Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 16:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Radeon i smuzenie na TV :-(( - HELP 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Radeon i smuzenie na TV :-(( - HELP
Witam,

Mam problem z Radkiem i wyswietlaniem na TV - objawia sie tym, ze przy bardziej dynamicznych scenach filmow na TV nie ma plynnego obrazu, tylko smuzenie jego niektorych elementow. Dotyczy to zwlaszcza pionowych krawedzi, np. sciany, meble, ale nie tylko. Nie jest to wina filmow, bo na monitorze wszystko jest w porzadku.

W sterownikach mam ustawiona opcje klonowania - te same ustawienia dla monitora i TV - zatem chcac ogladac film na TV, zmniejszam rozdzielczosc na monitorze. Ten sam problem wystepuje jednak tez przy innych ustawieniach.

Karta jest podlaczona do TV przez przejsciowke Radeona i kabelkiem chinch-chinch dlugosci ok 10m. Dodam, ze tym samym kablem mialem podlaczona wczesniej karte nVidii i nie bylo najmniejszych problemow z wyswietlaniem. Nie chodzi zatem chyba o dlugosc kabla.

Aha - problem ten wystepuje zarowno przy karcie podkreconej, jak i przy ustawieniach nominalnych.

Dzis podlaczylem jeszcze karte 2 kablami:
* s-video - s-video
* s-video - euro
i jest to samo

Moze ktos wie o co tutaj chodzi? Czyzby Radki byly az tak czule na dlugosc kabla? Czy moze karta jest felerna? A moze to cos jeszcze innego?

sobota, 17 stycznia 2004, 19:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zawiele nie podpowiem ale podziele się taką oto informacją: mój kumpel miał podobne objawy z Radkiem 9000. Wymienił go na 9100 i problemy znikły.
Może więc karta jest felerna? Niewiem bo sam używam Geforce4 Ti. Ale może akurat. Spróbuj u kogoś ją sprawdzić czy efekt również występuje.

pozdrawiam

kosmaluk

poniedziałek, 19 stycznia 2004, 12:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam radeona 9200 Saphire 128 MB VIVO i nie mam problemów z obrazem na TV obojętnie na jaki tryb przełącze ...

środa, 4 lutego 2004, 18:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]