Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 19:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Divx na VHS 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Divx na VHS
Witam. Czy możecie podać mi instrukcje, jak nagrać film z divx-a razem z napisami na VhS? Słyszałem,że jest to możliwe, tylko nie wiem jak to wszystko odpowiednio podłączyć i poustawiać oraz jaki sprzęt jest do tego potrzebny. Proszę o jakieś wskazówki.

czwartek, 22 stycznia 2004, 10:48
Bywalec
Bywalec

2. VCR z wejściem kompatybilnym z tym co na karcie (Composite lub SVideo)
3. Filtr DIVXG400 (http://www.tac.ee/~prr/videoutils/)

czwartek, 22 stycznia 2004, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 22 stycznia 2004, 11:06
Bywalec
Bywalec

czwartek, 22 stycznia 2004, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Więc jak zainstaluję ten filtr odpalę film na pełnym ekranie z napisami, podłączę svideo na karcie graficznej z video in w magnetowidzie oraz audio out na karcie muzycznej i audio in w magnetowidzie to mogę już zacząć przegrywanie. Czy dobrze bym zrobił?

czwartek, 22 stycznia 2004, 12:29
Bywalec
Bywalec

Jeżęli nazwa pliku z napisami będzie się różniła od nazwy pliku z filmem tylko rozszerzeniem (np. jakisfilm.avi + jakisfilm.txt) to ten filtr wczyta napisy automatycznie. Można również wczytywać ręcznie:
- po uruchomieniu playera (w zasadzie dowolnego, również Ms Mediaplayer, PowerDVD) w systemtrayu pojawi się ikonka z niebieskim monitorem
- dwuklik i otworzy się okno z Właściwościami
- na zakładce Subtitles możesz wskazać dowolny plik z napisami

PS. Nie zapomnij ustawić odpowiedniej czcionki dla napisów (domyślnie jest ustawiony skrypt zachodni, w wyniku czego zamiast polskich znaków są krzaki)

PS2. Jeżeli użyjesz playera, który sam pokazuje napisy (Vplayer,..) to na monitorze komputera (na urządzeniu pełnoekranowym to nie wystąpi) zaobserwujesz zjawisko "rozdwojenia" napisów. Filtr G400 wyświetla napisy niezależnie od playera, więc wystarczy wyłączyć ich wyświetlanie w playerze

czwartek, 22 stycznia 2004, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wielkie dzięki za instrukcje. Jeszcze tylko jedno pytanko: gdzie się zmienia czcionkę na polską i czy dobrze rozumuję technikę podłączenia sprzętu? Pozdrawiam i gratuluję wiedzy.

czwartek, 22 stycznia 2004, 13:58
Bywalec
Bywalec

Czcionkę zmieniasz również na zakładce Subtitles (przycisk "Font...", skrypt trzeba ustawić na "Europa Środkowa"). Nb, plik z napisami podaje się po naciśnięciu przycisku z tzrema kropkami "...")

Co do sprzętu to podałeś poprawną konfigurację pod warunkiem, że VCR posiada wejście SVideo. Jeżeli ma Composite (a większość tanich tak ma) to trzeba zmusić kartę aby również wypuszczała Composite ponieważ inaczej będziesz miał obraz czarno-biały (dla GeForce'ów można to ustawić w Detonatorze, co do innych kart nie wiem bo się nie bawiłem)

czwartek, 22 stycznia 2004, 14:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]