Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 18:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Nagrywarka a jakość SVCD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Nagrywarka a jakość SVCD
Witam

Chciałbym aby ktos udzielił mi odpowiedzi na proste pytanie:
dlaczego po zgraniu materiału video na cd w formacie svcd lub vcd jakość jest o wiele gorsza niż przed zgraniem do formatu Svcd. A dodam jeszcze że odtwarzałem plik video po obróce w pinnacle i zapisany w formacie mpeg2 na telewizorze uzywając do tego wyjscia telewizyjnego z karty graficznej i jakość nie odbiegała zauwazalnie od materiału źródłowego a po zgraniu na płytę jakość pozostawia wiele do życzenia. Próbowałem już różne ustawienia i programy i dalej nic.
Co może mieć wpływ na jakość : oprogramowanie, nagrywarka , nośnik czy sam format Svcd ma takie właściwości?

Znawców tematu przepraszam za terminologie i być może laickie pytanie ale od nie dawna jestem w posiadaniu kamery analogowej i nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat.

piątek, 16 stycznia 2004, 10:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 16 stycznia 2004, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuję poczytać na http://www.divx.pl tematy związane z VHS na divX oraz te które traktują o stosowaniu różnegorodzaju filtrów.
A czym kolega przechwytuje video i w jakich parametrach?

piątek, 16 stycznia 2004, 15:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
do przechwytywania sygnału używam karty "averMediaDVD ezmaker PCI" program przechwytujący iuVCR a ustawienia próbowałem wszystkie dostepne iw zasadzie nie ma róznicy czy przechwycę sygnał z rozdzielczością 320*240 YUY2 ,czy np 640*480 YUY2, czy z kompresją czy bez. Według moich spostrzeżeń utrata jakość tak jak odpowiedział kolega BADYL następuje przy zmianie formatu na SVCD lub VCD tylko zastanawiam się dlaczego straty są tak duże. Czy taka jest specyfika w/w formatów?

piątek, 16 stycznia 2004, 20:21
Nowy
Nowy

do przechwytywania sygnału używam karty "averMediaDVD ezmaker PCI" program przechwytujący iuVCR a ustawienia próbowałem wszystkie dostepne iw zasadzie nie ma róznicy czy przechwycę sygnał z rozdzielczością 320*240 YUY2 ,czy np 640*480 YUY2, czy z kompresją czy bez. Według moich spostrzeżeń utrata jakość tak jak odpowiedział kolega BADYL następuje przy zmianie formatu na SVCD lub VCD tylko zastanawiam się dlaczego straty są tak duże. Czy taka jest specyfika w/w formatów?

piątek, 16 stycznia 2004, 20:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każdy z formatów ma swoją natywną rozdzielczość. Jeśli masz materiał w innej rozdzielczości to program musi go przerobić, a jeśli robi to automatycznie to jak to z automatami bywa robi to słabo. Jedyną radą jest samodzielne przygotowanie odpowiedniego materiału źródłowego - od razu odpowiadam, że paramtery musisz dobrać drogą prób i błędów, bo uzależnione jest to zarówno od sprzętu do przechwytywania, jak i kodeków.

sobota, 17 stycznia 2004, 22:23
Nowy
Nowy

dzięki Matrix za radę bo zrobiłem tak jak poradziłes i faktycznie pomogło
przesiadłem się na programik TMPGEnc do końcowej przeróbki na plik mpeg2 i na metodę prób i błędów i efekt są dużo lepsze. Tylko proces obróbki materiału zaczyna się cholernie wydłuzać bo od momentu przechwycenia materiału z kamery do końcowego efektu w postaci płyty svcd muszę zaliczyć 4 programy no ale cóż widocznie kamera anlogowa i format svcd tego wymaga.

pozdrawiam

niedziela, 18 stycznia 2004, 07:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]