Ulv

czwartek, 8 stycznia 2004, 01:18
Nowy
Nowy

Ok. masz rację jest AC3, a nawet DTS ( tego formatu nie umię ugryźć tzn. zrobić z niego 2.0 surround 2), ja właśnie zrobiłem z tego AC3 2.0 surround 2, ale te wyokie są zniekstałcone,.Próbowałem zrobić Stereo i tosamo....? Ale dlaczego...? Nie mam pojęcia !!!! i to mnie boli.... A wiem, że musi się to dać zakodować "czysto" i to nawet z mniejszym bitrate, bo miałem kiedyś koncert na SVCD i dżwięk był OK (syrround 2). Co do kopii DVD to nie mam możliwości wypalenia takiej płytki...no chyba że oddam dysk znajomemu na 2 tyg. a to by bolało... ;))) a i tak nie wiem jak to skompresować, tak aby został DTS(nawet wtedy na 2CD), wszytkie programy których urzywałem nie rozpoznają tego formatu, poprostu go ignorują!!!

HELP!!! :cry:

czwartek, 8 stycznia 2004, 07:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem z DTS leży w fakcie, że strumień danych z niego jest "wypasiony" na maxa 1536 kbps, więc przegranie na cd zaczyna być problematyczne, jeżeli ma tam się znaleźć jakiś obraz. Szczerze mówieąc nie wiem jak beesweet radzi sobie z konwersją dts, bo tego nie robiłem, ale może należy zakręcić się za jakimś programem, który do konwersji dts->dd5.1 jest dedykowany.

Pozdrowienia
Ulv

czwartek, 8 stycznia 2004, 12:04
Nowy
Nowy

Kiedyś poświęciłem dwa dni na szukanie jakiegoś rippera, kodeka czy czegoś sensownego i nic nie znalazłem...:((

Widzę że jestes obeznany w temacie więc może wiesz jak zrobić CD Audio z DTS lub 5.1, ponoć że jest to możliwe.

I jeszcze jedno pytanko nie wiesz na jakiej stronie można znaleźć odpowiedź na pytanko, czy PANASONIC S35S Wspiera tekst w SVCD i VCD(jakiego typu) i czy rozpoznaje MINI DVD???

Za pomoc dziękuję.

czwartek, 8 stycznia 2004, 12:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Informacje o czytnikach zebrane od userów: http://www.dvdrhelp.com/dvdplayers
Na stronie doom9.net znajdziesz przewodnik jak zamienić ac3 do płyty cd z audio ac3/dts (w tym drugim przypadku potrzebny jest surcode, który kosztuje koło 1.5k$).

Pozdrowienia
Ulv

czwartek, 8 stycznia 2004, 13:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]