Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 05:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Przytoczcie swoje standardy konfiguracji ... 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Przytoczcie swoje standardy konfiguracji ...
Witam właśnie zaczynam zabawe z kamerką i kodowaniem nagranich materiałów, już mnie oczy bolą od czaytania forum :-(
chciałbym was doświadczonych użytwkoników prosić o podawanie waszych standardów konfiguracji dla kodowanych materiałów
tzn jakie dajecie proporcje, rozdzielczość, bitrate, itp dla divxów i xvidów ...

piątek, 16 stycznia 2004, 20:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jakie ustawienia panowie, dajecie w dr. divix dla materiały 45 min by nagrac na cd ?? :?:

sobota, 17 stycznia 2004, 11:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.divx.pl - poczytac (ze zrozumieniem)

sobota, 17 stycznia 2004, 12:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dla pass1 i pass2 bitrate 4000 oraz zmniejszyłem max quantizer z 12 na 8
ale ostatni robię 1 pass quality 96% i te jestem zadowolony. Jest lepiej niżprzy divx 4.12. Nie wiem dlaczego ale widzę pogorszenie jakośi 2 pass w stosunku do quality based choć wszyscy twierdza że to pierwsze jest lepsze. Ale ekspertem nie jestem, te bawię się w to od grudnia

Piotr

sobota, 17 stycznia 2004, 23:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano piątek, 1 października 2004, 18:54 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 20 stycznia 2004, 10:23
Bywalec
Bywalec

ano zainstalowałem sobie dr. divx, zrobiłem 1 minutowy kawałek, dr. divx zrobił mi z avika o rozmiarze 228 MB avika 10 MB, co do jakości to taka sobie, rozdzielczość standard PAL, zwiekszyłem bitrate do 1500 zrobił sie avik 12 MB ale nie wiem czy widze dużą różnice, pytanie jakie ustawienia stosujecie by jakość i wielkość była zadowalająca.
bawiłem sie sie jesczcze innymi programami, np. adobe zrobił mi mpg 48 MB, GK zrobił mi xvida 52 MB, vegas zrobił mi divxa 23 mg ale widac chyba ten przeplot .. da sie to jakoś ustawić by vegas usuwał przeplot ?

środa, 21 stycznia 2004, 01:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

najwyzsza jakosc z kodekow mpeg4 moim zdaniem daje w tym momencie xvid. parametry zaleza zawsze od potrzeb. dla ludzi nagrywam zwykle w rozdzielci 512x384 kodowane dwuprzebiegowo trzymajac sie mniej wiecej 5MB na minute materialu. jest to kompromis miedzy jakoscia a wielkoscia pliku. btw. jesli chcesz dobrej jakosci usuwaj przeplot dobrym filtrem (np. smartdeinterlance). oczywiscie mozna tez uzyskac wyzsza jakosc, jednak kosztem wielkosci pliku i zapotrzebowania na procesor. nie ma ustawien idealnych - zawsze jest to jakis kompromis

środa, 21 stycznia 2004, 12:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]